TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 2h
#51
Обвинителство го преквалификуваше делото за убиството на Никола во „убиство на свиреп начин“ - Емагазин https://t.co/96MDba24BN
6ReTweets4Favorites·Details
#52
домашниот притвор ме направи тоа што сум
3ReTweets12Favorites·Details
#53
Кумановка, секретарка зезнала некоја работа и му се правда на директорот:
- Не си ти крив директоре, ја сам за ебање!
4ReTweets8Favorites·Details
#54
Јас сум сериозна кога велам дека не можам да стигнам да ги твитнам сите глупости на Заев и СДСМ!!! https://t.co/qkX4JADq1g
4ReTweets8Favorites·Details
#55
Дечки, ја сум Руски бот. Сакав да ви признаам. ДобиФ €10000 тука во LA и дома имам 7 млади Русинки што прават сè на моја заповед.
Затоа и твитам на кирилица, и се трудам го спречам вашиот ôд напреТ во НАТО.
Морам да кажам вредеше, па дури и не успеал!
4ReTweets7Favorites·Details
#56
Ај искочи надвор, види дали почнало да врне, ова коленава пак почнаа нешто да ме вртат..😠 https://t.co/073TaiYAVc
4ReTweets7Favorites·Details
#57
Нашата традиција не е поробувачка и империјалистичка. Нашата традиција е слободарска. Нашето место не е во крвнички воени сојузи каков што е НАТО и идно членство на нашата држава во крвнички воени сојузи не е за славење туку е едноставно неприфатливо.

https://t.co/77MgUfNeF3
3ReTweets10Favorites·Details
#58
У мое време тие што плачеа ко пички затоа што пичката која ја частеле ги одјебала ги викавме плачипички и морони.
Ти моронче, добар си? https://t.co/pSE2vgquWj
3ReTweets10Favorites·Details
#59
Порака од Апасиев до хунтата:Не си играјте со оган! https://t.co/U4n3ZUw2zC
5ReTweets4Favorites·Details
#60
Ми се става селфи.. само за да ме лажете дека сум убава..
1ReTweets16Favorites·Details