TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сваштарник

ИМА ЛИ СПАС ЗА НАС: Остануваме без вода и храна, а еве и зошто! (Видео)

Сваштарник - пред: 11 часа

Планетата Земја губи растенија, животни и вода за пиење и тоа забрзано, заклучок е тоа на четири научни извештаи на ОН за биолошката разновидност. Научниците кои се состанаа во Колумбија денес објавија извештаи за состојбата на растенијата и ...

3 поврзани вести »

Дали навистина може да се заразите со седење на WC школка? Еве го одговорот…

Сваштарник - пред: 12 часа

WC школка важи за едно од најнечистите површини во домот, но бројните студии покажаледека поголема закана за човековото здравје се даските за сечење, кваките, пешкирите за бришење раце… Колкав е ризикот навистина да се заразиме со седење на WC ...

Бритни Спирт ја критикуваат поради ОВИЕ фотошопирани фотографии. Сите и се смеат! (Фото)

Сваштарник - пред: 13 часа

Поп-пејачката Бритни Спирс се најде на мета на критичарите поради фотошопирани фотографии. Таа стана заштитно лице на еден познат бренд, а кога се пофали со фотките на социјалните мрежи, фановите ја нападнаа поради еден детал.

8 поврзани вести »

Објавија фотка од кревет: Позната манекенка и ќерката на Мајкл Џексон во врска! (Фото)

Сваштарник - пред: 14 часа

Манекенката Кара Делевин и ќерката на Мајкл Џексон, Париз Џексон , се во врска. Гласините дека Кара и Париз се во врска се од од минатата година, кога беа забележани на наградите на МТВ, но сега убавиците објавија видео од креветот.

3 поврзани вести »

Викторија Бекам во хуманитарна мисија: Носеше чизми од 1.200 евра и ги разлути фановите! Сите ја критикуваа!

Сваштарник - пред: 14 часа

Викторија Бекам (43) е позната по својот екстравагантен стил и трошењето огромни суми пари кога станува збор за облекување. Таа неодамна беше на патување во Кенија, а причината за нејзиното заминување е мисија со хуманитарен карактер.

10 поврзани вести »

Секој ден, цели 25 години јаде во Мекдоналдс: “Како сеуште си жив”

Сваштарник - пред: 14 часа

Неговата зависност почнала кога имал пет години и несакал да јаде ништо друго освен храна од ланецот за брза храна. Тогаш докторите го одобриле тоа бидејќи мислеле дека е подобро да јаде нешто отколку ништо… Британецот Дени Келехер (29) вече 25 ...

2 поврзани вести »

Мајка збеснала кога слушнала што и кажал професорот на нејзината ќерка

Сваштарник - пред: 15 часа

Еден професор со својот коментар го шокирал 12-годишното девојче. 12 годишната Парис Лејн, која оди на училиште во Kearsley Academy, во близина на англискиот град Болтон, останала во шок откако професорот и дал совет за бојата на најзината коса.

“Меланија, навистина ми е жал што спиев со твојот сопруг…”

Сваштарник - пред: 15 часа

“Одвај чекав да излезам. Да правиш нешто лошо е една работа, но тоа да го правиш во нечија куќа, во нечиј кревет…” кажала Карен Мекдогал која Трамп ја однел во својот стан каде што живеел со Меланија.

56 поврзани вести »

Ова се најлошите комплименти кои жените можат да ги слушнат!

Сваштарник - пред: 19 часа

Ова не се навистина комплименти, ова се пасивно агресивни коментари на кои никогаш не треба да кажете “благодарам”… Најлошите се оние “комплименти” кои ве оставаат со триста прашалници над вашата глава и за кои се чувствувате збунети и лути во исто ...

Блогерка лажираше патување во Дизниленд, излажа колку години има, а причината ќе ве зачуди! (Видео)

Сваштарник - пред: 20 часа

Блогерката Керолин Штриц одлучи да спроведе експеримент кој ќе им докаже на луѓето дека на социјалните медиуми сè може да биде “лажирано” . Таа се преправаше дека е нејзин 22-ти роденден и го прославува своето патување во Калифорнија и тоа им го ...

