TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Музика

ВИДЕО: Заврши годинашниот Егзит

Тера - пред: 21 часа

Завршени 18-то издание на, фестивал кој оваа година го посетија околу 200.000 луѓе за време на четирите дена. Освоената титула за најдобар европски фестивал беше и повеќе од докажана со тоа што Петроварадинската тврдина беше посетена од 55.000 луѓе ...

Дејвид Гета и Мартин Гарикс за најголемото финале на Егзит досега: "Егзит те сакаме!"

Точка

РЕКОРДОТ Е УРНАТ: Преку 50.000 луѓе ги поминаа капиите на Егзит (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Популарно
3 поврзани вести »

„Отидов без посебни очекувања, се вратив со куп искуства“ - Доживувањата на фестивалот Copenhell во Данска

Црнобело - 16.07.2018

Го сакам летото, затоа што тогаш фестивалската сезона е најактивна. Насекаде низ светот се одржуваат различни фестивали, кои успеваат да задоволат сечиј вкус. Неодамна, имав можност да присуствувам на еден од најголемите хеви-метал фестивали во ...

„Сиромаштѝја рекордс“ presents: MC Простинан Сакич – „Бендови за влез у НАТО“

Таратур - 16.07.2018

станувам од сабајле нешто здрвен ми врато гледам кој ќе свире за влезови по нато масовно на цело село, сега е пато мики мауси ќе свират за влез у нато ставам три ракии место мало макијато и пуштам реге да си груван по повод влез у нато нема веза шо ...

(ВИДЕО+ФОТО) Влатко Илиевски тајната ја однесе во гроб:Дали клучот до славата му донесе „бело ропство“!

Екран - 16.07.2018

Загубата на секој млад живот е голема, а посебно се чувствува кога ќе не напушти некој млад и познат. Како Влатко Илиевски, кој си замина мирно и тивко, како животот кој го водеше… Влатко беше омилен меѓу пријателите, колегите,но според некои ...

Ван Гог во Прилеп, спектакл за паметење

МКД - 15.07.2018

По цели осум години од својот последен настап во Прилеп, а според мислењето на преку десет илјади присутни рокенролери од сите генерации од Прилеп и останатите градови, групата Ван Гог во петокот со својот енергичен и жесток настап направија ...

ФОТОГАЛЕРИЈА: Масимо Савиќ на Хераклеа

Тера - 16.07.2018

Вечерва „Хераклеа”, се оджа концертот на како што велат еден од најмаркантните машки вокали, неповторливиот и единствен Масимо Савиќ. фото: Мими ...

Концерт на Масимо на Хераклеа (ФОТО)

МКД
2 поврзани вести »