TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#41
Сите што го оправдувате криминалот што се случува во САД моментално за време на протестите, да ме отследите. Фала :*
2ReTweets23Favorites·Details
#42
Оооооо ЛУДАЦИ од @SDSMakedonija!
Имате 62 заразени и 2 починати од #COVID19.
Луѓе умираат, а @Sekerinska држи идиотски пресови во Битола за датум за избори.
Алгоритмот од @VFilipche рекорди прави.
Но, за Твитер комуњарски токмаци, Наќе бил виновен.
Одете лечете се бре!
11ReTweets25Favorites·Details
#43
Со лесно на избори Мухи!
Господ со тебе. https://t.co/VspMzMGwmG
10ReTweets20Favorites·Details
#44
Да се прочита задолжително! https://t.co/wCqm4f9Gkz
4ReTweets18Favorites·Details
#45
Благодарам што ми овозможи заснована тужба, за разлика од твојата, ама нема да те тужам, ќе те дупам дур си жив. https://t.co/wVAyNeZhfd
3ReTweets17Favorites·Details
#46
Кога тролаш ти расте курето?
#прашањештомемачи
1ReTweets23Favorites·Details
#47
Па окупаторска или колонијална власт повеќе би се грижела за националните и културни сентименти на окупираните и колонизираните отколку оваа опуртуна дружина од интерес која овде практикува власт. Ова не е ниту обврска од Преспа. Ни грчкиот фашизам не го бара тоа од нас. https://t.co/tCDSWDEbH9
5ReTweets11Favorites·Details
#48
се зарекла свиња дека ........ 🤬🤬 https://t.co/VHl7KUMv0s
0ReTweets25Favorites·Details
#49
Мухамед Зекири треба да одговори.
Кога и каде се тестирал ?

Пред 36часа беше на ТВ24 со Душица Мрџа и Игор Јанушев.

Резултатите од тестирање се чекаат по 2,3 и 4 дена, додека се чека резултат се седи во изолација.

Дали Муки им кажал дека чека резултати?
#ОдговорностМораДаИма https://t.co/MpME0Xj7U7
5ReTweets10Favorites·Details
#50
Рада ја апсолвиравме.
Него дрскоста 20 години по конфликтот се уште да држиш знакови учк по државни кабинети?
Не е ново ова. Од 2001 наваму ниедна власт не се справи со тоа.
Сега самото ќе се направи пошто дуи ќе одмара малце, ама не е тоа поентата...
3ReTweets15Favorites·Details