TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

360stepeni @360stepeni
#reach: 67152   ( 364th )
#followers: 729   ( 5173rd )
#1
Услов да се биде на пратеничка листа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите во 2014 година беше да се прифати да се гласа за промена на името. Пратеничките Нола Исмајлоска-Старова и Даниела Рангелова гостуваат во #360Степени на ТВ Алсат вечерва (8 ноември 2019 г.) од 22:00 часот. https://t.co/9S7p0hUsFb
49ReTweets74Favorites·Details
#2
Рангелова: После секој мој настап сум масакрирана од ботови од ВМРО-ДПМНЕ коишто ги знам и од луѓе коишто се платени за линч на неистомислениците. Сега во #360степени на Алсат.
18ReTweets41Favorites·Details
#3
Заев: Баравме од ЕУ да ни даде распуштање на судството со реизбор, но не ни даде. Сега во #360степени на Алсат.
13ReTweets23Favorites·Details
#4
Рангелова: Првиот момент беше 27 април, а второто беше гласањето за Преспанскиот договор кога видов голема нечовечност во очите на моите колеги. Сега во #360степени на Алсат.
9ReTweets21Favorites·Details
#5
Исмајлоска-Старова: На партиското раководство му беше поважно да не успее референдумот, отколку да не пројде Преспанскиот договор. Сега во #360степени на Алсат.
7ReTweets13Favorites·Details
#6
Во „360 Степени“ – прво интервју на премиерот Зоран Заев по лошата вест од ЕУ и политичкиот договор за предвремени избори на 12 април в година. Вечерва (21 октомври 2019 г.) на ТВ Алсат од 22:00 часот! https://t.co/eS8PEGf3OG
6ReTweets13Favorites·Details
#7
Рангелова: Засекогаш ќе остане во некоја историја дека излегоа 600 и нешто илјади ЗА и само 40 илјади против, како и дека беа 81 пратеник ЗА и 0 против. Тоа беше одлука на ВМРО-ДПМНЕ. Сега во #360степени на Алсат.
6ReTweets10Favorites·Details
#8
Издашноста на изворите од кои пиеме вода на историски минимум - Скопје брои ситно до рестрикции, а слично е и со изворот Студенчица, кој снабдува седум општини во западниот дел од земјава. Сега во #360степени на Алсат.
5ReTweets4Favorites·Details
#9
Исмајлоска-Старова: Добар дел од колегите кои застанаа покрај ѕидот беа на листите и во 2014, а тогаш не прашаа дали сме спремни да гласаме за промена на името. Сега во #360степени на Алсат.
4ReTweets5Favorites·Details
#10
Бибер: Мислам дека станува збор за скептицизмот на елитата во Франција за проширувањето, губењето на моќта во ЕУ и фрустрацијата од тоа што францускиот кандидат за Европската комисија не беше потврден при сослушувањата во Европскиот парламент. Сега во #360степени на Алсат.
3ReTweets6Favorites·Details
#11
Средба Макрон-Пендаровски идната недела во Париз? https://t.co/LOnboesyN0 #360степени
3ReTweets3Favorites·Details
#12
Рангелова: Некои мои колеги кои исто така не се согласуваат со раководството не се гласни, за да се најдат на пратеничките листи. Сега во #360степени на Алсат.
3ReTweets3Favorites·Details
#13
Дали и што презема УЈП за случајот со вработената Софче, која ургира кај колеги-инспектори да не казнат скопско кафуле; има ли случај за антикорупциска и обвинителството. Сега во #360степени на Алсат.
2ReTweets5Favorites·Details
#14
Заев: Мене ми е јасно дека има разочараност. Не сме ние сјајни, не успеавме се да реализираат. Но, доволно е да ја направат паралелата, како беше а како е сега, или што може да се врати. Сега во #360степени на Алсат.
2ReTweets4Favorites·Details
#15
Рангелова: На ИК прашав дали ако излезам на референдумот е спротивно од партискиот став, Мицкоски ми рече дека не е и дека можам да гласам и ЗА, но после излегувањето не масакрираа на социјалните мрежи. Сега во #360степени на Алсат.
2ReTweets4Favorites·Details
#16
(ВИДЕО) Средбата Макрон-Пендаровски во Париз може да донесе пресврт, оптимист е првиот амбасадор во Франција, Луан Старова https://t.co/XPPV2gYHHN #360степени
2ReTweets3Favorites·Details
#17
(ВИДЕО) Погледнете ја новата „Рамна“ Саботажа https://t.co/f0EyHo7d10 #360степени
2ReTweets2Favorites·Details
#18
Исмајлоска-Старова: Не се каам за гласањето за името бидејќи НАТО е извесно, а мислам дека почетокот на преговори ќе биде во многу скоро време. Сега во #360степени на Алсат.
2ReTweets2Favorites·Details
#19
(ВИДЕО) Погледнете ја новата Гушната Саботажа https://t.co/TSPQAVpQLH #360степени
2ReTweets1Favorites·Details
#20
11 судења за предмети на СЈО вратени од почеток – Судот не гледа одговорност кај себе, експерти гледаат основа дури и за ветинг. Сега во #360степени на Алсат.
2ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии