TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TopSport

Манчестер сити со буџет за трансфери од 200 милиони фунти, Лукаку прва цел?

TopSport - пред: 19 часа

Газдите на Манчестер сити се подготвени да му дадат на Пеп Гвардиола 200 милиони фунти за засилување на тимот во текот на летото, а една од првите цели на тренерот ќе биде поранешниот фудбалер на градските ривали, Ромелу Лукаку од Интер, тврди ...

53 поврзани вести »

Интер нема пари за плати, ја одложил ратата за Хакими

TopSport - пред: 19 часа

Италијанскиот весник „Ла република“ тврди дека Интер се наоѓа во големи проблеми со ликвидноста и дека затоа е потребен влез на нови инвеститори, бидејќи се преговара со играчите за одложување на нивните плати, а исто така не е исплатена ниту ратата ...

4 поврзани вести »

Се појави видео од боксерското деби на Хафтор Бјорнсон

TopSport - пред: 20 часа

Хафтор Бјорнсон имаше реми во своето боксерско деби по три рунди со поранешниот шампион Стивен Ворд во Дубаи. Иако мечот се оддржа во петокот, вчера вечер првпат беше пуштено видеото, во кое Бјорнсон влезе во рингот со 60-тина килограми повеќе од ...

2 поврзани вести »

Дали ова е иднината? Социјално дистанцирано славење на фудбалерите на Лестер

TopSport - пред: 20 часа

Вчерашниот меч помеѓу Лестер и Саутемптон донесе една невообичаена ситуација во невообичаено време – социјално дистанцираната прослава на голот на Џејмс Медисон за неговиот прв гол за „лисиците“.

5 поврзани вести »

Дешам не простува: Никогаш нема да ги заборавам обвинувањата на Бензема

TopSport - пред: 20 часа

Дидие Дешам очигледно не планира да го врати Карим Бензема во француската репрезентација и покрај притисокот да се направи тоа, велејќи дека никогаш нема да ги заборави обвинувањата на напаѓачот дека селекторот потклекнал под притисок од расистите.

2 поврзани вести »

УФЦ: Холовеј со рекордни 455 удари го уништи Катар, сега чека на Волкановски

TopSport - пред: 20 часа

Поранешниот шампион во перо категорија, Макс Холовеј ја доби крвавата битка во пет рунди против Калвин Катар на УФЦ Фајт ајленд 7, за да стане еден од фаворитите за борба со Александер Волкановски за појасот во велтер актегорија.

8 поврзани вести »

Харден со неверојатна партија на дебито за Нетс

TopSport - пред: 21 часа

НБА саботата беше одбележана со фантастичното деби на Џејмс Харден за Бруклин нетс, во кое поранешниот кошаркар на Хјустон заврши со трипл-дабл за да помогне во 122:115 победата над Орландо меџик.

38 поврзани вести »

Заврши СП за Лука Циндриќ

TopSport - 16.01.2021

Лука Циндриќ, еден од најважните играчи во хрватската репрезентација, поради повреда, го заврши своето учество на Светското првенство во Египет. Циндриќ беше неизвесен за натпреварот против Јапонија, но тој сепак беше во тимот, одигра 42 минути, ...

46 поврзани вести »

„Хабиб ќе се врати ако види нешто спектакуларно“

TopSport - 16.01.2021

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, ги објави деталите од состанокот што го имал со Хабиб Нурмагомедов. Вајт и борецот од Дагестан кој замина во пензија, се сретнале во петокот во Абу Даби. Вајт открил дека не успеал да го убеди Нурмагомедов да се ...

6 поврзани вести »

Одбојкарите обезбедија пласман на Европското првенство

TopSport - 16.01.2021

Одбојкарската репрезентација на Макеедонија обезбеди пласман на Европското првенство. Вечерва, во Скопје, Македонија ја совлада Турција со 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:18), со што втор пат во својата историја ќе учествува на континенталниот ...

109 поврзани вести »

Русија ја победи Словенија – Киреев блескаше со 17 одбрани

TopSport - 16.01.2021

Репрезентацијата на Русија, обезбеди пласман во втората фаза на Светското првенство, откако во второто коло, во Г-групата, ја победи Словенија со 31.25. Русите клучната предност ја обезбедија во финишот на првото и почетокот на вториот дел.

6 поврзани вести »

Дебакл уште на полувреме – Египет води против Македонија 20:6

TopSport - 16.01.2021

Македонската ракометна репрезентација се наоѓа пред нов тежок пораз на 27 Светско првенство. По првиот дел домаќинот на Мундијалот, Египет води против Македонија со 20:6. Македонските ракометари лошо влегоа во натпреварот, им овозможија на ...

195 поврзани вести »

Зеленортските острови немаат доволно играчи – Германија извојува службена победа

TopSport - 16.01.2021

Дебитантот на големите натпреварувања, ракометната репрезентација на Зеленортските острови, службено го загубија натпреварот што требаа да го одиграат утре против Германија. Зеленорстките острови немаат доволен број ракометари за да излезат на ...

41 поврзани вести »

Белорусите први се пласираа во втората фаза

TopSport - 16.01.2021

Репрезентативците на Белорусија прв обезбедија пласман во втората фаза на Светското првенство во ракомет. Белорусите, во првиот меч од второто коло, во Х-групата, ја победија Јужна Кореја со 32:24.

4 поврзани вести »

Тонесен заминува од Веспрем, се сели во Пик Сегед

TopSport - 16.01.2021

Репрезентативецот на Норвешка, Кент Робин Тонесен, од наредната сезона ќе го смени клубот но ќе остане да игра во Унгарија. Тонесен дресот на Веспрем ќе го замени со оној на Пик Сегед. Тонесен ја игра четвртата сезона за Веспрем.

4 поврзани вести »

Велеслаломот во Крањска Гора за Марта Басино

TopSport - 16.01.2021

Марта Басино од Италија, победи на трката во велеслалом во Крањска Гора. За Басино ова е трета победа сезонава во оваа дисциплина, претходно победи во Зелден и Куршевел. 24-годишната Италијанка доминираше во двете трки, забележа вкупно време од ...

8 поврзани вести »

Словенците ги заменија двајцата заразени со Ковид-19

TopSport - 16.01.2021

Селекторот на Словенија, Љубомир Врањеш, повика двајца нови играчи на местата на Тилен Кодрин и Урх Кастелиц, кои без позитивни на Ковид-19 по слетувањето во Каиро. Кодрин и Кастелиц немале никакви симптоми во изминатите 48 часа, поради што биле ...

Фелер победи прв пат во кариерата

TopSport - 16.01.2021

Мануел Фелер од Австрија победи на трката во слалом која се одржа во Флахау. До првиот триумф во кариерата, Австриецот, дојде со вкупно време од 1:50.27 минути. Фелер, зад себе ги остави Клеман Ноел од Фрнација (+0.43) и Марко Шварц (+0.70).

6 поврзани вести »

Здрави тенисер(к)и заглавија во карантин во Мелбурн

TopSport - 16.01.2021

Сите тенисери и тенисерки, како и нивните стручни тимови, кои со чартер-летот од Лос Анџелес, пристигнале во Мелбурн, ќе мора две недели да бидат во карантин. Организаторите на првиот Гренд слем во сезоната, Австралија опен, соопштија дека, во ...

38 поврзани вести »

Македонија на поправен против Египет

TopSport - 16.01.2021

Денес на 27. Светско првенство во ракомет, Македонија за противник ќе го има домаќинот на турнирот Египет. Македонија против Египет ќе треба да се искупи за лошата игра на стартот на првенството и високиот пораз од Шведска (20:32).

195 поврзани вести »