TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 6h
#1
Сите микро и мали претпријатија кои вршат достава на храна и лекови, нека не контактираат за бесплатна реклама на https://t.co/tCteO3qKzA додека траат мерките за спречување на ширењето на КОВИД-19. DM или на [email protected]
77ReTweets107Favorites·Details
#2
Денес е Меѓународен ден на лицата со аутизам.
Гуш и бац за ќерка ми и неколку милиони нејзините другарчиња ширум светот ❤ https://t.co/N9frS8BPj5
56ReTweets178Favorites·Details
#3
Тепачиштата на девојката од мојата претходна објава!!!
Овие копуци некој да ги најде и да ги прекрши пред да ги фати полицијата!
@liberatormk https://t.co/bSu6m3d3Vt
95ReTweets122Favorites·Details
#4
Дечкиве од Штип кои на видеото тепаат девојка ќе ги напраиме познати. Па после коа ќе влезат у притвор остали притвореници да мислат оти позната личност ебат. https://t.co/rT9dBEz5jl
85ReTweets118Favorites·Details
#5
Девојчето што го објави видеото во коментар ги пиша и имињата на психопатите. https://t.co/FhEo72ZAUB https://t.co/5DhvGKzWKw
64ReTweets51Favorites·Details
#6
„Во период на криза или природна непогодба, семејното насилство е во пораст.“
Националната бесплатна мобилна СОС линија за жртви на семејно насилство 070/075/077 141 700
На крајот на текстот има контакт броеви од целата држава каде може да се побара помош.
https://t.co/PKrNyXLv1f
20ReTweets15Favorites·Details
#7
Им посакувам пријатен престој во затвор на двете куртончиња што мислеа дека тепање жени е фраерски акт, воедно им препорачувам во затвор да не плачат многу гласно. Ги поздравувам институциите што го решија случајот за еден саат. Браво за народот кој веднаш се активираше.Ве сакам
32ReTweets198Favorites·Details
#8
Ќе се најдат двајца малокурести ќе се јачаат и изживуваат врз девојче. Па тоа да земеш рацете да им ги исечеш племето психопатско.
21ReTweets85Favorites·Details
#9
На што треба да внимавате и како да се заштите себеси доколку се грижите за лице заболено од КОВИД-19?

Прочитајте повеќе за домашно лекување на следниот линк 👉 https://t.co/1LWzM51AYv https://t.co/s4CyT7Z8qk
22ReTweets41Favorites·Details
#10
Нудс од малолетници на телеграм, насилство врз жени, силување мажи, уценувања со слики....
Големата слика што никој не ја гледа е дека потфрламе како семејства и како цело општество.
25ReTweets81Favorites·Details