TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

crvenokosata @2eyeshadow
#reach: 134819   ( 15th )
#followers: 4308   ( 691st )
#1
Се изнамразивме како да ќе живееме 100 години...
а забораваме дека животот е сијалица...
за секунда ќе се угаси...
83ReTweets263Favorites·Details
#2
И што е битно дали умрел од дрога или не ?!
За него веќе ден ќе нема...ќе нема светлина...ќе се завијат во црно блиските...ќе им недостасува до кинење месо од коските...
завршил еден млад живот и се' друго е небитно...
39ReTweets287Favorites·Details
#3
Имавме еден другар на времето имаше многу грда девојка...
и во една ситуација кога го задевавме за неа ни рече-
"да Ви ги дадам очиве да ја видите
-така да...кога кон некого имаш чувства се' ти е убаво на него...
50ReTweets194Favorites·Details
#4
Со закон да се забрани...
оние кои не се во брак да делат совети за 'како во брак'...
и оние кои немаат деца да кажуваат како да се 'воспитуваат деца'...
*добро утро
47ReTweets200Favorites·Details
#5
Дојди...
за да ти кажам колку боли
неприсутноста...
колку ми тежи
желбата...
недостигот колку ме убива...
дај од тие зборови што не повредуваат...
од душа извади ги
на гради постели ми ги...
66ReTweets136Favorites·Details
#6
Вртен бурек само за вас луѓенца 😁 https://t.co/RyQKOqe2wV
34ReTweets207Favorites·Details
#7
Устата со ботокси и филери ја надула а нема ни 20 години...
не можам да ве разберам зошто си ја унаказувате младоста...
42ReTweets176Favorites·Details
#8
"Колку си дал толку ќе ти се врати"
ако го прочитам ова уште еднаш ќе се отруам...
А бре колку повеќе даваш толку повеќе земаат и не враќаат...луѓе се тоа не се светци....
Ај добро утро сега :)))
43ReTweets162Favorites·Details
#9
Жал ми е за Јапанциве...само они чистеа на трибини :)) https://t.co/CIU2AEJXrq
34ReTweets171Favorites·Details
#10
А вака да Ве прашам...свесни ли сте какви последици може да предизвикате кај некои личности со вашите убаФки хејтања...гледам денес еден куп профили затворени...
постојат луѓе со лабилни карактери...млади луѓе...склони кон депресија и чуда
не сте свесни м ?
40ReTweets153Favorites·Details
#11
несреќни сме поради сопствените мисли...
само тие знаат да направат илузија која понекогаш нема допир со реалноста...
51ReTweets119Favorites·Details
#12
А некогаш сакаш само да мириснеш и допреш...
толку...
49ReTweets125Favorites·Details
#13
Почна сезоната на клавчиња...
пиченки или како и да го викате поинаку...
*ги обожувам https://t.co/5dcbKqpZIy
22ReTweets203Favorites·Details
#14
И полесно е кога веќе не чекаш...
не се надеваш...
не ти се стега срцето...
не ти се плачни очите...
не забораваш ама потиснуваш...
не се радуваш ама и боли помалку
знаеш дека заминало и
дека не треба да чекаш повеќе...
51ReTweets110Favorites·Details
#15
Подобро вистината во очи...
одколку лажна надеж и ветувања..
46ReTweets121Favorites·Details
#16
Датум за преговори 😂 https://t.co/1lr12OSNkQ
41ReTweets131Favorites·Details
#17
Лута сум и бесна најчесто на себе си...затоа што сум слаба кога треба да бидам силна...
47ReTweets111Favorites·Details
#18
Ќе научам ли некогаш да не бидам толку ебано емотивна и да не ме повредуваат туѓите зборови ?
не а ? никогаш ?
36ReTweets139Favorites·Details
#19
За цркнување е луѓенца...
луди се Турциве :)) https://t.co/PpqdMccwoX
28ReTweets157Favorites·Details
#20
Се прошетав така по гаќи пред телевизор...и замисли ми вика 'сега ли најде тука да се моткаш'...
-шо рековте до кога ќе трае светсково ?! 😁😁
27ReTweets153Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1dokolenkomk_dokolenko225
2MilaShilamilashila9211
3Кукуњавскаemmyllija210
4баба зинетиcentraphor09188
5ЈаС со БрАдАтА_jo_van178
6Црнокосаcrnokosa123155
7Aна не е Маријаmy_lorelei_132
8Santino020by007117
9Професор Цветковиќtome_corner74
10Поглиачиsmoothmanmk68