TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 6h
#71
Колку беспотребно време се губи со недоволно комуницирање или погрешно интерпретирање.
Време што баш и го немаме.
2ReTweets16Favorites·Details
#72
Преку кур ми е од свите, а највише од себе.
3ReTweets12Favorites·Details
#73
Овој Лино многу паметно чоече. Ко беше кај нас кажа - имате клубски шампион, ама никогаш нема да имате шампионска репрезентација, оти нема македонци во клубот.
Во право беше.
Се надевам ќе ги напраи Хрватите шампиони пред заминување.
1ReTweets18Favorites·Details
#74
'@HoneylandDoc', el documental macedonio que competirá en los #Oscars2020 es un clásico instantáneo
"El resultado es una película excepcional, más que un documental." https://t.co/pV9IChzyqR via @culturplaza
2ReTweets14Favorites·Details
#75
Dinner time ( Struga ) 😋😋😋 https://t.co/xznEEesRLG
0ReTweets20Favorites·Details
#76
Јас сакам само да се забавувам.
4ReTweets11Favorites·Details
#77
Отварам фрижидерот, пудингот се тресе...
Му викам, немај гајле, по пиво дојди ја...
3ReTweets10Favorites·Details
#78
@MaximOvertroll Сѐ мразат. Антисѐмитисти!
3ReTweets10Favorites·Details
#79
Сакам пародија на Ханиленд, ама со Маријана Стојановска како Атиџе, нашминкана, со светла и камери и сѐ онака изрежирано, да ги покажува убавините на Македонија, да се збори македонски пред сѐ.И на крај да се потенцира дека е документарец и дека све е тоа така автентично и реално
4ReTweets7Favorites·Details
#80
Три саатот по полноќ е совршено време да ти текне на сите грешки што ги имаш направено во животот
3ReTweets10Favorites·Details