TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Марина Туцаковиќ со оваа порака ги расплака фановите (ФОТО)

Скопје24 - 22.03.2018

Марина Туцаковиќ замина на лекување во Германија, каде ќе се задржи неколку дена, како би била на автоимуна терапија. На тој начин познатата авторка на бројни хитови се обидува да се бори со тешката болест.

8 поврзани вести »

Катарина Ивановска позираше гола, како изгледа по бременоста? – Фото

Скопје24 - 22.03.2018

На атрактивната манекенка Катарина Ивановска не и требаше многу време за да се врати во посакуваната форма која ги исполнува стандардите на моделство и да влезе во манекенски конфекциски број.

6 поврзани вести »

Отстранување на акни и дамки од лицето со маска од кисела зелка

Скопје24 - 22.03.2018

Киселата зелка е многу ценета од страна на сите нутриционисти, но и козметичари. Таа има моќ да го подобри тенот, да ги чисти и отвори порите и да ги отстрани штетните радикали. Зелката не само што совршено ја избелува кожата, туку успешно ги ...

2 поврзани вести »

Забрана за камиони кај Стража, Маврово-Дебар и Пресека

Скопје24 - 22.03.2018

Неколку минути по 18 часот, воведена е забрана за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража и патниот правец крак Маврово-Дебар. Последно, забрана за камиони е воведена и на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот премин Пресека, ...

УЖАСНИ ВИДЕА од борби со кучиња во Македонија!!!

Скопје24 - 22.03.2018

Иако живееме во 21 век во Македонија сѐ уште постојат луѓе на кои им се крева адреналинот кога гледаат борби со кучиња, како и поединци што заработуваат организирајќи вакви настани. Како што велат упатените, борбите со кучиња се безмилосни, некогаш ...

Филмска приказна ако загубивте верба во љубовта: Порака испратена по грешка им го смени животот

Скопје24 - 22.03.2018

Доказ дека никогаш не треба да се губи надежта… Изминатата година, Лина Далбек од Морден, јужен Лондон примила порака од непознат број, за што се претпоставува дека е испратена по грешка. Пораката која гласела „Девојачки пат“ ја испратил Мајк ...

2 поврзани вести »

Сефер Цаноски се раздели од Лејла, ќерката на Велија – Неговата нова љубов е исто така убавица (ФОТО)

Скопје24 - 22.03.2018

Љубовта не избира место и време, таа едноставно се случува кога најмалку ја очекуваш – вака ја започнува својата љубовна исповест познатиот бизнисмен и сопственик на ФОН Универзитетот, Сефер Цаноски, кој деновиве е во центарот на вниманието на ...

4 поврзани вести »

Социјална сторија – „Пијам и по половина апче за да имам и за следниот ден“

Скопје24 - 22.03.2018

Со кавал во рака 60 годишниот Мамут Рамадани се обидува да ја заборави суровата реалност, но песната од кавалот не може да го засити празниот стомак, ниту пак да ја стопли и осветли распадната куќарка. Мамут е парализиран, шест години.

Следуваат дури четири споени неработни денови – спремете се за одмор

Скопје24 - 22.03.2018

Следниот неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Македонија е 6-ти април (Велики петок, а после викендот исто така неработен ден ќе биде и вториот ден од Велигден, 9-ти април, што значи дека следуваат 4 споени неработни денови.

Дури за две години – од Статистика најавуваат попис за 2020 година!

Скопје24 - 22.03.2018

Пописот на населението веројатно ќе се одржи во 2020-та година. Тоа според директорот на Заводот за статистика Апостол Симовски ќе биде во согласност со меѓународните препораки да се одбере година што завршува на нула или на еден и со напорите да се ...

26 поврзани вести »

Скопјанецот Коста „изгорен“ од првиот братучед: Му бев жирант, четири години му го плаќав кредитот

Скопје24 - 22.03.2018

Денеска ретко кое семејство нема земено кредит, а зависно од тоа за каков кредит станува збор, банките бараат жиранти, а денеска да бидеш жирант е меч со две острици, пишува Скопјеинфо. Коста од Скопје ја раскажал својата приказна, за тоа дека бил ...

Лицето покажува кои болести не напаѓат: Откријте што ви е потенцијален здравствен проблем! – Фото

Скопје24 - 22.03.2018

Кожата е нашиот најголем орган и ни покажува кога нешто не е во ред со телото. Тоа важи посебно за лицето. Според кинеската медицина секој дел од лицето ни открива одреден органи со мозолчиња, осип и промена на бојата на кожата ни кажува дека е ...

2 поврзани вести »

Доплата за ненавремено осигурени возила, предлага Националното биро за осигурување

Скопје24 - 22.03.2018

Воведување доплата за ненавремено осигурени возила предлага Националното биро за осиурување на РМ, со цел да се реши проблемот со големиот број неосигурени, односно нерегистрирани возила. – Проблемот со неосигурени возила е присутен повеќе од 20 ...

И по две години од смртта на Стефани Брзанова не е утврдено дали се работи за убиство или амоубиство – Истрагата сеуште ...

Скопје24 - 22.03.2018

Две години по смртта на 20 годишната Стефани Брзанова од Скопје, Основното јавно обвинителство Скопје сѐ уште води истрага за случајот. Предметот со смртта на девојката е отворен, а за да се утврди што точно се случило на кобниот 9 март 2016, ...

2 поврзани вести »

Уште една кривична пријава за Паско Кузман: Го оштетил буџетот за 34 милиони денари – За што се товари

Скопје24 - 22.03.2018

Нова кривична пријава е поднесена против поранешниот директорот на Управата за заштита на културно наследство Паско Кизман. Финансиската полиција го гони за злоупотреби при Возбновување на Свети Киментовиот Универзитет на Плаошник.

НАЈНОВА ИНФОРМАЦИЈА: Ширење на прашина и песок од Сахара – Очекувајте нечист снег!

Скопје24 - 22.03.2018

Почитувани граѓани поради јужното и југозападно воздушно струење кое го имаме на висина во текот на доцните попладневни и вечерни часови од Сахара кон нашата држава ќе се врши транспорт на прашина и песок па така поради ова и атмосферата ќе биде ...

Апсење на граничниот премин Табановце, пијан битолчанец со секира сакал да нападне сограѓанин…

Скопје24 - 22.03.2018

Вчера во 12,15 часот на Граничниот премин Табановце на влез во Република Македонија Т.Д.Г. (57) од Белгија со патничко возило „Форд“, со белгиски национални ознаки при пасошка контрола приложил македонска возачка дозвола на негово име.

40 поврзани вести »

„Жена ми се вика Борис“ – едно чудо лаги, интриги, либидо и многу адреналин

Скопје24 - 22.03.2018

Ако ви треба едно и полчасовна комична театарска сеанса во која ем ќе стопите калории со смеење, ем ќе влезете во скокотливиот свет на интригите, „Жена ми се вика Борис“ на Театар Комедија е одличен еликсир за вечерна оддишка.

2 поврзани вести »

Во Македонија има 11 заболени од морбили

Скопје24 - 22.03.2018

За три месеци во Македонија вкупно 11 лица заболеле од морбили. Пет од нив воопшто не биле вакцинирани, соопштија од Институст за јавно здравје. Се смета дека причината за зараза со мала сипаница е престојот во Косово и Србија, заради фактот што во ...

42 поврзани вести »

Укината забраната за движење на камиони без зимска опрема

Скопје24 - 22.03.2018

Забраната за движење на тешки товарни возила и за патнички возила без зимска опрема до Попова Шапка е укината, информира Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Забраната беше воведена во 8:20 часот.