TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стандард

ESPN даде 1,5 милијарди долари за ТВ правата во UFC

Стандард - 24.05.2018

Американскиот спортски канал ESPN ќе добие ексклузивни права за емитување на гала вечери на UFC за импресивни 1,5 милијарди долари. Договорот е за пет години. Најмоќната ММА организација на планетата ќе ја задржи можноста да пренесува мечеви по ...

2 поврзани вести »