TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СуперСпорт

Словенците го обвинија Египет дека ги затруле со храна!

СуперСпорт - тукушто објавено

Ракометната селекција на Словенија не успеа да се пласира во четвртфиналето на Светското првенство во Египет, откако во решавачкиот меч против домаќинот одиграа 25-25. Меѓутоа, постои сериозен сомнеж дека Словенците биле затруени пред мечот против ...

47 поврзани вести »

Мурињо објасни зошто не му верува на Бејл!

СуперСпорт - пред: 54 мин

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо кажа дека Герет Бејл нема да има голема минутажа во неговиот тим додека не се променат некои работи. Бејл стигна како големо засилување за Тотенхем, но досега одигра само четири меча и постигна еден погодок.

28 поврзани вести »

Рамос доби понуда каква што не се одбива!

СуперСпорт - пред: 1 час

Шпанскиот дефанзивец и еден од најдобрите фудбалери на својата позиција во историјата, Серхио Рамос е на праг да го напушти Реал Мадрид. „Кралевите“, наводно, бараат негова замена и изборот паднал на Давид Алаба, додека Рамос ќе се пресели во ПСЖ ...

28 поврзани вести »

Паредес откри од што зависи можната преселба на Меси во ПСЖ

СуперСпорт - пред: 2 часа

ПСЖ тргна по потписот на Лионел Меси, кој има договор со Барселона до крајот на сезоната, па сигурно размислува за тоа каде ќе ја продолжи кариерата. Меси и минатото лето беше на праг да замине од Барселона, но мораше да остане, па сега веќе нема ...

5 поврзани вести »

Бензема добива конкуренција: Босански напаѓач ќе го засили Реал Мадрид!

СуперСпорт - пред: 2 часа

Босанскиот репрезентативец Един Џеко најверојатно ги минува последните денови во екипата на Рома, откако се скара со тренерот Паоло Фонсека. Италијанските медиуми пишуваат за преселба на Џеко во Интер, Милан, Јувентус, но сега во конкуренција се ...

7 поврзани вести »

Лампард замина од Лондон: Челси добива нов тренер!

СуперСпорт - пред: 2 часа

Утрово се појави информација дека Челси се разделил со досегашниот тренер Франк Лампард, а сега се шпекулира за неговата замена. Тоа би требало да биде поранешниот тренер на ПСЖ, Томас Тухел.

64 поврзани вести »

Мукаетов ја доби довербата – ќе биде претседател на РФМ до 2025 година!

СуперСпорт - пред: 6 часа

Македонската ракометна федерација (РФМ) по завршување на настапот на Светското првенство (СП) во Египет ќе го организира изборното собрание за избор на претседател. Живко Мукаетов, кој е актуелен претседател на РФМ, пак ќе се кандидира, а веќе добив ...

38 поврзани вести »

Барселона си договори дефанзивец од Манчестер сити

СуперСпорт - пред: 6 часа

Ерик Гарсија ќе го напушти Манчестер сити и ќе потпише за Барселона. Во Манчестер стигна во 2017 година, но сега ќе се врати во каталонскиот тим. На лето може да потпише како слободен фудбалер, но очигледно трансферот ќе се реализира зимава за сума ...

5 поврзани вести »

Мануел Ноер го надмина легендарниот Оливер Кан

СуперСпорт - пред: 6 часа

Баерн Минхен славеше против Шалке во Гелзенкирхен со 4-0, а голманот на баварскиот тим, Мануел Ноер повторно ја зачува мрежата недопрена и така го надмина легендарниот Оливер Кан по број на натпревари во кои не примил гол.

33 поврзани вести »

Згодната навивачка на Лидс и Алиоски си доби награда од – ФИФА 21!

СуперСпорт - пред: 6 часа

Многумина се израдуваа на враќањето на Лидс во Премиерлигата по 16 години, како поради самиот клуб, така и поради нивната ТВ-водителка. Ема Луиз Џонс привлече големо внимание на себе и додека Лидс играше во Чемпионшип-лигата, а нејзината популарност ...

