TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струмица Денес

„Космополит“ со понуда за новогодишната ноќ – ПОГЛЕДНЕТЕ што нуди!

Струмица Денес - пред: 7 часа

Магичната ноќ е на прагот, а Вие сеуште се двоумите каде да одите? Дочекајте ја Новата 2020та година во срцето на Струмица. Ваше е само да резервирате, а ние ќе се погрижиме за одлична услуга, врвно и вкусно мени и пријатен амбиент.

Викенд во клуб МАФ-МАФ: во ПЕТОК Dj 5prite, во САБОТА Dj face и НЕДЕЛА Иван и Ангел!

Струмица Денес - пред: 7 часа

МАФ-МАФ со одлична агенда за овој викенд за Струмичани! ПЕТОК: #Dj5PRITE САБОТА: #DjFACE НЕДЕЛА: Иван и Ангел Резервации на ...

ОПШТИНАТА ОБЈАВИ: Почна реализацијата на планот за намалување на загадувањето во Струмица!

Струмица Денес - пред: 7 часа

Коста Јаневски, градоначалник на општина Струмица: Продолжуваме со реализацијата на активностите од Планот за чист воздух. Една од приоритетните компоненти на Планот за чист воздух е директното справување со причините за загадувањето, која ги ...

Утре протест на струмичкиот плоштад во 13:00 часот – Вратете ни го воздухот чист!

Струмица Денес - пред: 7 часа

Утре со почеток од 13:00 часот на струмичкиот плоштад ќе се одржи протест под мотото „Вратете ни го воздухот чист“. Ако судиме по евентот на фејсбук за помалко од една недела има над 700 луѓе заинтересирани, што е реално голема бројка за толку ...

Празничната магија започнете ја со „прекрасниот свет НА принцезите“ – одличен подарок за вашите најмили!

Струмица Денес - пред: 14 часа

Изненадување од Просветно дело токму пред почеток на новогодишните и на божиќните празници. Нова сликовница за прекрасните принцези: Маја, Снежната Кралица, Шехерезада, Василиса, Нефертари, Мулан, Белиот Крин, Брадамант, Гвеневир, Анжелика, ...

„Кротка“ на големиот Достоевски во САБОТА на 21 ДЕКЕМВРИ во НУЦК „АНТОН ПАНОВ“-СТРУМИЦА

Струмица Денес - пред: 14 часа

21 ДЕКЕМВРИ, САБОТА ПОЧЕТОК 20:00 ЧАСОТ МЕСТО: „НУЦК АНТОН ПАНОВ“-СТРУМИЦА Новелата „Кротка“ е едно од подоцнежните дела на Достоевски. Таа е напишана според вистински настан за кој Достоевски дознал од петербуршките весници – самоубиството на ...

ВЛЕЗ БЕСПЛАТЕН: Денеска во Струмица концерт на Intelligent music project and Vrabevski super band!

Струмица Денес - пред: 14 часа

Бидете дел од Промоција на новиот албум sorcery inside Концертот ќе се одржи денеска во Домот на култура во Струмица, почеток од 20:00 часот! Учествуваат: Стојан Јанкулов- Стунджи, Славин Славчев, Боби Косатката,Бисер Иванов,Ивајло Звездомиров, Лина ...

„Комуналец“ го уредуваше градскиот плоштад!

Струмица Денес - пред: 15 часа

Екипа од,, Одржување и управување со јавно зеленило“ при ЈПКД “Комуналец“ започна со зимско уредување на градскиот плоштад. Се заменуват цвекињата од бетонските жарданерии со зимски цвеќиња со што плоштадот ке добие поубав и поурбан изглед во текот ...

УНИЈАТА НА ЖЕНИ НА ВМРО-ДПМНЕ СТРУМИЦА, НА ТРИБИНА СО ТЕМА ПРОТИВ РОДОВО МОТИВИРАНО НАСИЛСТВО!

Струмица Денес - пред: 15 часа

Унијата на Жени на ВМРО-ДПМНЕ Струмица, синоќа присуствуваа на трибина со тема „Против родово мотивирано насилство“ во организација на Унијата на Жени. На самата трибина присуствуваше и психологот Стојна Митева, која ги запозна присутните со ...

Ексклузивна фотографија: Никола достинов-првиот возач на поштенско возило во Струмица!

