TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

Колумбија го освои Париз со магичен пресврт (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 43 мин

Колумбија славеше со 3-2 на „Стад де Франс“ на гостувањето кај Франција во пријателски натпревар и тоа благодарение на кам-бекот по негативата од 2-0. Момците на Дидие Дешамп демонстрираа фантастичен фудбал во првото полувреме, што им донесе водство ...

27 поврзани вести »

Роналдо побрз од судијата: Со два гола во продолжението го урна Египет (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 55 мин

Европскиот првак Португалија славеше победа од 2-1 против Египет во пријателски натпревар и тоа благодарение на Кристијано Роналдо. Ѕвездата на Реал Мадрид даде два гола со глава во судиското продолжение за да направи пресврт и да и донесе на ...

„Гаучосите“ и без Меси пресилни за Италија, светскиот првак и „фуријата“ ремизираа (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 1 час

Вечерва се одиграа неколку фантастични пријателски натпревари помеѓу големите репрезентации, па не недостигаа возбудувања. Во еден од најинтересните натпревари Аргентина со 2-0 ја совлада Италија на дуелот што се одигра во Манчестер на стадионот ...

49 поврзани вести »

ТОП 7: Кузмановски со уште двајца „вардарци“ помеѓу најдобрите (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 2 часа

Капитенот на Металург, Филип Кузмановски заедно со голманот на Вардар, Страхиња Милиќ и тренерот Раул Гонзалес се најдоа во идеалната постава на СЕХА-лигата за месец март. Друштво во идеалната постава на Кузмановски и Милиќ им прават Медвед од ...

Французите како на „плејстејшн“: Нереално добра акција и егзекуција на Лемар (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 2 часа

Франција изведе една од најубавите фудбалски акции во последно време на пријателскиот натпревар против Колумбија на „Стад де Франс“. Голот го постигна Тома Лемар, но она што го одиграа претходно Антоан Гризман и Килијан Мбапе наликува на видео ...

27 поврзани вести »

Ѓоковиќ не е оној стариот: Експресна елиминација во Мајами

Sport 1 - пред: 2 часа

Новак Ѓоковиќ е далеку од старата и препознатлива форма и очигледно е дека ќе му биде потребно доста време за да се врати на победничките патеки. Српскиот тенисер загуби од Беноа Пер со 6:3 и 6:4 во рамки на второто коло на мастерс турнирот во ...

19 поврзани вести »

Металург тргна со триумф против Пролет

Sport 1 - пред: 3 часа

Ракометарите на Металург на домашен терен во салата „Автокоманда“ славеа со 35-26 против Тинекс Пролет во првото коло од плејофот. Момците на Александар Јовиќ не му дозволија на гостинот да се понадева на изненадување и водеа во текот на целиот ...

16 поврзани вести »

Фелипе: Никогаш нема да го заборавам Вардар!

Sport 1 - пред: 3 часа

Бразилскиот фудбалер Фелипе го раскина договорот со најтрофејниот македонски клуб Вардар, а денеска на својот „Фејсбук“-профил се поздрави од сите навивачи на овој клуб. Фантастичниот фудбалер од средниот ред, кој остави фантастичен впечаток во ...

3 поврзани вести »

Меси и Агуеро ќе одмораат против Италија (ФОТО)

Sport 1 - пред: 4 часа

Вечерва во Манчестер на стадионот на Сити, „Етихад“ ќе се сретнат репрезентациите на Аргентина и Италија од 20.45 часот. Селекторот на „гаучосите“ Хорхе Сампаоли одлучи да ги одмори Лионел Меси и Сехио Агуеро, кои не се во почетниот состав.

49 поврзани вести »

Работнички убедлив во Охрид за јубилејна 20. победа по ред!

Sport 1 - пред: 4 часа

Кошаркарите на Работнички продолжуваат да мелат сѐ пред себе во домашното првенство, откако вечерва како гости против АВ Охрид (100-69) дојдоа до јубилејната 20. победа по ред. Центарци беа доминантен тим во сите 40 минути и нивниот триумф во ниту ...