2 поврзани вести »

Тикет на денот (понеделник, 25.01.2021)

СуперСпорт - пред: 7 часа

Овој понеделник не е баш нешто најдобар. Понудата доста слаба, но веќе од утре не очекуваат повеќе натпревари. Ова е нашиот предлог тикет. Тотенхем нема освоено титула веќе од 2008 година кога триумфираа во лига Купот.

Трагедија: Во пад на авион загинаа четири фудбалери и претседателот на клубот! 🎥

СуперСпорт - пред: 21 часа

Бразилскиот нисколигаш Палмас доживеа авионска несреќа во која загинаа четири фудбалери и претседателот на тимот. Претседателот Лукас Меира, како и фудбалерите Лукас Парекседес, Гилерме Ное, Рануле и Маркус Молинари тргнаа на натпреварот од Купот ...

40 поврзани вести »

Одигравме добро прво полувреме, но загубивме од Белорусија!

СуперСпорт - пред: 23 часа

Македонската ракометна репрезентација го запиша и петтиот пораз на Светското првенство во Египет, откако денеска загуби со 26-30 од Белорусија во последниот дуел во главната фаза. Македонските ракометари одиграа одлично прво полувреме, во кое имавме ...

134 поврзани вести »

Лингард заминува од Манчестер, но останува во Премиерлигата?

СуперСпорт - пред: 1 ден

Џеси Лингард ќе го напушти Манчестер јунајтед и наскоро ќе се пресели во екипата на Вест хем, барем така пишуваат англиските медиуми. Агентот на Лингард бил во напредни преговори со Вест хем и наводно треба да се договорат уште некои детали пред да ...

4 поврзани вести »

Го нокаутираше Мекгрегор, па порача: Се чувствував лошо… 🎥

СуперСпорт - 24.01.2021

Дастин Порие со технички нокаут го совлада Конор Мекгрегор на настанот УФЦ 257. Одличната борба ја наплати со голем триумф против Ирецот. Порие во средината на втората рунда го погоди Мекгрегор и потоа го „заврши“ со удари на земјата, а по мечот ...

97 поврзани вести »

Се „опамети“ по поразот: Мекгрегор испрати неочекувана порака!

СуперСпорт - 24.01.2021

Ирскиот борец Конор Мекгрегор се јави по поразот во борбата со Дастин Порие и испрати порака до своите фанови на Твитер. По официјалната изјава, се јави и на Твитер со порака која покажа дека се смирил. „Ви благодарам на сите за поддршката.

97 поврзани вести »

Мекгрегор: Не знам каде сум, ова ми го крши срцето и тешко е да се прифати!

СуперСпорт - 24.01.2021

По поразот од Дастин Порие, Конор Мекгрегор се појави на прес-конференција, каде што опиша како се чувствува. „Ова ми го крши срцето, тешко е да се прифати. Постојат некои чудни работи во спортот. Мене ногата ми е целосно уништена“, вели Мекгрегор.

97 поврзани вести »

По нокаутот сите гледаа во дек0лтето на сопругата на Порие 📸

СуперСпорт - 24.01.2021

Дастин Порие во спектакуларна борба како аутсајдер го нокаутираше Конор Мекгрегор во втората рунда на УФЦ 257 спектаклот во Абу Даби, но шоуто го украде неговата сопруга Џоли. Сите кои беа во директниот пренос можеше да забележат кога Џоли истрча од ...

97 поврзани вести »

Хабиб го коментираше дебаклот на Мекгрегор и го погоди каде што најмногу боли!

СуперСпорт - 24.01.2021

Хабиб Нурмагомедов не можеше да се воздржи, а да не го коментира тешкиот пораз на Конор Мекгрегор против Дастин Порие. Порие го нокаутираше Мекгрегор во втората рунда, а очибледно Хабиб не беше изненаден премногу поради тоа.

97 поврзани вести »

Червар го повторува потегот од 2010 година, станува збор за трик?

СуперСпорт - 24.01.2021

Лино Червар даде оставка вчера на клупата на хрватската ракометна репрезентација, откако доживеа пораз од Аргентина со 19-23. Хрватска со поразот на Аргентина дојде до тешка ситуација и сега е пред невозможна мисија во борбата за четвртфинале на ...

62 поврзани вести »