TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 78269   ( 9th )
#followers: 5339   ( 614th )
УКИСМ доби конкуренција. Честиткииии 🎉🧨🎋🎊🎈 https://t.co/QIvYBqbSXl
52ReTweets237Favorites·Details
Разговарајте до детаљи секој ден со децата како поминале у школо. Во 9 одд.во Скопје, го врзале, му пикале стап и го снимале. Детето дома не кажало, после неколку дена негова другарка го покажала видеото на неговите. По тоа што една од мајките на децата се онесвестила кога и 1/2
52ReTweets182Favorites·Details
Се мислев дали да го ставам со слика ама решив дека е подобро да го ставам за и вие да не се забете. Ова е дивтар таксист кој ми наплати 800 денари од Бисер до Сити мол. Кога почнав да се расправам со него ми се закани дека се знае со некој Ленин моторџија од Скопје. Искуства? https://t.co/khKIcsvFSs
31ReTweets194Favorites·Details
@nevremeto Бесплатен влез беше, можеше ти да отидеш со вакви транспаренти
17ReTweets142Favorites·Details
Повелете рапери готов текст https://t.co/ClsH6qSF4i
21ReTweets122Favorites·Details
Брзај брзај прваче
кон школскиот двор
те чека учителка
дилерски створ.

Амфас, џоинт, бело
на секој нов час
таа ќе ти понуди
со милослив глас.

Бегај бегај прваче
сирена шири глас
џандари се собрале
ја стигна последниот час.
26ReTweets100Favorites·Details
Вмровците до сабајле кукаа како не се пронајдени децата и како ова не е држава и како мвр не работи, сега откако ги најдоа никој ништо не пишува. Тоа значи дека ги заболе и за деца и за луѓе туку само сакаат да направат дневни поени за Мицкоски додека он се пентари по планини
26ReTweets71Favorites·Details
Без струја сме цела зима, без леб еве веќе месец дена, од денес макарони и млеко ќе нема. Мигранти по улица не убиваат, терористи на граница чекаат, по 5000 евра казна ако не знаеш албански...
Скенирајте вие фискални
18ReTweets77Favorites·Details
Уживав сега кога гледав на тв како со пушки му влагаат дома на едниот од овие. Долг престој им посакувам на сите инволвирани во ова https://t.co/5qcrCiFuWw
10ReTweets99Favorites·Details
кажале што направил син и се гледало дека појма нема што се дешава со него. Не знам дали и кога ќе искочи у јавност, случкава ја кажувам за да разговарате почесто со децата. И не знам дали по соц.мрежи има некој ваков тренд ама пред некое време се деси у Србија со шестгодишњаци
6ReTweets106Favorites·Details
Кажи ми те молам дека е по хемија наставничка https://t.co/ythbJV8sjh
9ReTweets93Favorites·Details
Вмровците на апарати. Тек па кога ќе гласаат за отварање на уставот оф оф оф https://t.co/V8LCPDkcyb
15ReTweets59Favorites·Details
Им дадоа поевтин леб и одма почнаа сендвичи да прават за протести https://t.co/8HBkTZFHz0
8ReTweets71Favorites·Details
Ако те гледа како Мицкоски што го гледа Али, тој е вистинскиот ❤ https://t.co/xp5reWyT9T
15ReTweets42Favorites·Details
Да не остане покусо Путин, одма зема палачинки да праи ебате фејкерот https://t.co/ua4jvNw2Rq
10ReTweets56Favorites·Details
Лечете се бе :)))))))))) https://t.co/togAzC4fwy
9ReTweets57Favorites·Details
Гомна смрдени, кренаа паника, луѓе трчаа децата да си ги земат од школо, паника кренаа, а гомната новинарски ги мрзело до Аеродром да тркнат да проверат дали е точно и си препишувале измислен текст. Затоа 30 души имате кога искачате на протест и никој не ви дава поддршка https://t.co/3A7DN7s4oi https://t.co/O5ARcVOt61
10ReTweets53Favorites·Details
Čoveka sa rukama u đebovima čeka u redu da kupi ručak za pauzu. Ovo je osnivač majkrosofta Bill Gejtsa. Ne zatvaraju se ulice,ne sklanjaju prolaznici. Hoda tiho i neopaženo među ljudima, a ne kod nas naši političari kad hodaju se zatvaraju sve ulice https://t.co/juNo5w54DC
9ReTweets56Favorites·Details
Од кај знаат дека има дојави за бомби? https://t.co/iDyGHLx4EW
9ReTweets55Favorites·Details
Си измислуваат приказни само затоа што виделе паркирани возила од интервентна полиција. Па во моментов се дешава, па хируршки маски... гомна новинарски скапани не знаат каква паника прават за кликови. https://t.co/0e196usyPj
12ReTweets41Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Brane Petrushevskibelichmacedonia61
2Опа па!identitetmkd16
3Полтрол he/heneznajach12
4Uncle Alex 7cantonaisking711
5Coyote Prettypretty_coyote8
6prostmoderenmagnetolicious7
7Цандо Големиотcandogolemiot5
8deni_sum_jas✖️denilazeski5
9СплинтеРgrand_sensei_5
10Baze Lazevskibazelazevski4