TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 31d
Dva najzajebanija radna mesta na svetu!!!!! Ovaj je zaposlen da ceo dan tura ova usijana sranja u ovo govno, a pritom ga konstantno polivaju vodom da se ne zapali!!! Ovaj drugi je zaposlen da poliva ovog prvog ceo dan... Kakvi su to carevi!!! I kakve smo mi svi pičketine... https://t.co/MZSgNGYAbv
93ReTweets810Favorites·Details
Заедно со уште неколку колеги од IT индустрија и електро-технички факултет развиваме тест за рана детекција на рак преку крв.

Тестот ќе биде универзален и применлив за сите типови на рак и ќе биде базиран на детекција на милиони ДНК метилациски маркери истовремено.
113ReTweets615Favorites·Details
Денес на пладне на раскрсница кај Мавровска ова говедо додека со таксито чекаше на семафор го исфрли сето ѓубре на асфалтот, лименки, кесиња, пикавци. Кога со свирка го предупредив да не го прави тоа, збесна и излезе да се тепа.

Скопје станува гнасно и опасно место за живеење. https://t.co/SI78Qx5edw
194ReTweets611Favorites·Details
7ReTweets1015Favorites·Details
Can we talk about how sagittarius placements may appear more confident or hyper than they actually are, they could hate themselves to infinity and beyond and people will still see them as this arrogant or stuck up people that they need to tear down for some reason
89ReTweets643Favorites·Details
Дечки, имам многу тони на свежа рукола. Ако некој знае пазар/дистрибутер/интересент, барајте ме. Извоз најдобро.
Пакуван во гајби од 3.5/4 кг. Цена 3€/кг ама спремен и за преговор. Квалитет, гарантиран

РТ пожелен, фала https://t.co/1UeS6fOyi4
205ReTweets281Favorites·Details
Син ми Максим конкурирал на филмски фестивал во Индија. Вчера добивме инфо дека влегол во финале. Се израдувавме, никој не очекуваше повеќе, денес доби информација дека неговиот филм е прогласен за победник во конкуренцијата студентски филм. https://t.co/bnQ623CKdd
43ReTweets797Favorites·Details
I did it guys! Фала што ме поддржувавте и трпевте пред секој испит од прва година кога го отворив твитерот.
I'll be here for you! 💙 https://t.co/0NyrPy8NAw
17ReTweets834Favorites·Details
Дечки , со @shilikurant започнавме мало бизнисче 😇
Ќе ни значи ако не ретвитнете или заследите на инстаграм 😇
#supportsmallbusiness https://t.co/pCvJaM2UPH
186ReTweets236Favorites·Details
@ericareport Yeah the big geopolitical genius will keep America safe // the guy should have stuck to building his cheap buildings and stayed away from politics/ he’s a dismal failure
52ReTweets610Favorites·Details