TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Музика

Почина Вини Пол Ебот, тапанарот од култниот бенд „Пантера“

Радио МОФ - пред: 20 часа

Вини Пол Ебот , еден од основачите на хеви метал бендот „Пантера“, починал вчера вечер на 54-годишна возраст. Засега нема информации за причината за смртта на тапанарот на култниот бенд. Вини Пол го основаше бендот заедно со неговиот брат, Дерел ...

Почина Вини Пол, тапанар и соосновач на легендарниот хеви метал бенд

Точка

Почина Вини Пол Ебот, еден од браќата основачи на Пантера

А1 On

Почина Вини Пол Ебот, еден од браќата основачи на Пантера

Локално

+инфо Либертас Press24 Таратур Сител Коктел Бриф

11 поврзани вести »

Пејачката се соблече гола да го промовира албумот: "Време е мама да се врати на сцена"

Точка - пред: 17 часа

Познатата пејачка се соблече на своите 37 години со цел да го промовира својот нов албум по име "Liberation". Кристина Агилера објави дека конечно се враќа на музичката сцена и тоа под продуцентската палка на Каније Вест.

Не можам да сум трезна, пее Деми Ловато во новата песна

Сакам да кажам - пред: 21 часа

Поп-ѕвездата Деми Ловато во март прослави шест години трезвеност, но нејзината нова песна сугерира дека, можеби, ѝ се вратил стариот проблем. Дваесет и петгодишната пејачка ја објави песната „Трезна“ на Јутјуб, во која има стихови како „Мамо, многу ...

Деми Ловато: Пиев вотка во 9 часот наутро!

Fashionel
2 поврзани вести »

„Kultur Shock“ вечерва настапува во Македонска Каменица

Радио МОФ - пред: 23 часа

Од Сиетел, САД, во Македонска Каменица вечерва пристигнува џипси-панк бендот „Kultur Shock“. Концерот е дел од „True Sound of Kamenica Festival 2018“. Според организаторите, бендот е првокласна фестивалска атракција која ги има поминато сите ...

Како се шверцува алкохол на фестивали?

Кајгана - 22.06.2018

На Twitter се појавија фотографии на кои посетителите на музички фестивали и журки ги открија најкреативните начини за шверцување на алкохолни пијалаци. Започна фестивалската сезона, а поголемиот дел од публиката која ги посетува музичките случувања ...

Сезоната започна: Нема да верувате како луѓето шверцуваат алкохол на фестивали (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Курир
2 поврзани вести »

Еко-фестивалот „Аларм за природата“ ќе се одржува во Ливадиште

Радио МОФ - 22.06.2018

„Conquering Lion“, „Милко“, „Културно уметнички работници“, Мухамед Ибраими, „Мугер Фугер“, Rootboy selector… се меѓу најавените артисти и бендови за еко-фестивалот „Аларм за природата“, кој од 26 јуни до 1 јули ќе се одржува во кампот Ливадиште, ...

„Сигаретс афтер секс“ меѓу главните ѕвезди на фестивалот „Здраво млади“

Сакам да кажам - 22.06.2018

По минатогодишниот настап на „Слоудајв“, „Здраво млади“ повторно го носи амбиенталниот звук на дрим поп/шугејз во Скопје. Еден од највозбудливите нови бендови „Сигаретс афтер секс“ ќе биде меѓу главните ѕвезди на осмото издание на фестивалот, што ќе ...

Легендарната Grace Jones со свој настап на “Exit”!

Divian Arts - 22.06.2018

За помалку од месец дена започнува фестивалот “Exit”. На овогодинешниот список може да се најдат многу познати имиња од светот на музиката, а помеѓу нив е и феноменалната уметница и пеачка кoi што некои ја нарекуваат “жива икона”, Грејс Џонс.

Почнува најголемиот европски фестивал на отворено со слободен влез

Таратур - 22.06.2018

Популарниот Donauinselfest оваа година ќе се одржи од 22 до 24 јули, на Дунавскиот остров во Виена. Веќе 35 години овој најголем музички фестивал во Европа со слободен влез нуди богата музичка програма во траење од 600 часа со претставници од сите ...