TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија

ОТВОРЕНО ДО ДОНЧЕВ Деки, зошто некој што можел да заработи 200 милиони евра, би ја продал фирмата за 11,5 милиони евра?

+инфо - пред: 3 часа

Две години сте директор на Фондот за здравство, господине Ден Дончев. Ако сте биле сигурни во штетноста на концесискиот договор, сте биле должни веднаш да го раскинете, да се судите во Париз и да го добиете спорот.

Милошоски со интересни прашања за „Рекет 2“

24Инфо

АРХИВА Се стега обрачот околу фирмите зад кои стои кумот на Груевски

Фокус

Дончев се оправдува: Обвинувањата се неосновани

Алсат-М

ТВ21 Нова ТВ IRL Телма 24 Вести Сител Канал5 Алфа

83 поврзани вести »

Катица Јанева во вторник на распит во судот

Кумановски м. - тукушто објавено

Поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство Катица Јанева во вторник повторно треба да се појави на распит во Обвинителството за организиран криминал, каде треба да дадае исказ пред шефицата Вилма Рускоска, а во врска со случајот Рекет.

Катица Јанева во вторник на распит кај Русковска

Фокус

Катица Јанева во вторник одново на распит

Expres

Јанева останува во притвор, судијата ја одби понудената гаранција во имот

Фокус

Нова ТВ Р.С.Европа 365 +инфо Н.Македонија 360 степени Независен Р.С.Европа

66 поврзани вести »

Контраспин: Со генерализации и спинови ВМРО-ДПМНЕ бербати сè што сработи СЈО

Мета - пред: 5 часа

ВМРО-ДПМНЕ, која е најзасегната од работата на Специјалното обвинителство, со извртување на вистината дека СЈО му служело на Заев и само за рекетирање, а притоа наводно биле потрошени 12 милиони евра јавни пари, фрла кал врз сите предмети што ги ...

Се најавува нова преговарачка рунда за законот за јавно обвинителство

Глас на Америка

Анкетна комисија, Талат Џафери и го врати барањето на ВМРО-ДПМНЕ

Алсат-М

Одбиен предлогот за анкетна за СЈО, Милошоски обвинува за фалсификат

24 Вести

Сител Телма Канал5 Канал5 Р.С.Европа Телма Алсат-М Алфа

92 поврзани вести »

Случај „Рекет“ - никој од невладината на Боки 13 не знае ништо

Глас на Америка - пред: 9 часа

Три лица денеска на распит кај обвинителката Вилма Рускоска во рамките на истрагата за случајот „Рекет“. Сведочеше Агапи Дика, претседател на Собранието на „Меѓународен сојуз“ и еден од потписниците на договорот за проектот за старечки домови за кој ...

Кај Рускоска за „Рекет“ сведочеа Дика и Азманов – Кривичен го одби барањето на Јанева за излегување од притвор

ТВ21

Случајот „Азманов“ беше предупредување за „Рекет“

Призма

Азманов: Боки 13 ме уценуваше со документи кои тврдеше дека ги добил од СЈО

Нова ТВ

Телма Press24 Р.С.Европа Независен Фактор Нова ТВ Нетпрес Слободен Печат

52 поврзани вести »

Почна уривањето дивоградби во Охрид

Алсат-М - пред: 9 часа

Ќерадимиди и греди денес летаа од дивоизграден објект во Охрид, како дел од акцијата која општината ја почна за уривање на нелегално изградени објекти или кои се во градба, а согласно препораките на УНЕСКО за справување со овој проблем.

Почна уривањето дивоградби во Охрид - прв на мета објект во фаза на карабина

Сител

Општина Охрид почна да ги урива дивоградбите

Канал5

За да се руши бетонската база на Нефи Усеини и други објекти се молат пари од Министерството за финансии

IRL

Алфа Алсат-М Фокус Алсат-М Телма Press24 24 Вести А1 On

61 поврзани вести »

Дескоска: Дел информации за непотизам во СЈО се невистинити, Антикорупциска нека истражи

+инфо - пред: 4 часа

Што се однесува до платите на вработените во СЈО, подготвени се законски измени на Законот за јавнообвинителски службеници, истакна министерката за правда Рената Дескоска во емисијата „360 степени“ на прашањето во врска со платите на вработените во ...

Антикорупциска уште пред три години имала сознанија дека во СЈО се случува непотизам

Алсат-М

ДКСК оформила предмет за непотизам во СЈО

Телма

Непотизам во СЈО – Опфатени повеќе од 20 лица, по истражувањето на ТВ21, Антикорупциска отвори предмет

ТВ21

ТВ21 ТВ21 ТВ21 Независен 24Инфо Expres CivilMedia Курир

46 поврзани вести »

Димковски: Измина еден ден од протестот, Цветан уште не ги научил барањата на земјоделците

iPortal - пред: 5 часа

“ Измина еден ден од протестот вчера во тиквешијата. Цветан изгледа уште не ги научил барањата на земјоделците, зошто единственото барање кое го добив, а е политичко за жал, е да прифатам соочување со “лозарот” Цветан Трипуновски, кој е претседател ...

Лозарите се партиски изманипулирани, тврди денеска министерот за земјоделство Трајан Димковски

24 Вести

Димковски: Лозарите да не потпаѓаат на притисоци од партиски структури

Канал5

Димковски: Лозарите да не потпаѓаат на партиски притисоци

Сител

iPortal Слободен Печат Курир Фактор Р.С.Европа 24 Вести Канал5 iPortal

53 поврзани вести »

(Видео) Поповска од ДОМ: Оптимист сум дека на следните избори ќе гласаме во една изборна единица

Макфакс - пред: 8 часа

Пратеничката од партијата ДОМ, Лилјана Поповска, во интервју за „Макфакс“ изјави дека очекува да помине иницијативата за една изборна единица бидејќи, како што вели, има политичка волја од најголем дел од политичките партии, а истото мислење го ...

Две иницијативи, Македонија да стане една изборна единица

Алсат-М

Ќе станеме ли една изборна единица: За разговори се спремни, но дали и за консензус?

+инфо

Пропорционални по вокација

Deutsche Welle

CivilMedia Фактор Магазин Алсат-М 24 Вести МКД МКД Фокус

32 поврзани вести »

Совет за реформи во правосудството: Јавните обвинители да бидат избирани од Советот на јавни обвинители

Независен - пред: 8 часа

Избор на шеф на кое било јавно обвинителство на предлог на политичките партии, вклучувајќи ја опозицијата е решение кое отвара врата за политизација во јавнообвинителскиот систем, им препорачаа членовите на Советот за имплементација на Стратегијата ...

Скара на кило, обвинител на парче

Призма

20 септември: Нови распити, обвиненија, дезинформации, протести…

CivilMedia

Фетаи, Стефанова и Рустеми на „гости“ кај Русковска

Фокус

Курир еМагазин Скопје1 Press24 Алсат-М Сител Телма Нова ТВ

75 поврзани вести »