TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Среќа.mk

5 видови тетоважи за љубителите на архитектурата

Среќа.mk - пред: 12 часа

Кога се работи архитектонски дизајн, нема простор за грешки. Исклучително е важна прецизноста, од мостови до висококатници, стари катедрали и историски обележја, ова се интересни тетоважи кои ќе ги инспирираат сите љубители на арххитектурата.

Погледнете како изгледа Попова Шапка утрово

Среќа.mk - пред: 13 часа

Прогнозите се исполнија, студениот бран пристигна во Македонија. Друри и градовите се со снежна покривка, а може да замислиме како е на планините. Преку овој линк можете во секое време да видите како изгледа Попова Шапка, а таму во моментов е ...

112 поврзани вести »

3 минутни вежби пред спиење за слаби нозе (ВИДЕО)

Среќа.mk - пред: 21 часа

Малку е потребно за да постигнете резултати, но тајната е во постојаноста. Доколку ги правите овие вежби неколку пати во неделата, набрзо ќе ја забележите разликата. Доколку немате многу време, секогаш најдете 5 минути за себе, покрај тоа што ќе ...

Среќен дневен хороскоп: четврток (22 март, 2018)

Среќа.mk - 21.03.2018

Овен Ќе имате две изедначени можности: Прво да завршите проект, одамна започнат, од кој ке добиете добар приход, и второ, да се вклучите во нешто сосема ново, но со непознат крај. Во секој случај, вашата финансиска состојба ќе се подобри.

18 поврзани вести »

Мајка ослабела 93 килограми заради нејзиното бебе „Сега сум посреќна, никогаш не би се вратила на старото.“

Среќа.mk - 21.03.2018

Eden SanBoeuf е 28 годишна жена од Њу Оксфорд, Пенсилванија, која го раскажува својот пат од 25 годишна со над 130 килограми, до мајка на син, која е среќна, здрава и фит. „Мојата приказна започнува на 1-ви јануари 2015 година кога донесов ...

Во четврток започнува третото издание на Fashion & Lifestyle Expo

Среќа.mk - 21.03.2018

Уште само два дена до почетокот на третото издание на Fashion & Lifestyle Expo. Вратите на Македонската опера и балет ќе бидат отворени за сите посетители во четврток, 22 .03 во 15 часот, кога настанот и официјално ќе започне, а влезот на истиот е ...

4 поврзани вести »

FBI открива: Кој знак е најпсихопатски настроен?!

Среќа.mk - 21.03.2018

Статистичките податоци откриваат кој хороскопски знак е повеќе склон кон одредени кривични дела.. Овој пат, зборуваме за вистинска статистика! Имено, ФБИ ги подели родендените на сериски убијци и луѓе кои покажуваат психолошки тенденции.

18 поврзани вести »

#365среќа Среќа е… да се биде мајка. Милена Антовска Станковска во прегратка на својата ќерка

Среќа.mk - 21.03.2018

Оваа среќна среда, а воедно и пролетта ја започнуваме со познато ТВ лице, Милена Антовска Станковска. Млада, успешна, харизматична дама, која од неодамна се оствари како мајка со доаѓањето на свет на нејзината ќерка Лана Марија.

Кланот Кардашијан – Џенер не мирува: Крис Џенер на 62. години планира уште едно дете?

Среќа.mk - 21.03.2018

Крис Џенер, мајка на “кланот” Кардашијан – Џенер, наводно планира уште едно дете. Крис има полни 62 години, а сега заедно со својот партнер Кори Гембл (37) планира да посвои дете, пренесува “Gloser”.

13 поврзани вести »

Туширање пред спиење- да или не?!

Среќа.mk - 21.03.2018

Пред спиење, убав туш од 10 минути со топла вода или можеби бања за релаксација – ах, нема ништо попријатно … Но, не е препорачливо ако сакате да имате добар ноќен сон. Поточно, експертите тврдат дека не треба да се тушираме со топла вода (или да се ...

6 поврзани вести »

Стан од 37 метри квадратни со сериозна смисла за драма

Среќа.mk - 21.03.2018

Смислата за драматичност јасно се пронаоѓа во овој дом од 37 метри квадратни , а она што е најинтересно за него е што во станот буквално нема скапи предмети. Не би го рекле тоа на прв поглед, нели? Особено кога ќе се погледне на прекрасната и ...

Книга на неделата: Промоција на „Небото над реката Чарлс“ нов роман на Катерина Серафимовска

Среќа.mk - 21.03.2018

Промоцијата на новиот роман во издание на Култура од авторката Катерина Серафимовска ќе се денес во книжарницата Култура со почеток од 18 часот. „Небото над реката Чарлс“ е третот роман во издание на Култура од авторката Катерина Серафимовска.

20 најпопуларни песни за првиот свадбен танц

Среќа.mk - 21.03.2018

Навистина има премногу одлуки што треба да се донесат пред свадбата од соништата. Но дефинитивно една од најголемите одлуки кои паровите треба да ја направат пред големиот ден е која песна ќе свири за нивниот прв танц.

Клучот на среќата е во пријателите

Среќа.mk - 21.03.2018

Велат дека пријателите се семејството што го избираме за себе; За повеќето од нас, тие се навистина дел од семејството. Сакаме да поминуваме време со нив, да се смееме со нив, да плачеме со нив – и, се разбира, има добро научно објаснување.

Еве зошто не треба да го местите креветот наутро, причината ќе ве изненади!

Среќа.mk - 21.03.2018

Уште од мали, нашите родители не учат на некои правила кои во иднина прераснуваат во наши навики кои ги применуваме. Една од нив е местењето на креветот наутро, откако ќе се разбудиме. Оваа навика ја прави собата да изгледа педантно, средено и ...

Модна битка: Северина или Индира- на која подобро и стои?

Среќа.mk - 21.03.2018

Нема тајна дека чантата на Gucci, Dionysus Bamboo веќе некое време е една од најпродаваните и најпопуларните дизајнерски модели во светот, иако чини цело богатство. Таа беше носена од двете ѕвезди Beyonce и Khloe Kardashian , но и хрватските пејачки ...

Интимноста прикажана на посебен начин преку илустрации

Среќа.mk - 21.03.2018

Интимноста помеѓу две личности е најсировата емоција. Токму таа ги поврзува сите елементи на врската, љубовта, довербата и наклонетоста еден кон друг . Основната емоционална и физичка потреба еден за друг е посебна и претставува одвоено време надвор ...

Време е да ги избришете фејсбук профилите? Скандалот донесе конфузија кај корисниците

Среќа.mk - 21.03.2018

Компанијата „Фејсбук“ периодов се наоѓа во средиштето на голем скандал. Вредноста на најпознатата социјална мрежа во светот се намали за 37 милијарди долари, а нејзиниот сопственик, Марк Цукерберг изгуби шест милијарди долари.

68 поврзани вести »

„Во ист свет живееме“: Денес е Светскиот ден на лицата со Даунов синдром

Среќа.mk - 21.03.2018

Светскиот ден на Даунов синдром, 21 март, се одбележува на глобално ниво за подигнување на свеста кај луѓето за лицата со пречки во развојот. Овие луѓе треба да бидат прифатени како рамноправни учесници во општеството кои се способни да ги бараат ...

58 поврзани вести »

Мила Кунис во досега невидено издание

Среќа.mk - 21.03.2018

Добро позната актерка речиси секогаш изгледа беспрекорно и овој стајлинг остави многумина без текст. Позната по својот стил и убавина, актерката Мила Кунис, исто како и сите нас, понекогаш нема време или волја да биде специјално дотерана за ...