TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 24h
#1
ДЕЧКИ, ИТНО Е ПОТРЕБНА КРВ 0 НЕГАТИВ!!! ЗА СИТЕ ШТО САКААТ ДА ПОМОГНАТ НЕКА ЈА БАРААТ ЕМА НА 070/507-201
ЗА ОНИЕ ШТО САКААТ ДА ДАДАТ КРВ НЕКА НАГЛАСАТ ДЕКА Е ЗА ВЕСНА ЛАЗАРОВА ВО 8МИ СЕПТЕМВРИ!!
ВЕ МОЛАМ НАЈМОЛАМ КОЈ САКА И МОЖЕ ДА ПОМОГНЕМЕ
РТ ВЕ МОЛАМ!!!!
140ReTweets22Favorites·Details
#2
Од 1990 наваму, #пошумено помалку отколку во 1980-тите. https://t.co/tsqLbCZ2NG
88ReTweets124Favorites·Details
#3
Катица е во Шутка.
На слобода се Груевски, Јанкуловска, Мијалков, Панделески, Камчев, Сиљан, Бети, дузина скопски "бизнисмени" кои со Мијалковци станаа милионери и куп, куп други.

А гледам некои тука на ТЛ ликуваат со "е ова е правда".

Грозно чувство.
95ReTweets341Favorites·Details
#4
Пред 30 дена чувме глас у позадина “така е” или слично на Катица, и видеат со кешот. Катица е во притвор, никој не ја брани

Пред 3-4 години чувме јасно како премиерот договара провизија за патиштата 2-30 милиона. Тогашната власт застана у одбрана (и уште е) на

#ЕпаИмаРазлика
63ReTweets191Favorites·Details
#5
59ReTweets246Favorites·Details
#6
Ако може птицата можеш и ти да се научиш https://t.co/Fbi5J5fo1W
48ReTweets173Favorites·Details
#7
Моќта која произлегува од позицијата не може да корумпира некој кој има интегритет затоа што истиот е веќе доволно силен и нема потреба од дополнителна моќ. Сега дали е јасно зошто токму #Јанева беше предлог на меѓ. заедница а не истакнат, реализиран и правник со интегритет?
55ReTweets183Favorites·Details
#8
овие сдсм да победеа у втора светцка, хитлер ќе пишуваше статуси со емотикончиња од аргентина, гебелс ќе си управуваше и даље со државната пропаганда јер има мандат, на химлер ќе му го вратеа пасошот да може да студира и прати спорт, гестаповците ќе си останеа на државна цицка..
34ReTweets103Favorites·Details
#9
Самсунгот е најден пред половина час на трева покрај кеј. Ако го препознае некој нека му каже на сопственикот и нека ѕвони да се договориме каде да му го дадам. На работа сум па не можам да одам до полиција до полноќ. https://t.co/RlLTng7A7I
38ReTweets56Favorites·Details
#10
Тртатки за секое дете. Во пресрет на новата учебна година, само у Веро - Џамбо. https://t.co/OP2s9fief8
35ReTweets115Favorites·Details