TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Top Discussions
#1
Почитувани,
Денеска поднесов Кривична пријава до ОЈО против Заев, Димитров и други, (КД од чл.160 од КЗМ) кои со ИЗМАМА влијаеја на СЛОБОДНАТА волја на гласачите - КАКО да гласаат на ПИ 2016. свесно лажејќи за Името, Идентитетот, Уставот, Реформи, Смилковско, Младенов, Плати..итн https://t.co/LnrTANkzgp
64Tweets40Users·Details
#2
Јас да имам 8,5 милион евра капитал, никогаш не би се бавела со политика, ама баш никогаш, туку ќе си уживам во животот! Вие?
28Tweets26Users·Details
#3
Не знам дали е легално да имам волку целулит на бутовите 😝
66Tweets20Users·Details
#4
Во гимназија немав секс. Сакав да се иселам. Не сакав ништо да ме врзува за Штип.

На додипломски девојчињата од Скопје ги оговараа девојчињата од Струмица (они биле добри, а “Бугарките” лоши). Седи мирно, ќе ти извадат лоши муабети. Немав секс.

Во Азија се распуштив.
24Tweets22Users·Details
#5
Nothing Else Matters - Metallica
Bohemian Rhapsody - Queen
Hey Jude - The Beatles
Stairway to Heaven - Led Zeppelin/Comfortably Numb - Pink Floyd
Sweet Child o' Mine - Guns N' Roses/
Snuff - Slipknot (мора вака)
Топ 5 (7?) олтајм најубај песни.
Разубедиме.
38Tweets17Users·Details
#6
Битката за Скопје почна! https://t.co/aBJDyUesLe
44Tweets16Users·Details
#7
У Београду проглашена Ванредна Ситуација.
36Tweets16Users·Details
#8
Ми рекоа дека од сите партии сум ставила убави кандидатки, само уште од СДСМ не. Затоа решив да ви ја претставам нашата Кавадарчанка, која спрема разликата во години со двете млади кандидатки можам да кажам дека ги "шие" во изглед и став.
Толку околу трите најубави во кампањата. https://t.co/nm1fqxpSti
35Tweets16Users·Details
#9
Од МВР потврдија дека поранешната манекенка Александра Накова-Гајдаџиев, наместо во самоизолација вчера била затекната на базен.

Како бе вака, место во изолација, на базен отишла?! Што е со луѓево бе?!
25Tweets17Users·Details
#10
Батаци у пм.🤣 https://t.co/8GfvwhmpvS
33Tweets15Users·Details