TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
Во чест на месецот за борба против рак на дојка би сакала да ги потсетам сите жени, мајки, кралици барем еднаш годишно да прават ехо. Ова го пишувам од лично искуство затоа што на 21 година јас ја имав (не)среќата да бидам дијагностицирана со бенигнен тумор на дојка.
1/5
21ReTweets55Favorites·Details
Ова е Елена Домика, кандидат за советник на Карпош од ВМРО-ДПМНЕ.
Од каде ли е мотивот да ми се јави на телефон(не знам од каде им се броевите) и да бара во недела да гласам за Стефчо Јакимовски и за Данела.
Очигледно Стефчо е само ликот, позадината е ВМРО-ДПМНЕ. https://t.co/R9ni5NNC9Q
19ReTweets20Favorites·Details
Еден од покреативните огласи за вработување 💛

Ајде по еден РТ, може ќе му се најде на некој 😁 https://t.co/0rdebbMXtn
10ReTweets9Favorites·Details
Да не има некоја игра за собирање на столпчињата на потегот меѓу ЕУ центарот и ЈБТ? https://t.co/CAoIeiaINe
14ReTweets87Favorites·Details
Вака така ја "заборавија" случката со модуларната болница во Тетово и со луѓето кои живи изгореа. Ниту одговорност, ниту трошка жал. Алал да му е на Филипче, си тера кампања, си се смее, си патува. Малку ни е.
13ReTweets36Favorites·Details
Кога го гледам стравот кај нашите властодршци од народниот гнев, не можам, а да не се сетам на онаа политичка крилатица која ја учевме на факултет: "Владата која ја штитат ЧУВСТВАТА НА НАРОДОТ, нема потреба многу да се грижи за заговорите".

#БаравтеГледајте
15ReTweets78Favorites·Details
Мепсо вика дека трошиме двојно повеќе од тоа што произведуваме.
Па бациња, ако ги уапсите сите што гага копаат биткоини, верувам дека ќе дојдеме до фактот дека двојно повеќе произведуваме од тоа што трошиме.
Све да ви ебам.
10ReTweets56Favorites·Details
🤦‍♂️Абе Петре, Петре, ароганцијата си го направи своето...

📌Ти текнува кога се караше со пожарникарите и им порачуваше да си дадат отказ ако не им чини❓

...епа сега тие луѓе треба да гласаат...

👇🔊👇 https://t.co/QCEJqOGT3Y
19ReTweets41Favorites·Details
Деца-бегалци од Егејска Македонија во Унгарија (1948-1949) https://t.co/w1hQK7Fhoy
19ReTweets58Favorites·Details
Да не биде после пак "Ама ние не гласавме за ова" ... https://t.co/cstyjKl67E
6ReTweets10Favorites·Details