TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#1
Вчера биле тестирани 1120 лица во државава, во еден ден, тоа е 560 на милион.

Тоа е како една Германија да истестира 44.800 луѓе во еден ден, ама тоа бара да се тестира бидејќи трпението и било при крај. Оди лечи се!
5ReTweets19Favorites·Details
#2
Dumpster fire at the White House tonight but what’s new https://t.co/EeHWnXe5la
4ReTweets9Favorites·Details
#3
Стануваме онакви какви што велиме дека никогаш нема да бидеме.
2ReTweets15Favorites·Details
#4
Имај храброст да веруваш во љубов иште еднаш. И секогаш иште еднаш.

#ДоброУтро ☀️ https://t.co/lcVbmNe9UU
3ReTweets17Favorites·Details
#5
Најголемата несреќа на македонскиот народ беше таа што неговите соседни народи, кои ја имаа таа среќа национално да се афирмираат и ослободат уште во текот на минатиот век, се зафатија преку своите националистички пропаганди да го цепат националното единство на македонскиот народ https://t.co/fC07bczALR
4ReTweets5Favorites·Details
#7
А од кај да знам дали јас сум физичко лице?
1ReTweets11Favorites·Details
#8
Вака некако би изгледала бескрајноста... https://t.co/darvKiGZpC
1ReTweets11Favorites·Details
#9
а текнува ли ви коа ја затвориме улица кај Рекорд да направеме модна ревија? 11 години не работам у македонија, ама од тоа шо сум сработил, подобро не имало! Јак ветера сум јас! Башка јас како напуштив ПР сектор, нема ништо настан за кој се збори! само наште! сеа се е политка!
1ReTweets10Favorites·Details