Лежите, го намалувате обемот на струкот и ги намалувате болките во грбот! Фантастична јапонска метода! (Видео)

Сваштарник - пред: 21 часа

Брзо и ефикасно губење на тежината никогаш не било полесно … Звучи речиси како мит или бајка. Меѓутоа, за период од десет години, јапонскиот доктор Фукуцуџи им помага на луѓето да изгубат тежина во најкус можен рок.

Тој е 27 години постар од неа: “Сопругот ми го нарекуваа педофил”

Сваштарник - пред: 23 часа

“Без разлика на тоа што мислат луѓето, ние сме пар кој се согласува и се преселивме за да не остават на мир, за да почнеме од почеток. Енди е љубовта ма мојот живот” кажува 19 годишната Бет.

2 поврзани вести »

Џенифер Лопез ја скрати својата долга коса и направи “БУМ” на интернет! (Фото)

Сваштарник - 22.03.2018

Познатата актерка и пејачка Џенифер Лопез (48) направи “бум” на социјалните мрежи со новата фризура. Имено, на Инстаграм се појави фотка од Џеј Ло, која ги фасцинира многуборјнинте фанови.

10 поврзани вести »

Сораја докажа дека носи гаќички! (Фото)

Сваштарник - 22.03.2018

Сораја Вучелиќ е позната по провокативното облекување, па и да не носи гаќички под мини фустаните. Сепак, таа одлучи да им покаже на своите фанови на Инстаграм дека понекогаш и таа носи долен веш.

5 поврзани вести »

10 ќерки кои одлучија да ги разубават своите татковци! (Фото)

Сваштарник - 22.03.2018

Ако вашата мала ќерка сака да ви ги лакира ноктите, да ја поправи косата или да предложи облека, не ја одбивајте! Ви прикажуваме 10 феноменални примери и резултати од овие мали модни дизајнерки! 2. Мала принцеза 3. Без коментар 4. Супер тато 5.

КРАЈНО СЕКСИПИЛНО: Рада Манојловиќ со својот нов изглед ги шокираше сите! (Фото)

Сваштарник - 22.03.2018

Рада Манојловиќ го најави спотот за дуетот со Леон, а по секоја веројатност, пејачката ќе биде во крајно провокативна и интересна комбинација. “Станува збор за дует со Леон, песната се вика “Lavje krzno”, а автори се моите драги Аспиринци, Милош ...

5 поврзани вести »

Приказна која ја шокираше јавноста: Девојка погинала во сообраќајна несреќа, а нејзините последни зборови останале ...

Сваштарник - 22.03.2018

“Кога отидов на забавата се сетив што ми кажа. Ми рече да не пијам алкохол, па поради тоа пиев сок. Се чувствував горда на себе, како што ми кажа да се чувствувам. Ми рече дека не треба да пијам кога возам, спротивно од тоа што ми го кажуваа другите.

Африка се дели на два дела многу побрзо отколку што сите мислеле (видео)

Сваштарник - 22.03.2018

Источна Африка се одвојува од остатокот од континентот во рамките на геолошкото случување со кое за милион година тој континент може да остане без својот “рог”. Сепак уште сега оваа природна појава предизвикува големи проблеми.

9 поврзани вести »

Формата на лицето открива скриени особини на вашиот карактер

Сваштарник - 22.03.2018

Нашето лице е наша индивидуалност и тоа е првата работа која луѓето ја забележуваат на нас. Формата на нашето лице игра значајна улога за нашиот карактер, Тоа значи дека имаме заеднички особини со луѓето кои имаат слична форма на лицето како нашето.

“Поради сопствената глупост останав без својата ќерка”: Исповед на мајка од која ќе ви се насолзат очите

Сваштарник - 22.03.2018

25-годишната Ким Роналдс од Велс, цел живот ќе жали за еден потег кој го направила, а поради кој останала без својата двегодишна ќерка. Малара Киара погинала во градот Кардиган откако нејзината мајка ја оставила во автомобилот и набрзина отишла до ...