TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телефони.мк

Google Maps веднаш се подобри на iPhone по потегот на Apple

Телефони.мк - 22.03.2018

Објективно гледано Google Maps е драстично подобра апликација од Apple Maps која доаѓа како стандардна за уредите со iOs систем. Тоа се гледа и по тоа што Google Maps веднаш одговори на ноедамнешната надградба на Apple Maps со детални информации за ...

3 поврзани вести »

Huawei го претстави новиот модел P20 lite на македонскиот пазар со FullView дисплеј 2.0

Телефони.мк - 22.03.2018

Huawei го претстави новиот HUAWEI P20 lite , комбинирајќи „high-end“ дизајн со исклучителни перформанси и напредни функции. Паметниот телефон доаѓа со најновиот EMUI 8.0 интерфејс, втора генерација FullView 2.0 дисплеј технологија и двојна јадро ...

17 поврзани вести »

YouTube стримање на видеа преку смартфон

Телефони.мк - 22.03.2018

YouTube ќе овозможи наскоро да може да стримате видеа од вашите смартфони, без потреба од никакви други апликации. Google веќе соопшти дека ќе го поедностави процесот на емитување видеа во живо за лаптопи и персонални компјутери.

2 поврзани вести »

Samsung Galaxy А5 (2017): Одлична понуда со ниска цена

Телефони.мк - 22.03.2018

Samsung Galaxy А5 (2017) располага со голем 5,2 инчен дисплеј и повисок степен на резолуција на екранот со 1080 х 1920 пиксели. Galaxy А5 (2017) е опремен со 8-јадрен Exynos 7880 процесор од 1.9GHz, 3GB RAM меморија и 32GB ROM меморија, слот за ...

9 поврзани вести »

Телефони.мк директно од Париз ќе ви го донесе Huawei P20

Телефони.мк - 22.03.2018

Од Huawei сега сите имаат големи очекувања, а има и зошто. Според досегашните информации, Huawei P20 Pro моделот изгледа дека ќе биде најдобриот од сите тројца, со тројна камера од 40MP+8MP+20MP, за што претходно пишувавме .

17 поврзани вести »