TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Среќа.mk

Среќен дневен хороскоп: петок (22 јуни 2018)

Среќа.mk - пред: 12 часа

Овен Имате потреба да воведете некои промени во вашиот живот, но сѐ уште не знаете кои ви се приоритетите. Послушајте го вашиот внатрешен глас или совет од некоја личност која добро ве познава, и нема да згрешите.

Немате идеја за ручек? Направете ги овие вкусни шпагети. (РЕЦЕПТ)

Среќа.mk - пред: 12 часа

За да ги приготвите овие шпагети, потребен ви е само половина час. Состојки: шпагети 300 гр сланина 300 гр шунка 300 гр шампињони сос за шпагети лук кашкавал зачини Начин на подготовка: Исецкајте ја сланината и пропржете ја во сопствената маснотија, ...

14 поврзани вести »

Погледнете како успеал Константин В’чков за 9 месеци да изгуби 30 килограми (ВИДЕО)

Среќа.mk - пред: 12 часа

Грижата за своето здравје и тело и напорот да се доведете телото до посакуваната тежина, не е воопшто лесен процес и за да се дојде до посакуваните резултати треба строга дисциплина во исхраната во комбинација со физичка активност.

Ова се најчестите грешки кои ги правиме кога ги миеме рацете

Среќа.mk - пред: 12 часа

Едно спроведено истражување на Универзитетот Мичиген покажало дека 95% од луѓето не ги мијат доволно своите раце за да ги уништат бактериите. Еве што треба да промените уште денес за да ја направите оваа навика ефикасна.

2 поврзани вести »

Не знаете што да правите со старите маици? Со овие трикови ќе посакате повторно да ги носите

Среќа.mk - пред: 12 часа

Научете на кој начин од обичните маици да направите фустан или маица на едно рамо… Честопати се случува омилената маица да не можеме да ја носиме повеќе поради тоа што е исфлекана или скината, а не сакаме да ја фрлиме.

За време на месечниот циклус, секоја жена треба да ги избегнува овие намирници!

Среќа.mk - пред: 14 часа

Оние денови во месецот кои се самите по себе непријатни, сигурно не сакате да ги направите уште потешки. Но, веројатно тоа го правите несвесно. Имено, стручњаците тврдат дека постојат одредени намирници кои можат негативно да влијаат на вашата ...

Холивуд доби нов пар: Славниот пејач и оваа убавица се повторно заедно

Среќа.mk - пред: 15 часа

Пејачот Џастин Бибер и манекенката Хајли Болдвин се старо-новиот љубовен пар на светската сцена. Од извори блиски на парот, се вели дека тие двајца се многу заљубени еден во друг. A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on Jan 3, 2016 at ...

3 поврзани вести »

Медот има неверојатни својства за здравјето и убавината. Користете го во овие 6 ситуации!

Среќа.mk - пред: 15 часа

Медот содржи многу природни состојки кои можат да му помогнат на вашето тело во борбата против бактерии и инфекции, како и во враќањето на влажноста на вашата кожа и враќањето на природниот сјај.

Постигнете совршено бронзен тен со помош на сенка и туш за очи

Среќа.mk - пред: 15 часа

Во три чекори нашминкајте го вашето лице избирајќи ги правилните мејкап производи. Иако речиси сите жени сакаат да се шминкаат, во текот на летото ја избегнуваат пудрата и силната шминка. Но, многу жени не можат да му одолеат на бронзениот изглед ...

Ева Лонгорија стана мајка! Со првата фотографија, се обелодени и името на нејзиниот син

Среќа.mk - пред: 17 часа

„Очајата домаќинка“ на 43 годишна возраст го доби првото дете со Хозе Бастон. Магазинот HOLA ја имаше честа прв да објави за приновата во семејството Бастон, па така тие објавија ексклузивна фотографија под која ја објавија и името на синот на Ева.

31 поврзани вести »

Како би изгледале сите ваши фантазии доколку би биле реални? (ФОТО)

Среќа.mk - пред: 17 часа

Џастин Питерс е 22-годишен самоук дигитален надреалистички уметник од Германија, кој ја спојува реалноста со сопствената имагинација користејќи Фотошоп. „Сè што можете да си замислите е реално“ е цитат од Пабло Пикасо по кој се водам особено кога ја ...

Како најбрзо да соблечете маица

Среќа.mk - пред: 17 часа

Ако некогаш сте се прашувале за тоа како набрзо да соблечете маица, еве прилика да го видите тоа во пракса. На видеото, може да се види техниката со која можете набрзо да ја соблечете маицата.

Најжешката навивачка на трибините е… порно ѕвездата Натали (ФОТО)

Среќа.mk - пред: 17 часа

На трибините на Мундијалот во Русија може да се забележат убави девојки, но една од нив, од „домашните“ навивачки, се најде на насловните страници. Фотографиите на Наталија Немчинова премногу брзо го обиколија светот, поради нејзината убавина на ...

7 поврзани вести »

Неверојатни торти кои припаѓаат во музеј

Среќа.mk - пред: 19 часа

Процесот на создавање торти за овие луѓе е како создавање на уметност, а тие се вистински врвни уметници, чии креации заслужуваат да бидат изложени во некој престижен музеј. Фасцинантни и сосема нереални, секој уметник ја нашол својата инспирација и ...

Среќен дневен хороскоп: четврток (21 јуни 2018)

Среќа.mk - 21.06.2018

Овен Поради различните мислења и интереси, ќе доживеете мала караница со партнерот. Но, не грижете се непотребно, напнатоста во воздухот ќе исчезне уште вечерва. Во меѓувреме, смирете се читајќи некоја книга.

2 поврзани вести »

#365среќа Роберт Јанков „Среќа е способноста да уживаш во животот таков каков што е“

Среќа.mk - 20.06.2018

Доколку сте дел од оние луѓе кои стануваат рано наутро, тогаш сигурно ја следите утринската емисија „Здраво Македонијо“. Тој е нејзин заштитен знак уште од самиот почеток на оваа контактна емисија, која и после повеќе години успешно го задржува ...

Овие 4 хороскопски знаци кои ќе останат без партнер ова лето

Среќа.mk - 20.06.2018

Никогаш не знаеш какви изненадувања ќе ти понесе секој нареден месец. Правиш планови, но конечно изненадувањата сами одлучуваат кога и каде да се појават. Ова лето ќе биде многу динамично во љубовен план и некои од знак ќе ја загубат стара љубов, но ...

3 поврзани вести »

Легендарнoто лого на Motorola полни 63 години

Среќа.mk - 20.06.2018

Дизајнот на т.н. batwings е разработен од Morton Goldsholl Design Associates Легендарното лого на Motorola денес го одбележува својот 63-ти роденден. На 19 јуни 1955 год. е официјално претставено пред публиката во Чикаго, а од следната година се ...

4 поврзани вести »

Погледнете ја новата реклама за нашиот омилен вкус веќе 66 години

Среќа.mk - 20.06.2018

Наутро или навечер, како закуска или, пак, како додаток на омилените јадења, препознатливиот синоним за освежување, полн, автентичен вкус и полезност за организмот – Битолското кисело млеко веќе 66 години е дел од семејната трпеза на голем број ...

2 поврзани вести »

Утре почнува летото

Среќа.mk - 20.06.2018

Од утре во Македонија и на северната хемисфера почнува летото. Истовремено на јужната полутопка настапува зимата. Во Македонија летото почнува во 12 часот и 7 минути. Овој 172 ден во годината е најдолг и ќе трае 15 часа и 14 минути.