TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Tweets - 31d
Да ви се поебам на северни, просрбени, побугарчени и остали предавници. Рајна, гордата битолчанка, прва дипломантка на факултетот во Лозана, прабаба на мојата пријателка знаела во 1906 што е и од каде е ❤️💛❤️
Не е до виното, стално така мислам🥂 https://t.co/jvtMwvA34f
74ReTweets347Favorites·Details
Ukrainian children who are destined to experience the horrors of war still have a smile on their faces ❤️

#Russia and #Putin have stolen their childhood
and they must be held accountable, together with anyone who supports them

#RussiaIsATerroristState
#PutinIsaWarCriminal https://t.co/AUmCDSODnP
67ReTweets265Favorites·Details
ono kad kopiraš i uradiš neke izmene da ne bude isto:

#survivorsrbija #survivorhrvatska https://t.co/ogEkOa7GyU
24ReTweets435Favorites·Details
Ова е Омер Џемаили од Тетово. Првиот албанец во светот што има извршено трансплатација на срце и моментално е директор на кардиохирургијата во Цирих.
⚠️Пробал да се вработи тука на клиника ама одбиен е од ДУИ зошто не бил политички активен.
👉ДУИ е најголемиот душман на албанците https://t.co/wn6YwaDphr
67ReTweets416Favorites·Details
кромид 80ден
компир 80ден
ориз 80ден
грав 200ден
зејтин 110ден
млеко 80ден
сирење 500ден
јогурт 80ден
Шампон 200ден
Стик 250ден
прашак 250ден
омекнувач 180ден
пилешко 500ден
Ама макароните поевтини цели 4 ден.
Кубурот до кога ќе го чуваме?
Не ви е срам да прават овци од вас бе?
80ReTweets383Favorites·Details
🤡🤡
“God told me that Zelensky would become president, therefore he should not offend our Lavra, but protect it,” the FSB priests refuse to move out of the Lavra and wrote down an appeal to Zelensky.
"They don't want to leave the Lavra at all."

#RussianCollaborators https://t.co/5SMUGaKg5Z
47ReTweets323Favorites·Details
👏 Tdy in #Skopje we launched #WB QUAD 🇲🇰 🇦🇱 🇽🇰 🇲🇪 w/ 100% 🇪🇺 #CFSP alignment

👉 Platform for closer coop. among the countries w/ full compliance with the #EU CFSP, but also more broadly with the democratic values & principles

@xhacka_olta @gervallaschwarz @Kreshnik_A @MFA_MNE https://t.co/uHiKeinr8E
59ReTweets278Favorites·Details
На денешен ден, 2001, околу 11 часот, со престрелки од Тетовското кале започна воениот конфликт.

* Кривичните дела против човечноста и меѓународното право: злосторство против човечноста, воено злосторство, употреба на недозволени средства на борба... НЕ ЗАСТАРУВААТ.

Тетово 2001 https://t.co/mQ7yE0SQ8e
94ReTweets328Favorites·Details
Ми ја нема.Чипирана е,се одзива на името Маре.Многу сака луѓе,деца и да се вози во кола.Трет ден ми ја нема од Катлановска Бања.Кој има инфо јавете ми 078420228
РТ РТ РТ ВЕ МОЛАМ ,многу ми недостасува, со мене си спиеше ,ми фали https://t.co/A5aRoGi6YE
154ReTweets71Favorites·Details