TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stylist

СТИЛСКА ИДЕЈА: Пуфнести и пердувести елеци модна опција пред студената зима

Stylist - пред: 4 часа

Пред да почнеме да ги носиме пердувестие монтки во зимскиот студен период, има денови кога температурите дозволуваат да излеземе надвор во елек налик на монтка без ракави. Ваквите пуфнести елеци ако претходно имаа само спортска конотација (и ...

Mango ја потврдува својата посветеност за одржлива мода

Stylist - пред: 6 часа

Во новата кампања наречена Committed to the Future, модниот бренд Манго уште еднаш ја потврдува својата заложба за одржлива мода, се посветува уште повеќе на на еко-одговорноста и им дава простор на своите вработени ангажирани во различни сектори на ...

Колекцијата 19.91 Colours на Pull & Bear нуди базични парчиња во сите бои

Stylist - пред: 9 часа

Новата капсулна колекција на Pull & Bear 19.91 Colours содржи базични парчиња облека во повеќе бои, a брендот за прв пат во своите кампањи користи плус-сајз и повозрасен модел. Брендот знае дека неговата целна група најчесто носи дуксери, плетени ...