TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мада Фака @048522188
#reach: 8267   ( 828th )
#followers: 1180   ( 3966th )
Србија била бомбардирана, гревота била. Ова исто да им го кажите во Словенија, Хрватска, Босна и Косово, кои беа жртви на таа Србија. Единствен начин да се сопри Србија да ги убива комшиите беше тој. https://t.co/6UgYrBQaZA
6ReTweets35Favorites·Details
Днеска цел ден навреди , зошто директорот работел келнер порано. Да беше Македонец ќе се пишуваа приказни како тој имал тешко детство , како бил сиромашен па морало да се снајдува, како напредувал макотрпно во животот. Вака јбг друга е приказната. https://t.co/sm4JTxdy9R
3ReTweets36Favorites·Details
@DameChkatroski @Alhemicharot1 Македонија на Македонците е либерална максима, се мисли на сите Македонци без разлима на вера и нација, а не како шо сакаат да го прикажат како националистичка реторика.
0ReTweets3Favorites·Details
@pivopiecot 😥😥😥
0ReTweets1Favorites·Details
@ljubetwit @JohnFalstaffMKD @BiblioStrumski Струмски никаде не напишал дека го тера некого да стани Бугарин. Само објавува книги на дејците за тоа како пишувале и како се изјаснувале по националност.
Иначе девизата ,,Македонија на Македонците без разлила на вера и нација,, е добра.
0ReTweets1Favorites·Details
@DameChkatroski @Alhemicharot1 Na teritorija na koja slavjanskoto naselenie e pomalku od 50% da ja prisvojuvash e teshka glupost
0ReTweets1Favorites·Details
@starmarsovec Имаше во јавноста и вакви вести ама никок не коментираше. https://t.co/sdhNnOErhm
0ReTweets1Favorites·Details
@Nikojbiten0 @kvakvatop Отворен повик до сите е . Кој сака можи да дојди да работи. Нека дојда и Копти и Украинци веќе има дојдено. Со законски измени ќе можа лесно да го регулираат престојот и да работат.
0ReTweets0Favorites·Details
@kvakvatop @bakraci @IceBucks7 Па прв почна партии да спомнуваш.
Секој шо сака да работо треба да има можност да дојди да работо. Нека дојда и ос Украина , Молдавија , Казакстан идр
0ReTweets0Favorites·Details
@MMotaoko @kvakvatop Абе зошто ни се во устав.
0ReTweets0Favorites·Details
@SmileJakimovski Ако пропадне ќе повлече и други Македонци шо работат кај него , и тие ќе застанат на редот на работниците.
0ReTweets0Favorites·Details
0ReTweets0Favorites·Details
@aerodrom1312 Исто како шо русофилите жалат за загинатите затвореници во редовите на Вагнер
0ReTweets0Favorites·Details
@IvoPop_ Ај тие така ги лажат , ама Русиве како ги лажат , здрави прави ништо не им фали да гинат ко зајаци по рововине.
0ReTweets0Favorites·Details
@IvoPop_ Па која злоба е во нив за да напаѓаат. Украинците само си ги бранат поштено териториите.
0ReTweets0Favorites·Details
@LogKa11 How is the birth rate of white Russians?
If You thing that other minorities in Russia are going to fight for Russia You are wrong.
At first chance Chechens will want their independent State.
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1kvakvatopkvakvatop3
2Iv0P0pivopop_2
3Сандокан де Мартиниqdamechkatroski2
4АЛХЕМИЧАР☦ 🧪⚗alhemicharot12
5Даскалиштеnikojbiten01
6Џорџ Орвелbakraci1
7Ајс Тиicebucks71
8Mojte Motaokommotaoko1
9Smilesmilejakimovski1
10𝐑𝐚𝐠𝐧𝐚𝐫 𝐋𝐨𝐭𝐡𝐛𝐫𝐨𝐤 - ᚱᚨᚷᚾᚨᚱ ᛚᛟᛞᛒᚱᛟᚲrlothbrokjr1