TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вистина.мк

Дијана Оу-Џи по излегувањето од најгледаното ријалити: „Во ‘Задруга’ не може да биде чисто кога таму живее стока, а ...

Вистина.мк - пред: 5 часа

Откако и заврши учеството во најпопуларното регионално ријалити „Задруга“, македонската поетеса и (т)раперка Дијана Дурлевиќ, позната под естрадниот прекар Дијана Оу-Џи ( Diana OG) реши малку да одмори од се што таму и се случуваше иако ова ново ...

Ѓани одлучи да ја почести сопругата со подарок од секси шоп, па најави љубовна акција (фото)

Вистина.мк - пред: 5 часа

Кралот на забавата и бакшишот Радиша Трајковиќ Ѓани имаше настап во Амстердам, а иако наскоро се враќа во Белград, не ја пропушти можноста да ужива во шармот на овој град кој е познат и како најлибералните во Европа.

Српската пејачка Теа Таировиќ приведена во Шведска – полицијата и стави лисици на рацете (фото)

Вистина.мк - пред: 6 часа

Пејачката Теа Таировиќ е приведена во Шведска. Фолкерката имала лисици на рацете, а полицаецот не се тргал од неа. Во моментот кога е приведена таа била облечена во истиот фустан со кој настапувала, како и со истата фризура и шминка.

21 поврзани вести »

Ново време, со нови навики: Стефан од „Некст тајм“ поласкан со комплимент како познат клиент (фото)

Вистина.мк - пред: 6 часа

Стефан Филиповски од братското дуо „Некст тајм“ неодамна беше во Белград, љубовната станица каде најчесто се среќаваат со својата сакана Тинеа. Тој неодамна за Вистина.мк откри дека повеќе од една година е во љубовна врска со Тинеа, а љубовта на ...

Вистинското лице на Шијан – Бојана е вистинска убавица, а вака изгледа кога ќе ја тргне шминката (фото)

Вистина.мк - пред: 6 часа

Сопругата на Мирко Шијан, синот на пејачката Гоца Божиновска, Бојана Шијан неодамна роди втор син. Таа покажа завидна фигура по првата бременост, ниту по втората ништо драстично не се промени во нејзиниот изглед.

Сани Урдаревиќ правеше свадбена веселба по третпат: Фолк пејачката потврди дека верува во вечна љубов (фото)

Вистина.мк - пред: 7 часа

Фолк пејачка Сања Сани по најново Урдаревиќ со новиот избраник Никола Урдановиќ , викендов направија свадбена прослава, откако пред неколку месеци ја официјализираа врската и започнаа заеднички живот.

Документарецот за Љубе Цветановски поставен на Јутјуб: „Детето во светот“ (ВИДЕО)

Вистина.мк - пред: 7 часа

Филмот „Детето во светот“, посветен на поетот, патописец, документарист и новинар Љубе Цветановски , е поставен на Јутјуб за десетгодишнината од неговата смрт. Режисер на филмот е неговиот син Гоце Цветановски.

7 поврзани вести »

Далечината ја победи љубовта: Игор Џамбазов и Илина Арсова раскинаа!

Вистина.мк - пред: 7 часа

Не за џабе е кажана онаа народната „никогаш не вели никогаш“, а истата пред неколку години му се случи на нашиот шоумен Игор Џамбазов. Своевремено јавно велеше дека во неговиот живот нема време и простор за жена, а од женски род до него е само ...

13 поврзани вести »

Елеонора Миљковиќ со две – три сликички нешто наговести: Македонската ријалити ѕвезда или е „очајна домаќинка“ или ...

Вистина.мк - пред: 7 часа

Некогашната македонска ријалити учесничка, модел и ТВ водителка, Елеонора Миљковиќ , откако вплови во брачните води мораше да се соочи и со брачните обврски. Или барем тоа така би требало да биде, иако скопската ријалити убавица никогаш не покажала ...

Дневен хороскоп за понеделник, 6-ти февраури 2023-та

Вистина.мк - пред: 9 часа

ОВЕН Кај вас постои желба да се средите, да влезете во добра форма и да правите работи кои воведуваат ред во вашето секојдневие. Месечината што влегува во Девица му дава на вашиот живот поттик од енергија и подготвени сте да се фокусирате на вашиот ...