TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 62047   ( 335th )
#followers: 5250   ( 570rd )
Дали во 00:01 брзав да му честитам роденден, полнолетство?
Дали ми рече, мамооо беее?
Да драги гледачи
5ReTweets261Favorites·Details
Жени со облини, па тоа се дар од боговите.
10ReTweets134Favorites·Details
Во комшии имам 19г шо вози од 13г. Од 14г ја развозува мајка му ко такси. На 15г му купија голф4. До сега има триста бељи напраено, илјадници евра во казни. Последниот пат кога чукна кола (паркирана) маката ќе се тепаше со сопственикот "неам ја више пари за поправки". Јасно е?
9ReTweets129Favorites·Details
Возрасни сме, треба да си стоиме достоинствено зад постапките, ако ни укажат докажат дека грешиме треба да си признаеме и да се извиниме. Големината е во тие постапки. Големината не е во 100те пцовки, навреди, закани.
13ReTweets80Favorites·Details
Ниту една жена не си го барала сама, ниту се сите мажи исти, предатори, силувачи. Ама затоа сите што љубат да генерализираат заслужуваат да бидат покажани со прст.
14ReTweets70Favorites·Details
Апел до сите убави и згодни жени "ве молам облакајте се во стари јутани вреќи за жито". Се друго може да е за порно сцена
8ReTweets87Favorites·Details
Од сите глумачки способности најмногу ме импресионира глумењето аристократија.
12ReTweets72Favorites·Details
Ми се патува, ми се патува на долг пат, тој да вози, јас да медитирам, да гледам малку во зајдисонцето малку во него. Двете глетки преубави, да ми се полни душата, да молчам и да уживам. Ми се патува, не за дестинацијата, ми се патува заради патувањето.
10ReTweets72Favorites·Details
Од денес станувам феминистка, ќе се зачленам во фемина.мк, не депилирам веќе нозе, раце, пазуви, абе не се бањам више ако е потребно.
7ReTweets73Favorites·Details
Потсетувајте се да јадете. Многу е лошо кога ќе се прегладнеш
6ReTweets52Favorites·Details
Треба да е доволно да се каже "оставете ме сам со мојата болка" и да те остават.
7ReTweets45Favorites·Details
Да се биде беспомошен е едно така ужасно чувство
7ReTweets41Favorites·Details
Зошто не смее некој да си каже дека во моментот за нешто/од нешто му е тешко без да се скока да му се држи предавања како има други на кои им е потешко? Секоја планина со својата тежина бе луѓе
8ReTweets38Favorites·Details
All you need is _____
7ReTweets39Favorites·Details
Автопатот на влез во Скопје е затворен, внимавајте. Пожарна и брза помош работат ама жртви сигурно има
7ReTweets22Favorites·Details
Имало причина зошто ми свири во глава цела измината недела
https://t.co/oxaQCuFJf6
5ReTweets18Favorites·Details
Оддамна ми се собира така малку револт за сите премудри #неседесило реакции. Од кај знаете бе дека не се десило, таму бевте, видовте? Битно се лае да, се биде у жижата на настаните.
2ReTweets27Favorites·Details
You keep me coming for more
2ReTweets12Favorites·Details
Гладна сум, а храна не ми треба
1ReTweets13Favorites·Details
@alegorija @JumalaTuoni Долго време чекам да ме изненади со враќање во објективен новинар. Изгледа ќе се изначекам
1ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Одебиacepn17
2Секулаna_adji_jankula4
3Top Tankriste684413754
4José Mourinhogoranmourinho4
5marmarmd_marmar3
6Евианaveevian3
7Д Бој ®sasajko3
8Ангел_codeine__2
9𝓐легорија Тајпо Егзотикalegorija2
10тејс.ananastasija12