TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport 1

Милевски комплетно го менува ликот на младите!

Sport 1 - пред: 8 часа

Откако направи сериозна реконструкција на младинската селекција во составот за претстојните два меча во евроквалификациите, со Русија утре од 14 часот во Скопје и со Австрија четири дена подоцна на гости, репрезентацијата до 21 година веќе од утре ...

5 поврзани вести »

Ибрахимовиќ заврши со Јунајтед, од следниот месец во ЛА Галакси!

Sport 1 - пред: 9 часа

Златан Ибрахимовиќ немаше можност ни соодветно да се поздрави со публиката и навивачите на „Олд Трафорд“. Излезе дека последниот натпревар за Манчестер јунајтед веќе го одиграл и дека многу скоро ќе раскине со клубот и официјално.

44 поврзани вести »

Кога Бразилец наместо на самба, лудува на Азис! (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 9 часа

Бразилците се познати по својот темперамент, но и по исклучителниот талент за танцување. Изгледа дека самбата не е единствена која го придвижува нивното тело, работата може да ја заврши и песна од Азис.

Вардар се прости од Фелипе

Sport 1 - пред: 9 часа

Сѐ уште актуелниот македонски фудбалскипрвак Вардар со емотивен текст се прости од Бразилецот Хуан Фелипе, кој среде сезона си замина од најтрофејниот наш клуб. „Фудбалскиот клуб Вардар му се заблагодарува на Фелипе за досегашниот придонес во ...

14 поврзани вести »

Нашите се сончаат во Анталија, Босанците и Бугарите во Разград – мрзнат! (ФОТО)

Sport 1 - пред: 9 часа

Студениот бран, барем во нашиов дел од Европа, зафати токму во периодот резервиран за репрезентативните собири и пријателски натпревари. Оттука излезе многу важно каде играте и каде тренирате. Македонија овој пат ја погоди работата.

Му беше личен тренер на Леброн Џејмс, има 160 см. и изгледа како - „бомба“! (ФОТО)

Sport 1 - пред: 10 часа

Таа е една од најпознатите фитнес-тренери во светот, а се прослави не само по својата експертиза во тоа поле, туку и по фантастичниот изглед. Станува збор за Лаис де Леон, 31-годишна Бразилка, која живеела на повеќе места низ светот, но сега успешно ...

Вардарци „си купија“ два часа повеќе одмор на Ф4-турнирот во СЕХА!

Sport 1 - пред: 11 часа

СЕХА-лигата соопшти дека има промена во распоредот на натпреварите на полуфиналниот ден од фајналфор-турнирот во Скопје. Нема промени во термините, но затоа има рокада во двата натпревара.

24 поврзани вести »

Мхитарјан па - Барсегјан: Вардарецот втор најдобар Ерменец на светот!

Sport 1 - пред: 11 часа

Вардаровиот офанзивен фудбалер Тигран Барсегјан денеска ја доби наградата за втор најдобар Ерменец на светот, веднаш за највредниот и најпознат сонародник Хенрик Мхитарјан, членот на лондонски Арсенал, кој зимава дојде на „Емирати“ од Манчестер ...

4 поврзани вести »

И со фудбалот почна да се забегува: По ВАР, ќе се воведува и – ракометно правило?!

Sport 1 - пред: 12 часа

Во најпопуларниот светски спорт фудбалот постојат две казни за фудбалер од судијата, жолт картон за остар прекршок или неџентлменска игра и црвен картон за исклучување, ако фудбалерот добие два жолти картони или направи „глупост“ со преостар старт.

4 поврзани вести »

Беше ѕвезда во Челси и Реал Мадрид , а сега за него нема место ни во – Индонезија

Sport 1 - пред: 12 часа

Се сеќавате на деструктивецот Микаел Есиен, поранешната ѕвезда на лондонски Челси и шпански Реал Мадрид, кој беше импресивен посебно во дресот на „сините“ во средниот ред. Ваков играч, дури и во години пред пензија секој би посакал, ама за него ...

