TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Севилја не успеа да ја сруши цврстата Осасуна (Видео)

Дерби - пред: 3 часа

Тимот на Севилја не успеа да дојде до целиот плен на вечерашното гостување кај Осасуна во рамките на 16. коло во првата Лига на Шпанија. Гостите од Андалузија не најдоа начин како да го скршат домаќинот иако од 61 минута имаа играч повеќе на „Ел ...

Осасуна ја запре победничката низа на Севилја (ВИДЕО)

Sport 1

ВИДЕО: Севиља киксна кај Осасуна и каска зад Реал Мадрид и Барселона

Gol.mk

Севилја само до реми со Осасуна: Губи здив за трка со Барса и Реал… (ВИДЕО)

Екипа

Молк на „Ел Садар“ – Тешка повреда на Кардона (Фото)

Спортманија
5 поврзани вести »
Фудбал »

Пеколно второ полувреме на Марсеј за шеста победа во низа (Видео)

Дерби - пред: 3 часа

Екипата на Олимпик Марсеј продолжи да ниже победи во Лига 1, а последна жртва беше тимот на Борд кој вечерва падна на „Велодром“. Гостите некако успеаа да го добија првото полувреме со погодокот на Адли, но во вторите 45 минути целиот труд, напор и ...

Марсеј до шестата победа во серија

Нетпрес

ВИДЕО: Марсеј со пресврт дојде до шеста победа по ред во Лига 1

Gol.mk

Sport 1 TopSport

5 поврзани вести »

Роџерс: Никој не очекуваше Лестер да биде при врвот…

Дерби - пред: 4 часа

Составот на Лестер славеше над Астон Вила со 4-1 и постави нов клупски рекорд по бројот на остварени лигашки победи во низа или во случјот тоа беше осма во серија во Премиер лигата. Со тоа „лисиците“ останаа единствен клуб на пристојна разлика од ...

Роџерс: Прекрасно што никој не верува во титула за Лестер

TopSport

Осма победа во низа на Лестер

Нетпрес

Дерби 24Фудбал Слободен Печат Sport 1 Gol.mk Екипа Sport 1 Слободен Печат

26 поврзани вести »

И бидна фудбал за гурмани – Атмосфера, голови, неизвесност на „Тодор Проески“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - пред: 7 часа

Македонскиот фудбал нема можност да се пофали многу со натпревари од ваков тип, каков што денеска ни сервираа Вардар и Шкендија на арената „Тодор Проески“ за крај на есенскиот дел од Првата македонска фудбалска лига.

ВИДЕО: „Ајде, ајде вардаре“ – Гачевски како најголем „Комита“ ја славеше есенската титула

Gol.mk

Васоски: Нека има секој меч ваква публика, Вардар го заслужува тоа!

Gol.mk

Sport 1 Sport 1 Gol.mk Дерби Sport 1 SportMedia Екипа Екипа

102 поврзани вести »
Кошарка »

ВИДЕО: Две девојки се заљубија во „ѕверот“ Дончиќ и го ловеа со поглед

Gol.mk - пред: 3 часа

Лука Дончиќ е вистинска ѕвезда во НБА-лигата, а две девојки не можеа да му се изнагледаат за време на дуелот против Њу Орлеанс Пеликанс (130-84). Додека Дончиќ беше крај аут-линијата, девојките го ловеа со погледи.

Лука е фантастичен, тој е господин трипл-дабл

Слободен Печат

Две млади девојки „плакнеа очи“ од Лука Дончиќ (ВИДЕО)

СуперСпорт

Sport 1 Екипа Gol.mk TopSport Макфакс

8 поврзани вести »

Димитријевиќ и Хувентуд немаа среќа во финишот против Басконија

Дерби - пред: 8 часа

Хувентуд на нашиот Нено Димитријевиќ загуби во драматична завршница на гостувањето кај евролигашот Басконија (87:86), а гостите од Бадалона не ги искористија своите шанси да стигнат до голема победа во АЦБ лигата.

Басконија ги запре Димитријевиќ и Хувентуд

SportMedia

Димитријевиќ со 8 поени за 14 минути на паркетот, Хувентуд загуби во неизвесна завршница

Екипа

Gol.mk

4 поврзани вести »

Њујорк никс станува прв НБА клуб во историјата со жена како тренер!?

