TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Врнежите доаѓаат: снегот не се откажува и понатаму

Скопје24 - 23.03.2018

Во овој момент од југозапад кон нашата држава доаѓаат нови врнежи и истите се во склоп со циклонот ДИМИТАР. Најпрво овие врнежи ќе ги зафатат западните и југозападните предели каде веќе и ги има истите додека во текот на денов истите ќе се шират и ...

95 поврзани вести »

Еве како оди процедурата за блокирање сметка поради долг – и што да направите

Скопје24 - 23.03.2018

Доколку должите за некоја неплатена сметка, доверителите имаат право да побараат блокирање на вашата сметка. Процедурата се состои од следново: прво, доверителите (сами или со помош на адвокат) поднесуваат барање на платен налог; второ, го ...

3 поврзани вести »

АКО ВЕ БОЛИ КИЧМА ИЛИ КОСКИТЕ НЕ ПРАВЕТЕ ЈА ОВАА ГРЕШКА – драстично ја влошува состојбата

Скопје24 - 23.03.2018

Кога имаме болки во коските и зглобовите, или пак кичмата, сите сакаме да легнеме и да одмориме, но тоа е најголемата грешка, советуваат лекарите низ светот. Лежењето само ја отежнува состојбата и ја зголемува болката.

2 поврзани вести »

Стопирана изградбата на новиот Луна парк во Скопје

Скопје24 - 23.03.2018

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, ја стопираше изградбата на новиот Луна парк. Како што јави порталот „СДК.МК“ , новата градска администрација планира проектот да го даде под концесија на приватен партнер, којшто би требало да го ...

12 поврзани вести »

ГОЛЕМ ХОРОСКОП ЗА АПРИЛ 2018 – Еден знак го очекува најголема животна промена

Скопје24 - 23.03.2018

Ви го претставуваме месечниот хороскопк за Април. Погледнете што ве очекува: Овен Ве очекува напредок во кариерата, но ве советуваме да бидете стрпливи. Треба да бидете одлучни и ќе го остварите тоа што го сакате.

Колку се поголеми толку е поголема веројатноста да виснат: Како да го забавите отпуштањето на градите?

Скопје24 - 23.03.2018

Кога жената поминува низ различни фази од животот, сосема нормално е да се сменат нејзините гради. Тие се зголемуваат за време на бременоста и доењето, на пример, кожата и мускулите околу нив се растегнуваат и олабавуваат додека тежината варира.

ДЕН ЗА ЗАБАВА И ШОПИНГ, ПОВЕЌЕТО ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА ГО НАПРАВАТ ОВА: Дневен хороскоп Петок (23.03.2018)

Скопје24 - 23.03.2018

Овен Дали вашиот партнер е надвор од градот? Доколку е така, веројатно се чувствувате осамено и несигурно. Пробајте да ги игнорирате сите тие чувства и мислете позитивно. На вашите пријатели можеби им е досадно како што ви е на вас, па затоа ...

2 поврзани вести »

Циклон ДИМИТАР: нови врнежи! (најнова детална анализа)

Скопје24 - 23.03.2018

Под влијание на циклонот ДИМИТАР во склоп со студената воздушна маса од Арктикот во текот на денешниот ден ќе има нови врнежи. Во северната половина истите ќе бидат претежно од снег додека на запад и на југозапад од дожд и снег а не се исклучува ...

59 поврзани вести »

Ексклузивно: главниот град скопје вечерва во прекрасна пролетна снежна бајка!

Скопје24 - 23.03.2018

Почитувани граѓа во текот на овие вечерни часови најголемиот дел од државава и тоа особено северната половина од истата вклучувајќи го и Скопскиот регион се зафатени од снежниот циклон ДИМИТАР кој условува пинтензивни снежни врнежи.

95 поврзани вести »

Почина малиот Давид Стојановски, момчето кое собираше пари за операција

Скопје24 - 22.03.2018

Малиот Давид Стојановски почина, објави кратовскиот портал „ Аберџија “. Давид е 13 – годишно дете од Кратово кое имаше рак на колено. Со бројни донации од сите страни на светот, се собраа средства за итна операција на ногата и спасување на животот ...

