TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 43645   ( 132nd )
#followers: 1552   ( 2965th )
"До кај рече дека идеш? Геге?" https://t.co/AwgGTO9PeV
11ReTweets111Favorites·Details
Викторија Недева (родена 2003) од екипата на Тиверија Струмица вчера објави дека потпишува за хрватскиот клуб Хајдук Сплит ⭐

Една од двете први македонски про фудбалерки сега го прави и првиот pro-to-pro трансфер во женскиот домашен фудбал 🥳 https://t.co/jf7RJuU2X0
14ReTweets59Favorites·Details
„Дилер, нарко-бос, сериски убиец и ограбувач, педофил, лихвар... но пред сѐ филантроп. Да нурнеме подлабоко во животот на Љавдрим Кука и да дознаеме што точно го правеше овој човек толку сакан и популарен помеѓу мештаните“ https://t.co/uRspEcvsxl
11ReTweets70Favorites·Details
Од вчера се смеам на ова, сакам да го споделам со вас :))) https://t.co/Zx6YJwGMdK
6ReTweets42Favorites·Details
Искуцав код што под секој пост во групата Станови Скопје остава коментар „ццццц, збеснавте со цениве...“.
Мојата работа е завршена.
5ReTweets46Favorites·Details
#ОнаКога ти си готов ама она уште цуца... https://t.co/ptdwY6rXH4
6ReTweets33Favorites·Details
Церемонијата за отворање на XXII Олимписки игри во Москва, 1980 година.

Отприлика вака треба да изгледа тоа глорифицирање на човековата сила и издржливост кое би требало да ја претставува Олимпијадата. Сиров, врвен човечки перформанс. https://t.co/GHFmW3jZEo
5ReTweets33Favorites·Details
Ова гледам сеа, не ме чепкај... ☝🏾😤

HOT TAKES!!! 🔥🔥🔥 | #СкратенКорнер https://t.co/IEhFlcM7Er via @YouTube https://t.co/QGbypwA7Ct
7ReTweets14Favorites·Details
Уживав во ова повеќе од што треба...
*го закопчува патентот* 😐

https://t.co/Vjra1k80jz https://t.co/TLUSgNavEz
6ReTweets14Favorites·Details
Ел Класико се игра утре, така? 🧐
Ќе гледам, пошо момциве од #СкратенКорнер ми рекоа ќе било добра утакмица.

КОЈ ЌЕ ГО ДОБИЕ ЕЛ КЛАСИКО? |ЕПТЕН #СкратенКорнер https://t.co/y83vujTpfX via @YouTube https://t.co/BcDbEZbKN5
6ReTweets11Favorites·Details
Вака убава комбинација на бои одамна не им се погодила... којзнае колку добро е видеото 👀

Туку, гледаш #СкратенКорнер? 🧐
https://t.co/dzDXLSKuU9 https://t.co/RVNTMsxSua
5ReTweets11Favorites·Details
Еј, ново видео на #СкратенКорнер!
Вакви некои работи ме прават среќен 🤗

https://t.co/VzfkRgokNb https://t.co/9Vnc5akgZH
5ReTweets11Favorites·Details
Па, идеме:

🇦🇷 - Валтер Самуел
🇧🇷 - Жунињо Пернамбукано
🇫🇷 - Зизу
🇪🇸 - Фернандо Торес
🇵🇹 - Симао Саброса
🇮🇹 - Паоло Малдини
🇳🇱 - Руд Ван Нистелрој
🇩🇪 - Марио Гомез / Швајни
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 - Пол Сколс https://t.co/uhSlG1orZQ
4ReTweets13Favorites·Details
Не знам дали ви го покажав денеска :)

Ново видео на #СкратенКорнер! 🥳
https://t.co/tmjJWLk2gm via @YouTube
4ReTweets9Favorites·Details
@SerieAScout_ He's solid but he still needs more experience. Does the important things really well, looks to be better with every passing month and finally got his confidence.
0ReTweets9Favorites·Details
Почнав да се бавам со бикини фитнес и сега за сега можам да кажам дека многу ме стега.
0ReTweets7Favorites·Details
Време е Ема Хејс да добие целосна контрола над Челси.
#ЖенаЌеБиде https://t.co/Zl6TgkOP28
0ReTweets6Favorites·Details
Сиромав човек носи стара облека.
Човек од средна класа купува скапа облека.
Богат човек краде од Зара.
0ReTweets6Favorites·Details
Можда многу работи излажал ама за оваа, Цобе е милијарда посто во право.
Некои работи се поважни од сите пари на светот.

#ЕденЖивотЕднаЉубов ❤🖤
https://t.co/VZRoVtEuvo https://t.co/pTW2bl5rXY
0ReTweets5Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1мајкиниотphilsforeal4
2royal screw uppaynster1233
3Аleksandarjuvesnake3
4prostmoderenmagnetolicious2
5Akerdtimbpriv132
6Imprintotpecatok2
7Donatello™petrusevski132
8Средоземна клима, најдобро.mojweltschmerzz2
9МилаШилаmilashila92
10🅺🅾🅼š🅸🅹🅰plaviochi1