TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 31d
Protests in #Tbilisi increasingly resemble Ukrainian #Maidan.

Authorities use the same brutal methods of repression, maiming peaceful citizens.

Let's pray #Georgians will win back their freedom from Russian cancer.
#Georgia
#RussiaIsATerroristState https://t.co/jIwURkUxn4
91ReTweets324Favorites·Details
Секоја чест за организаторот на Златна Бубамара што во ек на рехабилитација на фашистичките крвници и врховизмот - ги згрми најемотивните песни за Ваташкиот масакр.

🇲🇰,,Тогај се народ подигна,
подигна илјадно,
И тргна смело да затре семе,
Фашиско, клето, за навек." https://t.co/ABoCF3H3rK
105ReTweets475Favorites·Details
Пред-роденденско шишање 🥳 https://t.co/slnMsTw51r
7ReTweets677Favorites·Details
Една година без тироидна, ама една година и без рак 🥳Одете си дечки на проверки редовно, it can literally save your life. https://t.co/t6IDXvlfY5
18ReTweets600Favorites·Details
Во Битола денес почина 6 годишно дете затоа што на веќе качен шеќер ѝ ставиле гликоза во инфузија.

ДЕТЕ умреа бе, ДЕТЕ! Во 21 век во болнички услови….ДЕТЕ еј!!! Гневна сум многу! Да ти се плукнам и на здравство и на доктори и на сѐ комплет!
116ReTweets449Favorites·Details
На денешен ден, во 2001 година започна војната во Македонија. 22 години подоцна, герилската група која ја нападна државата од Косово, денес е власт, заштитена од странците како бели мечки.
Македонија е во распад, Македонците се граѓани од трет ред. https://t.co/LR2o33CsUS
123ReTweets433Favorites·Details
Пуштете глас до Босна да се чуе!
Ајдине дете златно АЛАЛ ДА ТИ Е БРЕ!
🇲🇰❤️🇧🇦

#AjdinOsmanovic https://t.co/Q2ii2iNiCR
101ReTweets341Favorites·Details
Петок пазар ден во Битола. https://t.co/zAwUUcgGLI
68ReTweets497Favorites·Details