Екипа - пред: 5 часа

По отказот за Дејвид Фицдејл, Њујорк никс е во потрага по нов тренер. Но, поради контроверзниот сопственик, малкумина се заинтересирани за клупата на клубот кој од почетокот на милениумот промени дури десет тренери, а тројца само во последните ...

Беки Хемон сака да испише историја како прва жена која водела НБА тим

Сакам да кажам

Њујорк Никс влегува во историјата на НБА: Станува првиот тим кој ќе добие жена за тренер?

Дерби

Слободен Печат Макфакс Точка

6 поврзани вести »
Ракомет »

Нант лесно ја прескокна првата пречка во Купот, Лазаров поуспешен од Георгиевски

Gol.mk - пред: 3 часа

Ракометарите на Нант се пласираа во осминафиналето на Купот на Франција , откако ја оправдаа улогата на фаворит и го совладаа третолигашот Анжер со 24-41. Во македонскиот дуел Лазаров беше поуспешен од Дарко Георгиевски, а Нант не дозволи ...

Лазаров и Нант со рутинска победа во францускиот Куп

Дерби

Македонски двобој во Купот на Франција: Лазаров и Нант со триумф над Георгиевски и Анжер

24 Ракомет
3 поврзани вести »

Младинците на Металург 2 го претрпеа првиот пораз

РК Металург - пред: 4 часа

Во дерби натпреварот на седмото коло на младинската лига, група 1, во Охрид се сретнаа двете досега непоразени екипи, Охрид и Металург 2. По голема борба, победата и бодовите им припаднаа на ракометарите на Охрид, кои славеа со резултат 29:27 ...

ЖРК Куманово триумфално до есенската титула

Н.Македонија

Охрид есенски шампион во Младинската ракометна лига!

OhridNews

РК Металург Gol.mk Вардар РК Металург РК Металург Екипа Gol.mk РК Металург

25 поврзани вести »

Костески и Крстевски непогрешливи, Линц испушти победа против Грац

Gol.mk - пред: 11 часа

Македонските интернационалци Горан Крстевски и Никола Костески одиграа фантастична партија во дресот на својот Линц, кому му обезбедија голем бод на натпреварот против фаворизираниот Грац.

Крстевски и Костески испуштија победа над Грац

24 Ракомет

Квалитетна партија: Крстевски промаши само еднаш против Грац

Дерби
3 поврзани вести »
Тенис »

„Во 2005 сите зборуваа дека Рафа е готов, 14 години потоа тој пак е најдобар“

Gol.mk - пред: 5 часа

Поранешниот тренер Тони Надал зборуваше за соработката со Рафаел Надал и тоа како го стимулирал да биде секогаш подобар. Иако доста долго време беше прв тренер на својот внук, пред неколку години се повлече од позицијата.

Тони Надал: Ние сме „полу-Каталонци“ и скржливци, затоа му бев тренер на Рафа

TopSport

Тони Надал: Ние сме „полу-Каталонци“ и скржливци, затоа му бев тренер на Рафа

Макфакс
3 поврзани вести »

Вознијачки ќе се пензионира на местото каде го постигна најголемиот успех

Спортманија - 07.12.2019

Данската тенисерка најави збогување со тенисот и тоа на гренд-слемот каде ја освои единствената титула на четирите најценети светски турнири Данската тенисерка Каролине Вознијачки најави дека ќе се пензионира по настапот на Австралија опен следната ...


Автомото »

Алонсо се враќа во Ф1: „2021 е вистинска година за мене“

SportMedia - пред: 4 часа

Двократниот првак во Формула 1, Фернандо Алонсо го најави своето враќање во најбрзиот циркус на светот, но тоа нема да биде следната сезона, туку во онаа во 2021 година. „Мислам дека 2021 година е идеална за моето враќање.

Фернандо Алонсо се враќа во Ф1

Слободен Печат

Хамилтон: Алонсо и Ферстапен сакаат да ме сменат во Мерцедес

TopSport

Спортклуб

4 поврзани вести »

Мерцедес ги тестираа 18-инчните гуми за 2021

TopSport - пред: 8 часа

Актуелните Ф1 шампиони Мерцедес имаа шанса да го тестираат прототипот на новите гуми на Пирели од 18 инчи, пред трансферот на вакви пошироки гуми во 2021 година. Формула 1 и следната сезона ќе вози со 13-инчни гуми, пред големите промени во спортот ...

