TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 6h
#1
Децо!

Треба ми од вас РЕТВИТ.

Ако имате деца, внуци, сестричници, братанци и сл. шо одат у основно, а сакаа да са најјаките лингвисти у друштвото... Кажете им дека има бесплатен курс полски јазик за деца, а јас ќе ги уча.

🇲🇰 🇵🇱

👨‍🎓👩‍🎓👩‍🏫📚🖋️ https://t.co/iTuctqXCMj
30ReTweets22Favorites·Details
#2
Прво ќе си понесете одговорност за потпишување на Преспанскиот договор, па за организирање на Референдум со манипулативно прашање, за непочитување на волјата на граѓаните искажана на Референдумот, за промена на Уставот и името Република #Македонија.
1/1 https://t.co/hTI9VUYiQ8
57ReTweets150Favorites·Details
#3
Ипанемчево наше пак бара лица за работа. Повеќе инфо ДМ. И РТ порфавор
7ReTweets5Favorites·Details
#4
Голем си кога знаеш каде не припаѓаш.
34ReTweets100Favorites·Details
#5
Izbrisija objavata brat neje umren
😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Ќумрам https://t.co/MKY9SH74kZ
34ReTweets92Favorites·Details
#6
Амбасадорот Тимоние директно кажа да не се носи Законот за употреба на јазиците, нашето Собрание го усвои. Амбасадорот Тимоние предупреди дека Франција нема да се согласи да даде датум за преговори, никој тоа не го сфати сериозно. И после некој е изненаден!
39ReTweets115Favorites·Details
#7
ЕУ ги поправи и непоправливите оптимисти.
12ReTweets50Favorites·Details
#8
РТ ако сакате да го гледате Враќање во Зомбиленд во Милениум и не заборавајте да нѐ заследите #МиСеОдиВоКино
https://t.co/p56sSeImZZ
10ReTweets7Favorites·Details
#9
Зошто на алпско млеко не пишува од која страна на алпите е? Веќе ми е битно...
13ReTweets33Favorites·Details
#10
❗ Туск: Македонија го положи испитот ние не!

❗Јункер: Ова е историска грешка!

❗Конте: Одлуката е историска грешка!

❗Церар: ЕУ го изгуби кредибилитетот!

❗Хан: Ова е екстремно разочарување!

❌ Мицко: Од Франција да земеме пример!
19ReTweets96Favorites·Details