Струмица Денес - пред: 15 часа

Струмичани отсекогаш биле дел од движечкиот бран на народ кој ја туркал татковината напред и храбро се прилагодувал на промените што ги носело новото време. Иновативци сплотени во идејата за подобро утре.

Истражување на СКУП: општина Струмица за три години во угостителските објекти И фирми, направила сметка од 230.000 ...

Струмица Денес - 12.12.2019

Истражувањето на СКУП во рамките на проектот ПЕП покажува дека 64 општини три години потрошиле 2.2 милиони евра. Општина Струмица рекордер во трошењата за репрезентација во споредба со останатите општини, следена од Струга, Прилеп, Битола и Ѓорче ...

5 поврзани вести »

ФОТОГАЛЕРИЈА: Компанијата која се грижи за хигиената на зградите во Струмица – „Марти Хигиена“, ја прослави првата ...

Струмица Денес - 12.12.2019

Марти Хигиена на 11.12 2019 на ден на св Петнаесет маченици ја прослави првата годишнина од своето успешно работење. Задоволните станари едногласно го потврдуваат тоа. Лиценцираната фирма Марти Хигиена која се грижи за одржување и застапување со ...

Типувај во Евротип и навивај на Европското Првенство за Македонија во Виена!

Струмица Денес - 12.12.2019

Спортските обложувалници Евротип започнаа нова наградна игра „ТИПУВАЈ ВО ЖИВО – НАВИВАЈ ВО ЖИВО“, која официјално започна на 11ти декември 2019. Наградната игра ќе трае до 31.12.2019, која ќе се организира во три т.н.

УМС вмро-дпмне ВАСИЛЕВО: МЛАДИТЕ ОД ВАСИЛЕВО СО СТОТИЦИ ПРАШАЊА!

Струмица Денес - 12.12.2019

УМС Вмро-Дпмне, Василево: МЛАДИТЕ ОД ВАСИЛЕВО СО СТОТИЦИ ПРАШАЊА: Изминува втората година од мандатот на Локалната власт на СДСМ во нашата Општина. Стотици прашања ги мачат младите од Општина Василево.

Новата детска градинка во Куклиш, од денеска во употреба!

Струмица Денес - 12.12.2019

Коста Јаневски, Градоначалник на општина Струмица: Со посебно задоволство сум денес во населеното место Куклиш, со цел да ја предадеме во употреба новата детска градинка, наменета за предучилишно образование и ран детски развој за децата од ...

69 поврзани вести »

(Видео) Александар Донев: што ќе ни се случеше ако Опозицијата не се огласеше за срамниот договор на „Комуналец“?

Струмица Денес - 12.12.2019

Прес на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ-Струмица, Александар Донев: Почитувани сограѓани, Пред неколку денови ВМРО – ДПМНЕ реагираше заради склучен договор на јавното претпријатие Комуналец од Струмица со приватна фирма.

2 поврзани вести »

Студиото на Васко Николов подготвено за новогодишни фотосесии – закажете го вашиот термин!

Струмица Денес - 12.12.2019

Студиото на Васко Николов е комплетно подготвено за новогодишните фотосесии. Николов на својот фејсбук профил ги објави и цените на самите пакети за кои вие ќе се одлучите. „Почитувани пријатели и клиенти.

На грепки во Струмица се паднаа Iphone XR и 20.000 денари!

Струмица Денес - 12.12.2019

Сузана Мурова од Ново Село, Струмица е најновата добитничка на мобилен телефон phone XR од инстант лозот Среќен роденден. Добитниот лоз го купила од среќното продажно место „Ваткос“ во Струмица при прошетка кога решила да си ја проба среќата со само ...

11 поврзани вести »

Сообраќајна несреќа во Струмица: струмичките пожарникари учествувале во извлекување на повредено лице!

Струмица Денес - 12.12.2019

Денес 12.12.2019 година (четврток) во 02.18 часот на патот Робово – Муртино, ТППЕ Струмица со 1 ПП возило и 4 пожарникари учествуваше во извлекување на повредено лице (државјанин на Р.Албанија) од автомобил кој беше излетан и превртен од патот.

6 поврзани вести »

Струмичанецот Никола Секулов постигна гол за Јувентус!

Струмица Денес - 12.12.2019

Во последното коло од младинската лига на шампиони струмичанецот Никола Секулов го постигна четвртиот гол за Јувентус во победата од 5:0 над Леверкузен. Тој го одигра целиот натпревар и успешно се врати по паузата што ја имаше од месец дена поради ...

2 поврзани вести »