Крајна претпазливост: оваа ноќ ДИМИТАР ќе услови дожд, смрзнат дожд, лапавица И снег!

Скопје24 - 22.03.2018

Под влијание на циклонот ДИМИТАР оваа вечер како и во текот на ноќта во најголем дел од државава ќе продолжат врнежите. Во северната половина ќе бидат претежно од снег иако понекаде истиот ќе биде и влажен додека во јужната ќе бидат од дожд и снег а ...

95 поврзани вести »

Му беше личен тренер на Леброн Џејмс, има 160 см и изгледа како – „бомба“! (ГАЛЕРИЈА)

Скопје24 - 22.03.2018

Таа е една од најпознатите фитнес-тренери во светот, а се прослави не само по својата експертиза во тоа поле, туку и по фантастичниот изглед. Станува збор за Лаис де Леон, 31-годишна Бразилка, која живеела на повеќе места низ светот, но сега успешно ...

Познатото Југо 45 било дел од ТВ емисијата “Top Gear” уште во 1986 година – Видео

Скопје24 - 22.03.2018

Поголемиот дел од љубителите на автомобили и брзото возење сигурно гледале барем дел од популарната емисија “Top Gear”, во која водителите на малку поинаков начин ги покажуваат перформансите на автомобилите и останатите возила.

10 типови храна со кои треба да се збогувате ако сакате рамен стомак

Скопје24 - 22.03.2018

Мајонезот не смеете ниту да го погледнете, а алкохолот избегнувајте го затоа што ви предизвикува чувство на глад. Дали и вас ве мачат масните наслаги на стомакот? Патот до рамен стомак е навистина тежок и дури и да ви изгледа безнадежно не смеете да ...

Семејството на Шумахер со молба до неговите фанови

Скопје24 - 22.03.2018

Семејството на Михаел Шумахер излезе со изјава неколку дена по последните коментари за неговото здравје. Тогаш познатиот неврохирург Колин Шиф го одреди Германецот како „случај кој не може да се спаси“ и направи прогноза дека Шумахер никогаш нема да ...

5 поврзани вести »

Шеесет шлепери осум часа се заглавени на терминалот кај Деве Баир

Скопје24 - 22.03.2018

Група од околу 60 возачи на шлепери се заглавени осум часа на граничниот терминал Ѓуешево на македонско-бугарската граница. Како што изјавуваат превозниците, терминалот не е исчистен од снежните врнежи и најверојатно ќе останат заглавени до рано ...

Туна откако стана мајка, се фотка само со синот – Галерија

Скопје24 - 22.03.2018

Откако на свет го донесе синчето Тиан, пејачката Туна не пропушта можност да го фотне својот наследник. Ако пред да стане мајка таа постојано ги истакнуваше своите атрибути, сега ситуацијата е поинаква и во преден план е малиот наследник.

ПРВ СЛУЧАЈ ВО РЕГИОНОВ: Во „Аџибадем Систина“ спасен е животот на трудница со дисекција на аорта

Скопје24 - 22.03.2018

Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим на „Аџибадем Систина“ го спасија животот на 27-годишна трудница, која во 31. гестациска недела во животозагрозувачка состојба и со знаци на тешка форма на дисекција на аортата дојде во ургентниот ...

Одделот за Брза помош и поликлиника Букурешт немаат струја од 18 часот, а не им работи ни парното

Скопје24 - 22.03.2018

Одделот за Брза помош на скопските клиники од 18 часот наваму нема струја, исто како и поликлиниката Букурешт, дознава МКД.мк. -Дознаваме дека се расипал трансформатор и сега клиниките работат на свеќи, а во нив не работи ни парното греење, пишува ...

21 поврзани вести »

Болките во колената и зглобовите исчезнуваат: Едноставен рецепт кој сами можете да го направите

Скопје24 - 22.03.2018

Иако воглавно се јавува кај постари лица, поради стареење на лигаментите и зглобовите, болките исто така може да се препишат на лошото држење или носење неприкалдни обувки подолго време. За среќа, тука е ефикасен природен рецепт кој може да ви ...

2 поврзани вести »