TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#1
„Во период на криза или природна непогодба, семејното насилство е во пораст.“
Националната бесплатна мобилна СОС линија за жртви на семејно насилство 070/075/077 141 700
На крајот на текстот има контакт броеви од целата држава каде може да се побара помош.
https://t.co/PKrNyXLv1f
23ReTweets16Favorites·Details
#2
Им посакувам пријатен престој во затвор на двете куртончиња што мислеа дека тепање жени е фраерски акт, воедно им препорачувам во затвор да не плачат многу гласно. Ги поздравувам институциите што го решија случајот за еден саат. Браво за народот кој веднаш се активираше.Ве сакам
35ReTweets224Favorites·Details
#3
Нудс од малолетници на телеграм, насилство врз жени, силување мажи, уценувања со слики....
Големата слика што никој не ја гледа е дека потфрламе како семејства и како цело општество.
27ReTweets101Favorites·Details
#4
Коронавирусот е сериозна болест. Тој ги напаѓа белите дробови и сите органи. Влошувањето настанува нагло, никој не е поштеден, а повозрасните се подложни на компликации. Затоа, да ги почитуваме мерките - тие даваат резултати. https://t.co/lrzxbZUMCr
26ReTweets69Favorites·Details
#5
Денес е Светски ден на свесноста за аутизмот (#WorldAutismAwarenessDay) — ден посветен на информирање и активизам за аутизмот https://t.co/h0Xadj9o8v
16ReTweets24Favorites·Details
#6
👏👏👏👏 https://t.co/90JVH6H9Sx
21ReTweets87Favorites·Details
#7
ВОНРЕДНА ВЕСТ: Насилниците од Штип се приведени
➡️ Наќе Чулев: СВР Штип преземеде мерки за утврдување на идентитетот на лицата кои се препознаваат на видеото и истите се лишени од слобода за понатамошно постапување. Според инфор. од ПС ОН Штип, станува збор за лицата С.А и П.Р.
20ReTweets48Favorites·Details
#8
Оп, од три месеци до три години, оп.
Полицијата ги уапси насилниците од Штип кои тепаа девојче https://t.co/4Oq4EFq9N2
16ReTweets52Favorites·Details
#9
Не го споделувајте видеото со оние примитивци кои тепаат девојка. Споделувањето е уште еден удар повеќе врз достоинството на тоа девојче. Да се надеваме дека до вечер насилниците ќе бидат каде што им е местото
19ReTweets88Favorites·Details
#10
Ајде да ги направиме лепотаниве со мали куриња познати. Ова се мангупите што ја понижуваа, тепаа и малтретираа девојката на видеото од Штип! ПЛС РТ https://t.co/UGLUD04IjO
10ReTweets15Favorites·Details