Производителот на гуми Pirelli прави гуми кои може да се конектираат на 5G мрежа

Иновативност
2 поврзани вести »

Ристовски даде нов гол во Словачка, ама утна и пенал (ВИДЕО)

Sport 1 - 07.12.2019

Младинскиот макеоднски репрезентативен напаѓач Милан Ристовски пропушти шанса да биде сам на второто место на листата на стрелци, зад најдобриот голгетер моментно Андраж Шпорар од Слован Братислава, откако денеска промаши пенал, па даде еден гол во ...

Останато »

Форд го прекина постот на Американците во Бивер Крик

Sport 1 - пред: 5 часа

Цели пет години ниту еден Американец немаше славено на трката во супер џи на домашен терен во „Бивер Крик“ до денешната, кога Томи Форд стигна до првото место на подиумот. За 30-годишниот скијач од САД, тоа беше прва победа во кариерата во Светскиот ...

Томи Форд најдобар на „снежната велеслаломска драма“ во Бивер Крик

Екипа

Упорноста се исплати, прва победа на 30 години – Форд возеше најбрзо на велеслаломот во Бивер Крик

Спортманија

TopSport MakPress Екипа А1 On Опсервер Макфакс

9 поврзани вести »

Ребензбург славеше на премиерната трка во супер џи

Sport 1 - пред: 5 часа

Викторија Ребензбург славеше на првата сезонска трка во супер џи во Светскиот скијачки куп, што денеска се одржа во Лејк Луис, Канада. Германката славеше со време од 1 минути и 20 секунди, пред Никол Делгадо од Италија и Швајцарката Корин Сутер.

Германката Ребенсбург победи на Супер-Џи трката во Лејк Луис (ВИДЕО)

SportMedia

Ребенсбург е „супер-џи кралица“ во Лејк Луис

Екипа

TopSport А1 On Екипа Локално А1 On iPortal Опсервер Денешен

16 поврзани вести »

ВБО: Борбата Џошуа-Усик мора да се одржи во идните 180 дена

IPON - пред: 5 часа

Ентони Џошуа (23-1, 21 КО) нема да има многу време да го прославување на повторното освојување на светската титула во тешка категорија. Не долго откако го победи Руиз со одлука на судиите по 12 рунди и си ги врати појасите на ВБО, ВБА, ИБФ и ИБО ...

Џошуа подготвен за следната борба: „Дојди другар, ќе танцуваме!“

SportMedia

Џошуа откри што му кажал Руиз кога се прегрнале на крајот на мечот

СуперСпорт

Екипа Sport 1 Sport M Спортски IPON SportMedia Слободен Печат Екипа

56 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Вести

Мислењето на Венецијанската ја раздразни владината коалиција

Deutsche Welle - пред: 2 часа

Ставот на Венецијанската комисија за Законот за јазици отвори нова дебата меѓу владините коалициски партнери чии односи веќе подолг период се во криза. До кога ќе издржат? Коментар на Борис Георгиевски Враќањето на по мислењето на Венецијанската ...

Ќулавкова: Законот за јазици не гарантира ни едно општество за сите, ни мир, ни напредок

Expres

Ретерира ли Заев во однос на препораките на венецијанската комисија?

Телма

ТВ21 24 Вести Телма 360 степени Сител Алсат-М Канал5 Телма

169 поврзани вести »

Невнимание при готвење предизвикало пожар во стан, пожарникарите спречиле да се прошири низ цела зграда

Фокус - пред: 8 часа

Петнаесет пожарникари со 5 возила успеале да го совладаат пожарот што избил во стан на 5-иот кат во зграда на улицата Рузвелтова, спроти седиштето на Специјалното јавно обвинителство. Според првичните информации, огнот избувнал поради невнимание при ...

Пожар пеплоса стан на Рузвелтова, нема повредени

Канал5

(Видео) Пожар на „Рузвелтова“, евакуирани станарите од 6-тиот кат

Телма

МКД МКД Сител Алсат-М Press24 А1 On Канал5 Сител

67 поврзани вести »

Охрид сплотен за празникот на својот заштитник како што доликува на градот на културата

OhridNews - пред: 4 часа

Делегација на Општина Охрид, предводена од градоначалникот Георгиески, а во која уште беа и претседателката на советот Живка Ангелоска (СДСМ) и координаторот на советничката група на ВМРО ДПМНЕ Кирил Пецаков, денеска, положи цвеќе на споменикот на ...