Марсело откри нешто неверојатно за Кристијано Роналдо (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 12 часа

Марсело има свој „Јутуб“-канал и преку него сака да ја запознае јавноста што значи да си фудбалер на Реал Мадрид. Тој во еден од своите видео-блогови, откри нешто за Кристијано Роналдо, што веројатно малкумина го знаат.

Буфон го чека работа во Фудбалска федерација на Италија

Sport 1 - пред: 12 часа

Џиџи Буфон по завршувањето на оваа сезона најверојатно ќе ја заврши кариерата. „Газета дело Спорт“ пишува, дека легендарниот голман веднаш го чека работа во Фудбалската федерација на Италија.

11 поврзани вести »

„Газета дело Спорт“: Буфон си оди од Јувентус!

Sport 1 - пред: 12 часа

Повеќе од сигурно е дека легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон на крајот на сезонава ќе замине во пензија по повеќе од две децениска кариера, откако угледната „Газета дело Спорт“ ги откри плановите на чуварот на мрежата.

11 поврзани вести »

Икарди откри зошто не игра за Аргентина

Sport 1 - пред: 12 часа

Еден од најдобрите аргентински напаѓачи, контроверзниот Мауро Икарди не е на списокот на Хорхе Сампаоли во репрезентацијата на „гаучосите“, па медиумите постојано потенцираат дека тој не е добредојден во соблекувалната во која главен збор имаат ...

18 поврзани вести »

Горан Главчев е само четвртиот македонски кошаркар со трипл-дабл ефект!

Sport 1 - пред: 13 часа

Да се постигне двоцифрен број поени на натпревар од највисок ранг во една држава воопшто не е мала работа, а исклучителен дострел е ако тоа е дополнето со десет и најмалку скокови. Но, ако сето ова се додаде и двоцифрен ефект во некоја друга ...

4 поврзани вести »

Вест Хем доживотно ги суспендираше навивачите кои влетаа на терен

Sport 1 - пред: 13 часа

Петорица навивачи на Вест Хем повеќе никогаш нема да можат да го гледаат својот омилен клуб во живо на стадион откако клубот им изрече доживотни суспензии поради тоа што влетаа на теренот на „Олимпискиот стадион“ за време на натпреварот против Барли ...

6 поврзани вести »

Несторовски: Ја анализиравме Финска, ги знаеме добрите и слабите страни

Sport 1 - пред: 13 часа

Македонската фудбалска репрезентација се подготвува за утрешниот пријателски натпревар со Финска, што ќе се одигра во Анталија, Турција. Селекторот Игор Ангеловски тренира со нашите најдобри фудбалери од неделата, а целта на Македонија е да се ...

27 поврзани вести »

Да не знаеш кого да ставиш во прв тим: Франција може да состави три репрезентации (ФОТО)

Sport 1 - пред: 14 часа

Француската фудбалска репрезентација секогаш имала квалитетни фудбалери, но овој пат очигледно и премногу. Селекторот Дидие Дешамп за Светското првенство во Русија е на слатки маки, бидејќи има неверојатен избор на фантастични фудбалери, а на ...

5 поврзани вести »

Кога на баскет ќе му подадеш на оној што не знае ни да тапка (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 14 часа

Малик Бизли од Денвер влезе во конкуренција за емисијата на Шекил Онил, „Шектин а фул“ откако не се прослави на дуелот против Чикаго. Откако Тори Крег не баш умешно ја изведе топката од под кошот и го проигра Бизли, на многу аматерски начин се обиде ...

Леброн го потсети Торонто кој е кралот во НБА (ВИДЕО)

Sport 1 - пред: 14 часа

Кливленд го совлада водечкиот тим на Истокот Торонто со 132-129 и тоа благодарение на речиси перфектната игра на Леброн Џејмс. Кавалирс беа без пет играчи од ростерот, како и без тренерот Тајрон Лу, но затоа го имаат Леброн Џејмс, кој постигна 35 ...

19 поврзани вести »