TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телефони.мк

Huawei Y6s со поголема интелигенција и обновен дизајн почна да се продава и во Северна Македонија

Телефони.мк - пред: 14 часа

Huawei во Северна Македонија веќе го нуди најновиот модел на популарната серија Y во најприфатливата класа на паметни телефони со двојно јадро и Android - HUAWEI Y6s. Моделот има 6,09 инчен HD дисплеј, засилен со помоќни перформанси и поголема ...

7 поврзани вести »

Пазарната вредност на Tesla Inc го надмина VW

Телефони.мк - пред: 18 часа

Tesla Inc. е втората највредна автомобилска компанија во светот. Во средината на 2019 година, генералниот директор на Volkswagen, Херберт Диес, наводно размислувал за купување на удели во Tesla.

9 поврзани вести »

Vyommitra е првата индиска жена-робот што ќе оди во вселената

Телефони.мк - пред: 18 часа

Индиската вселенска агенција (ISRO) ќе го прати роботот Вајомитра во вселената за тестната беспилотна мисија оваа година. Овој голем чекор се прави за да се провери од колкава помош би бил роботот за астронаутите во вселенската мисија Гаганијан, ...

3 поврзани вести »

Google пронајде безбедносен пропуст во ITP технологијата на Apple

Телефони.мк - пред: 18 часа

За Google и Apple може да се каже дека се двете најголеми технолошки компании на светот и главни конкуренти. Тоа не значи дека треба да бидат во конфликт. Google во својата анализа наведува дека открил и пријавил до Apple да го поправи безбедносниот ...

Продажбата на 5G телефоните ќе биде 50% за 3 години

Телефони.мк - пред: 18 часа

5G мрежата ќе овозможи нови опции во дигиталната економија, а овој пазар во моментот се формира и уште не е готов за масовна употреба. Сепак, тоа зависи и од самите земји колку се посветиле на развој на инфраструктура.

3 поврзани вести »

Samsung Galaxy A41 доаѓа со батерија од 3,500 mAh

Телефони.мк - пред: 18 часа

Samsung Mobile подготвува доста квалитетен смартфон во основната средна класа во името на Samsung Galaxy A41 за кого се појави првите детали. Samsung Galaxy A41 наскоро ќе пристигне со солидна батерија со капацитет од 3500 mAh, ќе има четири главни ...

Apple Watch ќе ги наградува вежбачите

Телефони.мк - пред: 18 часа

Apple лансираше нова Connected платформа во која може да се вклучат теретани за да им доделуваат награди на корисниците на смарт часовникот Apple Watch. Главната цел на Apple е да го претвори смарт часовникот како препознатлив во светот на фитнесот, ...

10 поврзани вести »

Honor смартфоните ќе имаат подобри камери

Телефони.мк - 24.01.2020

Honor суб-брендот на Huawei планира да ги зголеми квалитетот и на камерите на смартфоните кои ќе ги лансира во наредниот период, но тоа ќе го направи на многу ефикасен начин. Honor во наредниот период ќе работи на подобрување на самата резолуција на ...

3 поврзани вести »

Samsung Galaxy S20 Ultra доаѓа со челична рамка

Телефони.мк - 23.01.2020

Samsung Mobile подготвува одлично изненадување за корисниците во премиум класата кои ќе издвојат малку повеќе средства за да го купат најмоќниот модел годинава кој ќе биде претставен преку Samsung Galaxy S20 Ultra.

4 поврзани вести »

Google спрема поевтин модел од својот најдобар смартфон

Телефони.мк - 23.01.2020

Минатата година покажа дека повеќето луѓе не сакаат да даваат многу пари за нови модели на смартфони и не ги менуваат често своите смартфони, туку ги користат истите по три години или четири.

10 поврзани вести »

Apple ќе го претстави новиот модел на iPhone SE2 во март

Телефони.мк - 23.01.2020

Apple ќе го претстави новиот модел на iPhone сега во март, додека масовното производство почнува следниот месец. Нема да биде тоа наследник на 11 серија со моќен хардвер, туку ќе биде смартфон со помали димензии и прифатлива цена.

10 поврзани вести »

Макрон му попушти на Трамп: Франција паузира со наплата од дигиталниот данок

Телефони.мк - 23.01.2020

Франција оваа година ќе ја стопира наплатата на дигиталниот данок за да избегне американски санкции и даде повеќе време за пронаоѓање на глобален договор во склоп на Организацијата за економска соработка и развој (OECD).

Квалитетен дисплеј и врвната камера се главни одбележја на смартфоните од 2019

Телефони.мк - 23.01.2020

Секој месец се презентираат нови модели во растечката индустрија на смартфони, но само тие што се најквалитетни може да привлечат внимание и да ја заслужат довербата на корисниците. Минатата година Samsung привлече внимание со своите уреди Samsung ...