Доделени наградите „Св. Климент Охридски “

Телма

Убаво е во бучавата од партиски вести да се слушне култура, рекоа добитниците на државната награда „св.климент Охридски“

Сакам да кажам

Вечер Канал5 Сител Скопје1 Тера Сител Press24 МКД

123 поврзани вести »

Сојузот на дијабетичари со барање: Да се уништат сите инсулински пенкала од паралелен увоз

Нова ТВ

Пазарџиите се жалат на опадниот промет, високите цени за закуп и лошите услови

Сител

Рама во Истанбул на донаторска конференција за санирање на последиците од катастрофалниот земјотрес

А1 On

Најмалку пет жртви во пукање во близина на резиденцијата на мексиканскиот претседател

Нетпрес

Трајановски и Шилегов со меѓусебни преписки: 4 години не се доволни за асфалтирање на 2 километри

ТВ21

Тешка сообраќајка во Бутел, автомобил се преврте на коловозот

МКД

Пресушуваат Викторијанските водопади, на југот на Африка суша каква што не се памети

Слободен Печат

Доделени Европските филмски награди

Алсат-М

Бесплатни AirPods во понудата за iPhone 2020?

Локално

Тамара Тодевска е прогласена за најдобар интернационален артист на фестивал во Албанија (ВИДЕО)

Слободен Печат
Магазин »

Фантастична е: Брза чоколадна торта која се прави за само 20 минути

Centar - пред: 1 час

Ако ви треба брз десерт за ненајавени гости, спасот е во рецептот со чоколадна торта што можете да ја направите за дваесет минути. Состојки: – 2 јајца – 50 грама какао во прав – 150 грама брашно – малку сол -1 мала лажица прашок за пециво – 70 грама ...

Совршен спој од вкусови: Торта со чоколадо и лешник (Видео рецепт)

Gotvi.mk

(РЕЦЕПТ) Чоколадна торта со портокал без брашно: Вкус кој вечно се памти

Женски магазин

NMD NMD Вечер Репортер Gotvi.mk NMD NMD Gotvi.mk

23 поврзани вести »

Најлошите карактеристики на секој хороскопски знак

Кајгана - пред: 6 часа

Секој од нас има по некоја лоша карактеристика. Какво име би добил секој хороскопски знак според неговата најлоша особина? Овен: Лут ѕвер Овенот го насочува својата енергија кон она што го сака и не се откажува од намерата.

2020 е година на промени: Посебно среќна за 3 хороскопски знаци

Хаштаг

Сакаат многу храна: Ова се најголемите гурмани во хороскопот

Локално

Centar Екран Скопје24 Скопје24 Кафе пауза Црнобело iPortal Кафе пауза

17 поврзани вести »

(ФОТО) Кралица на невкусот: Модните критичари ја нападнаа Рита Ора

Женски магазин - пред: 7 часа

Дефинитивно знае како да привлече внимание и веројатно воопшто не ја засегаат лошите коментари за нејзиниот моден израз. Поп-ѕвездата Рита Ора повторно се најде на тапет кај модните критичари, овојпат во фустан необично пресечен кај стомакот.

Моден погодок или модна катастрофа? Што мислите за стајлингот на Рита Ора? (ФОТО)

Слободен Печат

Се навикнавме да ја гледаме во одлична облека, но Рита Ора овојпат потфрли (ФОТО)

Локално

Вистина.мк Репортер iPortal

6 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Толку многу барате,
а колку малку е потребно за среќа.
8ReTweets16Favorites·Details
Mene ova mi e hard porn 😳 https://t.co/TWSZSfMbBb
3ReTweets22Favorites·Details
The Dreamers ♥️ https://t.co/DGBojpTBgT
4ReTweets20Favorites·Details
Информациите на ТЛ во врска со следење, блокирање, мјутирање и остали “сензации” во борба за популарност, се доказ дека не ве играле доволно пред зграда коа сте биле деца.
5ReTweets13Favorites·Details
Ама многу си го комплицирам сама животов бе
3ReTweets16Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Министерот за економија, копитото Крешник Бектеши не отишол на форумот на Енергетската заедница во Молдавија, бидејќи се налутил дека Косово не било покането.

