TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Вонредно: следува нагло, кратко и големо затоплување на времето и транспорт на прашина и песок од Сахара

Скопје24 - пред: 17 часа

КАКО ШТО НАЈАВИВМЕ: Температурите значително опаднаа и ова утро најсвежо беше во Лазарополе и во Струшко, во Лазарополе се измерени 9°C додека во Струга 11°C, во најголем дел од државава температурите на воздухот се спуштија до околу 15°C додека ...

8 поврзани вести »

Манекенка го доеше бебето додека дефилираше на ревија за костими за капење, привлече куп коментари

Скопје24 - 18.07.2018

Мара Мартин беше вистинска сензација на ревијата на Sports Illustrated на модната недела во Мајами. 32-годишната манекенка ја доеше својата 5-месечна ќеркичка додека дефилираше во бикини на пистата пред бројната публика.

6 поврзани вести »

“Ја гледаш онаа девојка таму?” – хрватскиот фудбалер мислеше никој не го слуша па го направи ова

Скопје24 - 18.07.2018

Хрватскиот фудбалер на прес-конференција додека мислеше дека никој не го слуша, зборуваше за девојка, а потоа сфати дека го слушна цел свет. – Ја гледаш онаа девојка таму? Таа вчера ме масираше, рече Дејан ловрен на својот соиграч, па сфати дека се ...

2 поврзани вести »

Тамара Тодевска се врати од одмор – јавно се пожали што ја снајде

Скопје24 - 18.07.2018

Тамара Тодевска летово го користи максимално. Прво замина на одмор кај нашите јужни соседи, заедно со семејството, сопругот Александар и малата Хана се одмораа за време на топлите денови. На кратко се врати, а потоа повторно замина на одмор, а овој ...

7 поврзани вести »

За што Македонец најчесто „подига“ кредит?

Скопје24 - 18.07.2018

Податоците на две од трите најголеми банки покажуваат дека граѓаните најмногу преферираат потрошувачки односно ненаменски кредити. Во споредба со сите други банкарски продукти нивната побарувачка најмногу пораснала лани.

2 поврзани вести »

Вака изгледа депресијата: Мајка испраќа моќна порака до сите

Скопје24 - 18.07.2018

Мајка со моќна порака се обидува да долови како изгледа вистинската страна на депресијата и да покаже дека е во ред да посегнеш по помош кога чувствуваш дека депресијата те влече во дупка.

Од ниска до максимална безбедност, еве како изгледаат затворите ширум светот

Скопје24 - 18.07.2018

Сè повеќе и повеќе луѓе се зад решетки. Според Институтот за истражување на криминал, повеќе од 10.35 милиони лица се чуваат во казнени институции ширум светот, без разлика колкава и каква е нивната казна.

2 поврзани вести »

Убави и верни: Кои се сопругите на хрватските фудбалери?

Скопје24 - 18.07.2018

Тие се убави и познати како десна рака на нивните мажи, нивната најголема поддршка. Тие се исто така верни сопруги, страствени навивачки и едни од најдобрo облечените девојки кои обожаваат мода и имаат свој стил.

На скопјани Охрид им е скап, а Бугарија, Грција и Турција евтини?

Скопје24 - 18.07.2018

Скопјани едногласно велат дека се одлучуваат за Грција или Турција, бидејќи во нашите летувалишта им било скапо. Скопјани за летување најчесто ги користат туристичките аранжмани на туристичките агенции, поради поволностите што тие ги нудат.

Што значи кога бебето силно клоца во стомакот?

Скопје24 - 18.07.2018

Сите ние би сакале што побргу да дознаеме каков карактер ќе има бебето уште пред да се роди, па ги бараме знаците во секое мало движење кое тоа ќе го направи во матката. Може ли според движењата на бебето во стомакот навистина да се предвиди ...

3 поврзани вести »

(ВИДЕО) Во турски „Милионер“ прашање: Кое е новото име на Македонија

Скопје24 - 18.07.2018

Во популарната емисија „Милионер“ која се емитуваше на 16 јули на турскиот канал АТВ, имаше прашање за новото име на Македонија. 21-годишната натпреварувачка требаше да одговара за 15 илјади турски лири на прашањето „Поранешна Република Македонија ...

Поставувањето фотографии од Грција може скапо да ве чини

Скопје24 - 18.07.2018

Туристите кои оваа година ќе сакаат на социјалните мрежи директно да ставаат фотогрфии од плажа тоа би можело многу скапо да ги чини. За поставување една фотографија би можеле да одвоите дури и 300 денари, доколку не користите Wi-fi.

6 поврзани вести »

11 тајни за семејството Бекам – Дејвид има опсесивно-компулсивно нарушување

Скопје24 - 18.07.2018

Дејвид Бекам зад себе има успешна фудбалска кариера, а Викторија Бекам е светски позната дизајнерка и модна икона. Нивниот брак отсекогаш бил мета на завидливи погледи, затоа што изгледа како сè да им оди од рака.

17 поврзани вести »

Навивач на Ренџерс се изгуби во Скопје, неговиот брат моли за помош

Скопје24 - 18.07.2018

Вчера во Скопје беше одигран реванш натпреварот помеѓу Шкупи и Ренџерс во рамките од квалификациите од Лигата на Европа, по кој Ренџерс со ремито од 0:0 (победа од 2:0 во Шкотска) успеа да се избори за пласман во следната фаза.

11 поврзани вести »

Со песната „Очи пуне суза“ музичката група „Инструментал Бенд“ го освојува Балканот

Скопје24 - 18.07.2018

Македонската музичка група „Инструментал Бенд“ ја пушти во етер својата најнова песна насловена како „Очи пуне суза“ заедно со видеозапис на популарниот Јутјуб канал Вејв Мјузик Тв. Зад песната „Очи пуне суза“ како автор на музиката, текстот и ...

3 поврзани вести »

Нема човек кој не ги сака овие три хороскопски знаци

Скопје24 - 18.07.2018

Овие три знаци сите ги сакаат! Нивната енергија е заразна, а ги сакаме затоа што се добри луѓе. Дополнително не освојуваат и со својот ентузијазам, поинаков поглед на свет и големо срце. Водолија Водолиите се оригинални, сонувачи чија фантазија ги ...

9 бенефити од органските мусли кои се одличен предлог за здрав доручек

Скопје24 - 18.07.2018

Ова сигурно сте го слушнале претходно и ќе го слушнете повторно – Доручекот е навистина важен дел од животот на луѓето. Студиите покажуваат дека јадењето на доручек може да донесе енормни бенефити, како што се подобрување на когнитивните функции, ...

Неодолива и во четвртата деценија: Нина Бадриќ се соблече во бикини

Скопје24 - 18.07.2018

Поп sвездата Нина Бадриќ е една од ретките пејачки кои музичката кариера ја изградила врз основа на добрите песни, а не скандали. Многу често пред ТВ екраните може да ја видиме без шминка и во сосема природно издание.

5 поврзани вести »

Кога преговарате за повисока плата ова никако не смеете да го кажете

Скопје24 - 18.07.2018

Преговорите за висината на платата се клучен момент со кој се соочуваат сите професионалци без разлика на тоа дали тие се однесуваат на првата плата или подоцна кога станува збор за покачување.

2 поврзани вести »

Ви трнат рацете и нозете? Ова е причината

Скопје24 - 18.07.2018

Чувството на трнење на рацете и нозете е честа и многу непријатна појава. Ако понекогаш сте се запрашале зошто ви трнат рацете и нозете, поради која причина се појавуваат овие симптоми и како да се ослободите од истите, вие сте на вистинското место.