TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗаЗабава

Дневен хороскоп 22.06.2018

ЗаЗабава - пред: 8 часа

Овен Завршете ги важните работи, разговори и состаноци. Ќе бидете многу уверливи и успешно ќе се залагате за сопствените идеи. Храбро ќе влегувате во полемики, дури и кавги од кои ќе излегувате како победник. Ситуацијата во љубовта е нестабилна.

Уште една победа за Роџер Федерер

ЗаЗабава - пред: 8 часа

Роџер Федерер успеа во осминафиналето во Хале да слави против Беноа Пер со 2:1 во сетови. Швајцарецот и Французинот одиграа навистина интересен и неизвесен меч, кој на крајот му припадна на Федерер со 6:3, 3:6 и 7:6 (9:7).

16 поврзани вести »

Принцот Луј ќе биде крстен следниот месец

ЗаЗабава - пред: 8 часа

Најмладиот принц во кралското семејство Луј ќе биде крстен на 9 јули, соопшти кралската палата преку соопштение до јавноста. Луј е третото дете на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт војвотката од Кембриџ кој се роди на 23 април оваа година и е ...

4 поврзани вести »

Милош Теодосиќ се сели во Фенербахче?

ЗаЗабава - пред: 9 часа

Играчот на ЛА Клиперс во НБА лигата, Милош Теодосиќ, турските медиуми го селат во редовите на шампионот на оваа земја, Фенербахче. Според истите извори, тренерот Жељко Обрадовиќ, внимателно ја следи ситуацијата со Теодосиќ, по најавите дека ЛА ...

4 поврзани вести »

Лионел Меси ќе ја заврши репрезентативната кариера два дена по својот 31. роденден?

ЗаЗабава - пред: 9 часа

Натпреварот против Нигерија во вторник најверојатно ќе биде последен за петмина аргентински репрезентативци кои не се прославија на Мундијалот. Аргентина уште има шанси за пласман во осминафиналето, но зависи од исходот на денешниот дуел меѓу ...

73 поврзани вести »

Ова е најдобрата фотографија од Светското првенство

ЗаЗабава - пред: 10 часа

Фудбалскиот сојуз на Сенегал, на својот Инстаграм профил сподели фотографија од мечот со Полска, која во голем број е споделена на светските медиуми и веднаш е прогласена за најдобра до сега на Светското првенство во Русија.

5 поврзани вести »

Прва улога на Кевин Спејси по обвинувањата за сексуално вознемирување

ЗаЗабава - пред: 10 часа

Кевин Спејси се враќа на филмското платно со нова улога, во филмот Billionaire Boys Club, и ова е негова прва улога по обвинувањата за сексуално вознемирување минатата година. Филмот е снимен пред скандалот, а во кината ќе почне да се прикажува во ...

10 поврзани вести »

Меланија Трамп предизвика бес на социјалните мрежи

ЗаЗабава - пред: 11 часа

Првата дама на САД, Меланија Трамп, се најде на мета на критики поради јакната со натпис „Мене не ми е гајле, а тебе?“ која ја носеше за време на посетата во центарот за деца-мигранти во Тексас.

32 поврзани вести »

Ким Кардашијан и Кание Вест присуствуваа на ревија на Луј Витон

ЗаЗабава - пред: 11 часа

На ревијата за првата колекција на Вирџин Абло за Луј Витон беа поканети многу славни лица од светот на шоу-бизнисот. Модното шоу, кое се одржа под ведро небо во Париз, од првиот ред го проследија Ријана, Бела Хадид, Ким со Кание, Кајли Џенер со ...

3 поврзани вести »

Перо Антиќ беше гостин на свадбата на синот на Брена

ЗаЗабава - пред: 12 часа

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ беше еден од 900-те гости кои вчера присуствуваа на нај гламурозната свадбена церемонија на Балканот во поновата историја. Антиќ на свадбата на пејачката Александра Пријовиќ и синот на Лепа Брена Филип Живојиновиќ се ...

