TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 6h
како шо е редот https://t.co/JdbASkTcPW
28ReTweets203Favorites·Details
⚠️ДРУГАРИ⚠️

Од “шампиони во енергетиката“ дојдовме да нема производство на струја🤦‍♂️

📌Од ХЕЦ-овите не можат еден ден да покријат
📌Во РЕК нема јаглен и работи само еден блок
📌Не работат ни РЕК Осломеј, ни ТЕЦ Неготино
📌Само ВЧЕРА сме увезле струја од 1,2 милиони евра https://t.co/3HY8Mx3i5u
41ReTweets73Favorites·Details
Во чест на месецот за борба против рак на дојка би сакала да ги потсетам сите жени, мајки, кралици барем еднаш годишно да прават ехо. Ова го пишувам од лично искуство затоа што на 21 година јас ја имав (не)среќата да бидам дијагностицирана со бенигнен тумор на дојка.
1/5
26ReTweets72Favorites·Details
Ова е Елена Домика, кандидат за советник на Карпош од ВМРО-ДПМНЕ.
Од каде ли е мотивот да ми се јави на телефон(не знам од каде им се броевите) и да бара во недела да гласам за Стефчо Јакимовски и за Данела.
Очигледно Стефчо е само ликот, позадината е ВМРО-ДПМНЕ. https://t.co/R9ni5NNC9Q
19ReTweets22Favorites·Details
некој опет фрлил кутриња на улица.. после ќе напаѓат скитници епа ќе напаѓаат глеј ги колку се уплашени..
ајмо друштво ко је за животинче трк до карпош.. https://t.co/POQRhURd9Y
16ReTweets23Favorites·Details
На денешен ден 1881 година роден Pablo Picasso https://t.co/ub3iPADJQ9
12ReTweets61Favorites·Details
Да не има некоја игра за собирање на столпчињата на потегот меѓу ЕУ центарот и ЈБТ? https://t.co/CAoIeiaINe
16ReTweets88Favorites·Details
Еден од покреативните огласи за вработување 💛

Ајде по еден РТ, може ќе му се најде на некој 😁 https://t.co/0rdebbMXtn
11ReTweets10Favorites·Details
Татко му на Заев крадел струја од ЕВН, но тоа не ја спречува Најчевска упорно да го гласа. Веројатно критериумот што го бара е таткото да биде лопов, па затоа Данела не ѝ одговара. https://t.co/TYGgdQxhzL
21ReTweets62Favorites·Details
Вака така ја "заборавија" случката со модуларната болница во Тетово и со луѓето кои живи изгореа. Ниту одговорност, ниту трошка жал. Алал да му е на Филипче, си тера кампања, си се смее, си патува. Малку ни е.
13ReTweets37Favorites·Details