@Zoran_Zaev одговорност и санкции за Бектеши, ќе има ?

https://t.co/s50JnsBr5W
42ReTweets93Favorites·Details
Нека стои тука https://t.co/EvOQuTvUrf
13ReTweets87Favorites·Details
Пу пу пу ајде за арно нека се машала... [Видео] Снимени 42 депонии во Националниот Парк „Маврово“: https://t.co/G3W3UDVKbD - via:@RadioMOF
8ReTweets11Favorites·Details
Ако иам деца некогаш, прво шо ќе ги научам е да се сакаат себе.
17ReTweets51Favorites·Details

Денешни настани

Предавање На Лорен Андрес (Lauren Andres)

Muzej na Sovremena Umetnost

Monday, Dec 9 at 18:30h - 21:30h Hosted by:

Музеј на современата уметност Скопје / Museum of Contemporary Art Skopje

71 going   273 interested

Скопје: Консултации со 2ТМ

Skopje city, Republic Of Macedonia

Monday, Dec 9 at 10:00h - 18:00h Hosted by:

Студирај во Словенија

38 going   209 interested

Трет Собир на Психолози

Тцц Гранд Плаза Хотел&Спа Центар

Monday, Dec 9 at 10:00h - 15:00h Hosted by:

Комора на психолози на Р.Македонија

40 going   98 interested

La Belle Époque

Filharmonia E Maqedonisë

Monday, Dec 9 at 20:00h Hosted by:

Anna Bora Atelier

21 going   96 interested

Кубанско шизење во Дебар Маало бр.23

PUB18

Monday, Dec 9 at 20:30h - 23:55h Hosted by:

Rumberos

20 going   100 interested
Утрешни настани

Зимска Баjка - концерт на Дино Имери

Македонска Филхармонија

Tuesday, Dec 10 at 20:00h - 21:00h Hosted by:

Баги Комуникации

142 going   847 interested

Кардиолошки симпозиум 2019

Medicinski Fakultet Skopje

Tuesday, Dec 10 at 14:00h - 16:30h Hosted by:

EMSA - Macedonia ReBorn

199 going   447 interested

Од Сапиенс до Хомо деус

Public Room

Tuesday, Dec 10 at 18:00h - 20:00h Hosted by:

Издавачки центар ТРИ

143 going   500 interested

Концерт на Minstrel's Gallery во клуб Маракана

Club Marakana

Tuesday, Dec 10 at 21:00h - 23:30h Hosted by:

Minstrel's Gallery

78 going   315 interested

ПОСЕБНА РЕВОЛУЦИЈА

Tuesday, Dec 10 at 13:00h Hosted by:

Margarita Magi Milosheska

93 going   210 interested
Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за трговија, производство и услуги МАРКОВСКИ КОМПАНИ Борче ДООЕЛ увоз-извоз Битола
Ангажирање на помошна механизација за потребите на рударската оператива во ПЕ Рудници (РЕК Битола)
04/12/2019
06/12/2019
257,440,600 мкд
4,186,026 
2.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за производство,трговија,услуги и транспорт МИС-КОМЕРЦ Митко ДООЕЛ експорт-импорт Скопје
Ангажирање на помошна механизација за потребите на рударската оператива во ПЕ Рудници (РЕК Битола)
04/12/2019
06/12/2019
151,748,000 мкд
2,467,447 
3.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за трговија, производство и услуги МАРКОВСКИ КОМПАНИ Борче ДООЕЛ увоз-извоз Битола
Ангажирање на помошна механизација за потребите на рударската оператива во ПЕ Рудници (РЕК Битола)
04/12/2019
06/12/2019
64,900,000 мкд
1,055,285 
4.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за трговија, производство и услуги МАРКОВСКИ КОМПАНИ Борче ДООЕЛ увоз-извоз Битола
Ангажирање на помошна механизација за потребите на рударската оператива во ПЕ Рудници (РЕК Битола)
04/12/2019
06/12/2019
53,100,000 мкд
863,415 
5.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за производство, трговија и услуги ДИГЕР увоз извоз ДООЕЛ Битола
Ангажирање на помошна механизација за потребите на рударската оператива во ПЕ Рудници (РЕК Битола)
04/12/2019
06/12/2019
47,200,000 мкд
767,480 
Видео
На денешен ден ...
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001