87 поврзани вести »

Енрике Иглесијас прозборе за близначињата и животот со Ана

ЗаЗабава - пред: 12 часа

Енрике Иглесијас ретко зборува за приватниот живот, но во најновото интервју 43-годишниот пејач се отвори за врската со Ана Курникова и нивните мали близначиња. Во видеото, откако водителот ќе му честита за близнаците Николас и Луси, Енрике вели: „ ...

3 поврзани вести »

Лепа Брена елегантна на свадбата на синот Филип

ЗаЗабава - пред: 12 часа

Лепа Брена мамеше воздишки во елегантен стајлинг на свадбата на синот Филип Живојиновиќ и пејачката Александра Пријовиќ. 57-годишната пејачка блесна во виолетова модна комбинација на церемонијата која се одржа во црквата Св.

87 поврзани вести »

Хрватска ја совлада Аргентина

ЗаЗабава - пред: 13 часа

Како големо дерби беше најавуван натпрерварот меѓу Хрватска и Аргентина, и убедливо беше најдобар меч, а во ситуација кога сите погледи беа вперени кон Лионел Меси, избраниците на Далиќ ни демонстрираа дека тимската игра носи многу поголем резултат ...

36 поврзани вести »

Нов кинески телефон кој ја воодушеви светската јавност

ЗаЗабава - пред: 13 часа

Кинеската компанија Oppo го претстави новиот паметен телефон Find X чиј што екран ја зафаќа речиси целата предна површина од телефонот и воопшто нема “Notch” како на пример кај iPhone X и последните модели на Huawei.

2 поврзани вести »

Погледнете го новиот концепт на Genesis!

ЗаЗабава - пред: 13 часа

Genesis неодамна го откри својот нов концепт за целосно електричниот модел наречен Essentia, ао ткривањето се случило во склоп на саемот за автомобили во Њујорк, а судејќи по се, овој “убавец” е спремен за акција бидејќи се појави на 71-то издание ...

2 поврзани вести »

Тото Волф смета дека наредните три трки ќе бидат претешки

ЗаЗабава - пред: 14 часа

Тото Волф од Мерцедес изјави дека следните три трки во три недели во Франција, Австрија и Велика Британија ќе ги тестираат тимовите до својот лимит во однос на персонал и ресурси. Во Франција немало трка 10 години, а ова е прв пат Формула 1 да се ...

2 поврзани вести »

Како реагира Блу Ајви на видеото од своите родители?!

ЗаЗабава - пред: 14 часа

Бијонсе и Џеј Зи ја започнаа светската турнеја “On The Run II”, а верен фан од трибините е и нивната ќерка, Блу Ајви. Родителите понекогаш знаат да ги “посрамотат” децата и да ги доведат во непријатна ситуација, па дури и славните.

7 поврзани вести »

Се породи внуката на кралицата Елизабета

ЗаЗабава - 21.06.2018

Внуката на кралицата Елизабета Втора, Зара Тиндал, мажена за рагби ѕвездата Мајк Тиндал роди ќерка. Ова е второ дете на двојката која ја има и четворогодишната ќерка Миа. Бакимгенската палата со радост ја соопшти веста во ...

Кендис Свонпул стана мајка во втор пат

ЗаЗабава - 21.06.2018

Кендис Свонпул и Херман Николи го добија вториот син. Сексапилната манекенка се породи во вторникот наутро и тоа дома, после што на социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија со штотуку роденото бебе и им заблагодари на фановите на честитките.

5 поврзани вести »

Кајли Миног во секси фустан на средба со принц Вилијам

ЗаЗабава - 21.06.2018

Кајли Миног на еден настан во Лондон се сретна со принц Вилијам, а Интернет се вжешти од коментари на сметка на нејзиниот стајлинг. Кајли очигледно беше мошне возбудена поради оваа средба, но на повеќето в очи им падна нејзиниот фустан, кој ги ...

3 поврзани вести »