TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sky

Возач на автобус забележал расплакано дете покрај маж: Во секунда ја сфатил страшната вистина (Видео)

Sky - пред: 6 часа

Возачот на автобус Тим Вотсон со брзо размислување и планирање спасил киднапирано момче, на кое му се заканувала неизвесната судбина во рацете на киднаперот. Тригодишното момче е прогласено за исчезнато откако му се изгубила трагата пред книжара во ...

Напаѓачи опколиле девојка, а потоа зажалиле што воопшто се родиле (Видео)

Sky - пред: 6 часа

Шестмина напаѓачи нападнале деовјка, но не можеле да очекуваат дека таа вака ќе се одбрани. Девојката брзо им ги демонстрирала своите боречки вештини, а напаѓачите зажалиле што воопшто се родиле! Погледнете како изгледала целата ...

Се прави за 10 минути: Испијте го ова пред доручек и сите масти на стомакот ќе исчезнат

Sky - пред: 6 часа

Се прави за 10 минути: Испијте го ова пред доручек и сите масти на стомакот ќе исчезнат! Следниот рецепт може да ви помогне да ги растопите мастите на стомакот. Ова е напивка за борба против дебелеење и намалување на тежината.

Венчавка од пеколот: Младоженецот ги замолил гостите да станат и да ги превртат чиниите, а потоа ја открил горката ...

Sky - пред: 6 часа

Венчавката требало да биде најубавиот момент во животот на една вљубена двојка. Тогаш, барем според традицијата, младите се колнат на вечна љубов и верност и потоа впловуваат во мирните брачни води.

Ќе ве остави во солзи: По смртта на сопругата во нејзиниот паричник пронашол тајна која долго ја криела

Sky - пред: 6 часа

Парот Џими и Били Бреланд се венчале далечната 1954 година. Тие уживале во 60 години искрена љубов. Одгледале свои деца и внуци. Но, потоа се случило нешто што ќе ви го скрши срцето. Били била учителка и спасувачка во слободно време.

Групите на жртвите го одбија извинувањето од ЕТА

Sky - пред: 6 часа

Извинувањето од баскиската организација ЕТА за убиството на луѓе за време на нивните борби за независност на Баскија е одбиенo од страна на групите на жртвите. Сепаратистите во шпанската Баскија побараа прошка за убиството на луѓе без директно ...

16 поврзани вести »

Димитров во посета на Големото Војводство на Луксембург

Sky - пред: 6 часа

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари работна посета на Големото Војводство Луксембург, во чии рамки оствари средба со својот домаќин, министерот за надворешни и европски работи, Жан Аселборн.

27 поврзани вести »

(Видео) Груевски: И сведоците предложени од СЈО сведочеа во наша корист

Sky - пред: 6 часа

По денешното судење во кривичниот суд за предметот „Тенк“, поранешниот премиер Никола Груевски се пожали дека судот повторно, како што рече, надвор од работното време, го продолжил судењето без да образложи која е причината за тоа.

51 поврзани вести »

Заев оствари работна средба со раководството на ИВЗ

Sky - пред: 6 часа

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од директорот на Комисијата за односи со верски заедници, Дарјан Сотировски, оствари средба со раководството на Исламската верска заедница во Република Македонија, предводено ...

17 поврзани вести »

Дамаск конечно под целосна контрола на сириската влада

Sky - пред: 6 часа

Сириските државни медиуми објавија дека екстремистите од Исламска држава се согласиле да го предадат последното упориште во Дамаск. Како што наведуваат, со тоа им е отворен патот на сириските сили за првпат од 2011 година да преземат контрола над ...

16 поврзани вести »

Туск доаѓа на 27 април во Скопје

Sky - пред: 6 часа

Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, ќе присуствува на самитот Брдо-Бриони на 27 април во Скопје, потврди неговиот кабинет. Туск заминува на балканска турнеја помеѓу 24 и 27 април, за време на која ќе ги посети Албанија, Црна Гора, ...

43 поврзани вести »

Турскиот парламент одобри вонредни избори во јуни

Sky - пред: 6 часа

Турскиот праламент го одобри предлогот претседателските и парламентарните избори да се одржат на 24 јуни, една година порано од планираното, пренесоа турските медиуми. Во пресрет на гласањето пратениците од опозициската прокурдска Народна ...

50 поврзани вести »

Трамп нема да оди на погребот на Барбара Буш

Sky - пред: 6 часа

Белата куќа соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп нема да присуствува на погребот на поранешната прва дама Барбара Буш од почит, со објаснување дека неговото обезбедување ќе предизвикало збунетост на погребот.

50 поврзани вести »

Новинската агенција Sky слави 7 години постоење

Sky - пред: 10 часа

Уште во не толку далечната 2011 година, на 20-ти април во Скопје беше основана новинската агенција Sky.mk. Преку интернет вести, Sky.mk беше прв критички онлајн медиум во време на тогашниот режим на Груевски.

Нов урбан сквер и детски парк во Карпош

Sky - пред: 10 часа

Нов урбан сквер и детски парк ќе добијат граѓаните на Општина Карпош, на границата меѓу урбаните заедници Нерези и Тафталиџе 2. Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев заедно со стручните соработници и членови на Советот на Општина Карпош, ...

7 поврзани вести »

Со децении е хит во светот: Овој сок го опоравува целиот организам, а се прави за 2 минути

Sky - пред: 10 часа

Станува збор за сок од цвекло и моркови, а ако ви е мака при самата помисла на комбинацијата од овие две намирници во течна состојба, не сте единствени. За овој сок се вели дека „крева од мртвите“ – и не е наменет само за оние кои имаат здравствени ...

Со нога удрил куче скитник и влегол во куќата. Кога наредното утро тргнал на работа, се шокирал од глетката (Фото)

Sky - пред: 10 часа

Со нога удрил куче скитник и влегол во куќата. Кога наредното утро тргнал на работа, се шокирал од глетката (Фото) Еден човек во Кина, се вратил од работа и пред својот двор забележал куче скитник кое лежело на неговото паркинг место.

12 поврзани вести »

Семејството дошло да ги посети мајката и бебето во породилиште: Вакво изненадување не ни сонувале! (Видео)

Sky - пред: 10 часа

За членовите на семејството највозбудливо чувство е кога ќе ги видат новороденчињата за прв пат. Посебно ако тој момент подразбира и изненадување. Токму такво нешто им приредила Тереза Слејтер на своите најблиски кога дошле во посета после пораѓајот.

Како да препознаете глупави луѓе: Фројд тоа го откривал со една единствена реченица!

Sky - пред: 10 часа

Зигмунд Фројд, најпознатиот психијатар и таткото на психоанализата ни остави генијални мудрости и изреки за сите времиња. Помеѓу нив, тука е и лекцијата која сите треба да ја запомниме – како да препознаете глупави луѓе! Легендарниот психијатар ...

2 поврзани вести »

Гробот на девојка (16) е мистерија цели 150 години: Од раката од камен цвета цвеќе (Видео)

Sky - пред: 10 часа

Во 1867 година трагедија ја погодила угледното семејство Валтер во Фрајбург, Германија, кога Каролин, девојка од само 16 години, починала откако добила туберкулоза. Семејството било скршено од болка, а сестрата на Каролин – Селма, барала на гробот ...