3 поврзани вести »

ЕХФ ја суспендира Србија зашто одби да игра со Косово!

Sport 1 - пред: 4 часа

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја суспендира федерацијата на Србија и ја исфрли женската јуниорска репрезентација на оваа земја од квалификациите за СП, откако владата на северниот сосед не дозволи денеска да се одигра мечот против за нив ...

41 поврзани вести »

ЕХФ немаше милост кон Србија: Суспензија и исфрлање од квалификациите!

Sport 1 - пред: 4 часа

Европската ракометна федерација (ЕХФ) веднаш ја суспендираше селекцијата на Србија и ја исфрли од квалификациите за Светското првенство за млади ракометарки. Владата на Србија денеска реши да го откаже натпреварот помеѓу Србија и Косово, што требаше ...

41 поврзани вести »

ФФМ од Лигата на нации го извади буџетот за А-тимот: Само успех ќе донесе плус пари во касата!

Sport 1 - пред: 5 часа

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе добие половина милион евра за учеството на фудбалската репрезентација во новоформираното натпреварување Лигата на нации, а уште толку пари ги очекува годинава ако избраниците на селекторот Игор ...

5 поврзани вести »

Бразил со три гола во вториот дел ја „наполни“ Русија (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 5 часа

Еден од фаворитите за освојување на претстојното Светско првенство, селекцијата на Бразил, славеше со убедливи 3-0 на денешниот пријателски натпревар против домаќинот на Мундијалот. Кариоките иако не настапија без главната ѕвезда Нејмар, кој ...

14 поврзани вести »

Досадно реми со Финска: Македонија по девет месеци не даде гол

Sport 1 - пред: 5 часа

Македонската фудбалска репрезентација ја продолжи серијата без пораз започната од септември лани, па денеска во контролката со Финска во Анталија ремизираше без голови во пријателскиот меч на „Глорија Арена“ во Белек, Анталија (Турција).

64 поврзани вести »

Грчкиот фудбал тоне - газдата на Олимпијакос обвинет за дилање дрога!

Sport 1 - пред: 5 часа

Газдата на ПАОК е суспендиран бидејќи на дербито против АЕК влезе на терен со пиштол, а првиот човек на Олимпијакос е обвинет за дилање дрога! Грчкиот фудбал тоне се подлабоко, а последната информација вели: сопственикот на најтрофејниот грчки клуб ...

2 поврзани вести »

Судијата кој шутна фудбалер доби „доживотна“ казна (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 6 часа

Францускиот судија Тони Шапрон е суспендиран на осум месеци од страна на Жалбениот одбор на Фудбалскиот сојуз на Франција, бидејќи на 14 јануари во Нант удри играч на домашниот тим за време на натпреварот против Пари Сен Жармен.

Швајнштајгер поради Ана Ивановиќ морал да се раздели со атрактивна манекенка (ФОТО)

Sport 1 - пред: 7 часа

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер добија дете, па тоа стана главна тема во сите медиуми, но ретко кој знае дека пред врската со Ивановиќ, фудбалерот беше во врска со атрактивната манекенка од Германија, Сара Бранднер.

5 поврзани вести »

Милевски: Боли поразот, ама овие момци го вратија духот во репрезентацијата!

Sport 1 - пред: 8 часа

Македонија загуби несреќно во 94-та минута на денешниот квалификациски меч со Русија (3-4) со што продолжи серијата на порази во овој циклус, а селекторот Благоја Милевски по мечот истакна дека овој пораз е болен, но најголем успех е тоа што ...

17 поврзани вести »

Надежите не издржаа во финишот: Бодот избега во 94-та минута (ФОТО)

Sport 1 - пред: 8 часа

Младата македонска репрезентација не успеа да ја прекине серијата на порази во евроквалификациите за пласман на Евро 2019 во Италија, откако во 94-та минута го загубија денеска мечот со Русија со 3-4 на тренинг-центарот Петар Милошевски во ...

18 поврзани вести »