TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 24h
Преку акцијата #ДонирајКомпјутер, @shlapatalo од Кавадарци обезбедил преку 750 компјутери за деца од социјално загрозени семејства, кои поради #Ковид19, следат онлајн настава. Поддршка за иницијативата и хуманоста на Борче. Благодарност до компаниите кои помагаат во овој потфат. https://t.co/1tBr3PqIQ2
123ReTweets643Favorites·Details
Советот на ЈО наместо да ја разреши, казни обвинителката Снежана Бундалевска - Георгиевска за случајот кај Млечен, затоа што му помогна на Васил, тие ја наградија и ја избраа за Виш ЈО, за да може поубаво да цвета корупцијата.
СРАМОТА!!!
#правдазаГоце
#правдазаМене
#правдазаНас
126ReTweets364Favorites·Details
Дали во државава функционира некоја ебена инситуција. Зошто за вакви случаи секогаш мора да реагира јавноста, да се создаде притисок, па тогаш да делуваат. Ова е страшно што се случува.
Ако може некој да помогне, добредојден е и РТ https://t.co/8OEi68fVtO
113ReTweets73Favorites·Details
Napraviv restart pak nemam internet i smetkite mi se plateni sto moze da e https://t.co/dTmMBWY6tm
89ReTweets450Favorites·Details
Дечки да помогнеме тука, би ве замолил по еден РТ и кој колку може 🙏 https://t.co/k5n2cYTAK6
108ReTweets26Favorites·Details
Времево е само да идеш пред Борис Трајковски и накиснат да глеаш како се вакцинираат пратениците.
55ReTweets185Favorites·Details
Ова е Павел, внук ми. Коа дозна дека ни иде Претседателот на гости изјави желба да го запознае. Рече дека кога ќе порасне, ќе работи тоа што работи и чичо. Инспириравме уште еден малишан и воедно му ја исполнивме желбата💚
#ДонирајКомпјутер https://t.co/kxgneqsBsX
66ReTweets710Favorites·Details
Мајка ми има хронична бубрежна болест. Има 70 години. Сеуште не дошла на ред да се вајцинира.

Дарко Каевски е пратеник, има 32 години и ништо не му фали. Денеска Дарко и уште 119 други како него ќе се вакцинираат со најскапата вакцина за Ковид19.
55ReTweets194Favorites·Details
WTF #WhatAFacT
Митко Пешов, бранител во војната 2001ва а денес осуден на 15 години затвор за #тероризам од сопствената држава.
25.04.2021
#Слобода https://t.co/GRnB5lFUZL
85ReTweets255Favorites·Details
Обвинителката Лиле Стефанова на денешната јавна седница на Советот на јавни обвинители е избрана за обвинител во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Ејј ЛИЛЕ!
Онаа што ја слушавме на снимките со Камчев дека барала дуќани за ќерка и.
Ти ебам државата!
71ReTweets252Favorites·Details