TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Женски магазин

ГАЛЕРИЈА: Mаски мора да се носат, еве колку граѓаните ја почитуваат мерката

Женски магазин - 29.05.2020

Иако полициски час веќе нема, сепак граѓаните мораат да носат заштитни маски. Вчера се отворија кафулињата по долго време. фото Вангел ...

Овие знаци ќе имаат најмногу среќа во јуни

Женски магазин - 29.05.2020

Месец јуни може да биде многу среќен за некои од вас. Топлото време, почетокот на летните емоции може да донесат многу радост што ќе го направи новиот месец поубав. Дали среќата ќе биде на ваша страна во новиот месец? И во која област ќе триумфира ...

24 поврзани вести »

Ќе заштедите многу време и нерви: 10 фризури кои ќе бидат ИН ова лето

Женски магазин - 29.05.2020

Летото е време кои прилично може да ја „измачи“ нашата коса. Косата е изложена на сонце и високи температури, а доколку имаме привилегија да го поминеме летото во близина на море, солта е уште еден фактор кој би можел неповолно да влијае на нашата ...

6 месеци или 182 дена откако не одвоија: Северина емотивна за разделбата со синот

Женски магазин - 29.05.2020

Северина со емотивен статус, се потсети на денот кога според неа неправедно и бил одземен синот. Пејачката со нејзината песна „Роџено мое“ која ја посвети на синот, се постетува на денот и го крева својот глас против неправдата која и била нанесена.

18 поврзани вести »

Го криеше љубовникот на таван повеќе од 10 години, а потоа се откри нејзината шокантна тајна

Женски магазин - 29.05.2020

Доли и Ото живееја среќно заедно многу години, сè додека не се случи една кавга што смени многу нешта... Доли на Волбург Остерајх беше домаќинка во раните триесетти години. Таа беше во брак со Фред Остеррајх бизнисмен од Милвоки.

Оптималното ниво на тироидни хормони во тек на бременоста е есенцијално за здравјето на мајката и бебето: Интервју со ...

Женски магазин - 29.05.2020

Од 25 до 31 мај се одбележува меѓународна недела за подигнување на свеста за тироидната жлезда. Оваа година, одбележувањето на неделата се фокусира на темата „Мајка и бебе“. По тој повод поразговаравме со Доц.

Судбината на женското дете зависи од таткото: 5 реченици кои ќерката мора да ги чуе од тато

Женски магазин - 29.05.2020

За правилен ментален развој на детето, потребно е учество на двајцата родители. Поради некоја причина, татковците честопати се многу малку присутни во воспитувањето и тие не се свесни колку влијание можат да имаат врз животот на детето, особено на ...

6 работи што не треба да ги очекувате од другите

Женски магазин - 29.05.2020

Единствениот начин да се избегне влијанието на другите луѓе во нашите животи е да живееме слободно и среќно во шума, со мечките. Се разбира, мечките нема да бидат среќни, па затоа е подобро да останете дел од човечкото општество и да ги почитувате ...

Домашни средства против лоша миризба на стапалата

Женски магазин - 29.05.2020

Како да се справите со непријатниот мирис на стапалата Лошата миризба на стапала е многу чест проблем што не мора да биде поврзан со габична инфекција, иако е исто така еден од најчестите проблеми.

6 работи што не треба да ги допирате на јавни места

Женски магазин - 29.05.2020

Ако е возможно, не допирајте ги овие предмети, уреди или површини, бидејќи тие можат да бидат носители на инфекции Од доаѓањето на новиот коронавирус, јавните места што ги споделуваме со сите други во урбаното опкружување и пошироко, станаа едно од ...

ГРЦИЈА ГИ ОТКРИ ЗЕМЈИТЕ: И Македоците ќе можат на грчките плажи од 15 јуни

Женски магазин - 29.05.2020

Нашата земја е меѓу 29-те држави од Европа и светот, за кои од 15 јуни ќе биде дозволено патување во Грција, според листата од Министерството за туризам на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

13 поврзани вести »

МЕРКИТЕ НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ: Можни се карантински мерки за општините од каде доаѓаат најмногу заразени

Женски магазин - 29.05.2020

Состојбата ќе ја следиме интензивно, и доколку и понатаму расте бројот на заразени граѓани од одредени општини, а само поради фактот дека не се почитуваат мерките кои ги препорачуваме, во текот на следната недела ќе ја разгледаме можноста за ...

95 поврзани вести »