TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СуперСпорт

Тикет на денот (четврток, 29.02.2024)

СуперСпорт - 29.02.2024

Денес не може да се пофалиме со добра понуда, но материјал за тикет скоро секогаш има. Ова е нашиот предлог за денес. Во ¼ финалето од швајцарскиот куп се сретнуваат лидерите на првата и втората лига.

2 поврзани вести »

Чави, сепак, би можел да остане тренер на Барселона?

СуперСпорт - 28.02.2024

Барселона на крајот на сезоната ќе остане без услугите на тренерот Чави Ернандез, меѓутоа шпанските медиуми пишуваат дека ситуацијата би можела да се промени. Во зависност од резултатите до крајот на сезоната, како и можното вклучување во битката за ...

20 поврзани вести »

Македонија скокна за четири позиции на ранг-листата на ФИБА

СуперСпорт - 28.02.2024

По првиот дел од квалификациите за Европското првенство (ЕП), Македонија оствари една победа и еден пораз, а тоа ѝ донесе напредок на ранг-листата на ФИБА. Македонија ја декласира Полска, а запиша „тесен“ пораз против Естонија, па сега кошаркарите ...

13 поврзани вести »

Хорнер се спаси од сериозна казна!

СуперСпорт - 28.02.2024

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер беше ослободен од обвинението за недолично однесување кон негова колешка. Хорнер беше обвинет дека се однесувал недолично кон една колешка, по што Ред Бул отвори истрага за целиот случај.

21 поврзани вести »

Челси до 30 јуни мора да заработи 100 милиони фунти

СуперСпорт - 28.02.2024

Челси во последните две години потроши многу пари на засилувања, но тоа не донесе добри резултати за тимот, па сега „сините“ се соочуваат со големи загуби и сериозни проблеми. „Сините“ мора да го испочитуваат финансискиот фер-плеј и да продадат ...

Иванишевиќ заработува богатство од Ѓоковиќ

СуперСпорт - 28.02.2024

Хрватскиот тренер Горан Иванишевиќ го тренира Новак Ѓоковиќ, а медиумите од регионот пишуваа за тоа колку пари заработува од најдобриот тенисер во светот. „Национал“ објави дека Иванишевиќ месечно заработува и до 40.000 евра од Ѓоковиќ, а дел од ...

12 поврзани вести »