TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Струмица Денес

Реновирање на пешачките острови на улица „Ленинова“ во Струмица!

Струмица Денес - пред: 5 часа

Eкипи од Одржување и управување со јавно зеленило“ при ЈПКД “Комуналец“ започнаа со хортикултурно реновирање на пешачките острови на улица Ленинова. Се започна со вадење на сите зимзелени нискостеблести растенија, за потоа пешачките острови да бидат ...

ФОКУС пишува: побаравме да разговараме со сопругот на Марија, но И по две недели чекање тој не одговара!

Струмица Денес - пред: 6 часа

Цел месец лица кои се претставуваат како блиски роднини на исчезнатата Марија Брзакова (28) од Босилово, Струмица, односно нејзини братучетки и тетки, го споделуваат апелот и фотографиите од младата жена на социјалните мрежи.

2 поврзани вести »

20 години без струмичкиот „Могли“ – Игор Маџиров!

Струмица Денес - пред: 6 часа

Пораснавме со него, со малиот принц од бајките. Кој вели дека Могли е само лик од приказните? Нашиот Игор беше вистински пример дека тој навистина постоеше… Неговиот див карактер пренесен во неговите улоги, а сепак слаткото лице со широкоа насмевка ...

5 поврзани вести »

По неколкуте одлични забави, „аватар“ во сабота во струмица го носи криско!

Струмица Денес - пред: 21 часа

По неколкуте одлични забави во нашиот град, 🅰️ватар повторно со гордост Ви го најавува #KRISKO! Најпопуларниот бугарски и балкански артист во последните години, повторно во 🅰️ватар!Се гледаме во #сабота ...

Амбасадорката на обидинетото кралство на Велика Британија и Северна Ирска, во посета на Струмица!

Струмица Денес - 20.02.2020

Градоначалникот Коста Јаневски денеска оствари средба со амбасадорката на Обединетото кралство на Велика Британија и Северна Ирска во Република Македонија, Рејчел Галовеј и нејзините соработници.

7 поврзани вести »