TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филм

Култниот мјузикл „Брилијантин“ слави 40 години популарност

А1 On - пред: 8 часа

Минаа 40 години откако Оливија Њутн Џон и Џон Траволта ги освоија младите од цел свет, со мјузиклот „Брилијантин”, кој несомнено стана холивудски класик. -Мислевме дека филмот ќе биде добро прифатен од тинејџерите за едно или две лета, но не ни ...

Култниот мјузикл „Брилијантин“ еднакво популарен 40 години

Вечер

Пред 40 години беше снимен култниот мјузикл „Брилијантин“

Н.Македонија

Култниот мјузикл „Брилијантин“ слави 40 години популарност

Локално

Курир 24 Вести Либертас Република ЗаЗабава

9 поврзани вести »

Пуштени во продажба влезниците за концертот на Шон Пол

Независен - пред: 7 часа

Пуштени се во продажба влезниците за концертот на музичарот Шон Пол, добитник на Греми наградата, закажан за 23 август, во 20 часот на стадионот АРМ во Скопје. Поради големиот интерес на домашната публика овие влезници, заедно со досегашните за ...

Ексклузивни „мит енд грит“ влезници за концертот на Шон Пол

Популарно

Фановите ќе може да се запознаат со Шон Пол

Женски магазин

Пуштени во продажба влезниците за концертот на Шон Пол

Точка
4 поврзани вести »

„На одмор сум, во Скопје сум – општина Центар мисли на мене“

Фактор - пред: 7 часа

Слоганот „Остави го таблетот, симни се пред зграда“ под кој летово се одржуваат детските креативни работилници во Центар беше главната тема на театарската претстава во која вчера имаа можност да уживаат стотина деца.

Драмска работилница за деца во Капиштец

Сител

Децата ќе глумат и ќе учат за театарот на драмска работилница во Капиштец

А1 On

Остави го таблетот, симни се пред зграда

Бриф

Радио МОФ Екран Фактор Женски магазин Вечер Вечер

10 поврзани вести »

Нов документарец ни ги открива сите зависности на познатиот комичар

Точка - пред: 20 часа

Прекумерното конзумирање на отровни супстанци, познатиот комичар го довеле до тешка зависност и депресија. На малкумина им е познато дека легендарниот глумец пател од уште еден вид на зависност - зависноста од комедии, ни открива новит документарец ...

Нов документарец ни ги открива сите зависности на Робин Вилијамс

Вечер

(ВИДЕО) Документарецот за Робин Вилијамс донесува поглед на неговата психичка состојба:„Влезете во мојот ум“

Екран
3 поврзани вести »

Ван Дам доаѓал „нашмркан“ на снимање на филмот „Уличен борец“

Фокус - 18.07.2018

Режисерот на филмот „Уличен борец“, Стивен де Соуза, во интервју за британски „Гардијан“, раскажа за деталите од снимањето на филмот и проблемите кои ги правел главниот актер, Жан Клод Ван Дам. „Ван Дам беше „нашмркан“ до бессознание.

Ван Дам беше "нашмркан до бесвест": Режисерот на филмот "Street Fighter" открил низ што минувал поради славниот актер

Точка

Ван Дам бил наркозависник за време на снимањето на “Street Fighter”

ЗаЗабава
3 поврзани вести »

Спектакуларен нов трејлер на „Боемска рапсодија“ (ВИДЕО)

МКД - 18.07.2018

Првиот долг трејлер за филмот „Боемска рапсодија“ за Фреди Меркјури емотивно нè носи зад сцената на некои од најпознатите класични мелодии на Квин. „Боемска рапсодија“ е фокусиран на фронтменот на Квин Фреди Меркјури, кого го игра Рами Малек, а ...

Филмот за Фреди Меркјури доби официјален трејлер

Кајгана

Фантастична нова видео најава за „Боемска рапсодија“ – филмот за Фреди Меркјури

Таратур

Пристигна официјалниот трејлер за Фреди Меркјури

ЗаЗабава
4 поврзани вести »

(ГАЛЕРИЈА) Македонија низ објективот на хрватскиот фотограф Марио Кучера

Женски магазин - пред: 25 мин

Хрватскиот дневен весник „Јутарњи Лист“ на своето веб-издание објави репортажа за Македонија потпишана од познатиот фотограф Марио Кучера. Убавините на нашата земја и богатите вкусови на традиционалната кујна оставиле неверојатен впечаток кај овој ...

Носталгија за сите генерации: Ефто Пупиноски има нов албум

Женски магазин - пред: 2 часа

„Носталгија“ е насловен новиот албум на Ефто Пупиноски. Целиот материјал веќе е достапен за преслушување на официјалниот јутјуб-канал на познатиот фолк-интерпретатор. Пупиноски информира дека станува збор за 11 композиции, внимателно одбрани и ...

Серии без кои не можевме да го замислиме летото во 90-тите

Кајгана - пред: 4 часа

Деведесетти. Летен распуст, цела слобода на светот и само еден телевизор во дневната соба. Немаше компјутери, таблети, смартфони... интернет на секој можен гаџет. Само еден ТВ-екран за целото семејство (освен ако татко ти не бил директор), а изборот ...

ТВ серија: Клоук и Дагер (Cloak and Dagger)

Кафе пауза - пред: 7 часа

Оливија Холт, Обри Џозеф, Глорија Рубен акција, авантура, драма Џоу Покаски 7 јуни 2018 1 45 минути англиски 10/10 Ако мислевте дека сте виделе сè што може да постои во светот на Марвел, како и во животот на добро познатите суперхерои, тогаш ...