TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stefan K. @3892sk
#reach: 60460   ( 451st )
#followers: 537   ( 6670rd )
#1
Пред еден месец пишувал за ќотек, мачење и затворање на геј луѓето, сега го цензурира зборот педер како демек од почит, па и уште го лајкувате!? https://t.co/KX5JxVXpGU
58ReTweets119Favorites·Details
#2
И плус ова не е некој рандом лик, туку избран советник во Советот на Општина Македонски Брод, директен претставник на партијата ДПMHE.
8ReTweets23Favorites·Details
#3
@Schiffer_PG14 За прашањето околу купувањето машина за садови треба да им се забрани да одговараат луѓе кои немаат редовна обврска за миење садови.
1ReTweets13Favorites·Details
#4
Ако беше ДПМHЕ на власт, во едно вакво жешко сценарио, појавата на антракс би им дошла како кец на десетка за дефокус и нашироко би алармирале.

СДCM, со цел да не се шири непотребна паника, решавањето на ситуацијата го ограничуваат во рамките на институциите.
3ReTweets6Favorites·Details
#6
Има урбана легенда дека граѓанин кому му дошло преку глава од трки со мотори под неговиот прозорец, истурил моторно масло на патот и предизвикал многу сообраќајки и повреди.
Затоа треба да реагира полицијата, за луѓето да не ја земаат правдата во свои раце со тешки последици.
1ReTweets8Favorites·Details
#7
Значи спротивно на заклучокот кон кој се цели, дека државата треба да се префрли на поддршка кон ИТ услугите, напротив треба уште повеќе да ја зголеми поддршката кон земјоделството, бидејќи како есенцијални производи очигледно имаме мало производство и извоз.
3ReTweets1Favorites·Details
#8
На 14 ноември 2018, Советот на јавните обвинители ја избра Вилмa Рускoвска за шеф на Обвинителството за организиран криминал. Штом СJO се припојува таму, логично е таа истата да остане шеф?
Сега како што сфаќам, со спомнувањето, Заeв single-handedly ја смени и дисквалификуваше?
1ReTweets7Favorites·Details
#9
На колку нивоа е погрешна анализата и насловите дека "извозот на ИТ услуги го надминал извозот на земјоделски производи."
Ги сметале само овошје и зеленчук, не тутун и жито, а сам тутунот ги надминува ИТ услугите.
Не е достигнување да се надминат земјоделските, ние и увезуваме.
2ReTweets3Favorites·Details
#10
Тито прашал: Тука како некој да заборавил да го армира бетонот? Лазар Колишевски само беспомошно климнал со главата. Неговот лице уште повеќе се смрачило кога Претседателот препрашал: Зошто всушност тука никој не работи? Една катастрофа е навистина доволна. И сега уште овој хаос! https://t.co/TR5wSYabAv
2ReTweets3Favorites·Details
#11
Видете му начин на изразување на францускиот амбасадор во Бугарија. https://t.co/n1ukPdhGth
2ReTweets2Favorites·Details
#12
Сега пак истото. Буквално до вчера самите го закопуваа СЈO, денес плачат за него.
Немаше ни еден коментар за уцените од ДПMНЕ за изгласување на законот. Денес коментари, Зaев го укинувал CJО.
1ReTweets3Favorites·Details
#13
@ZoviMe @Giallorosso891 @Serkme_ Кој да се јави од Магазин, кој новинар? Кога сите наведени во импресумот се лажни имиња кои не постојат. И тука треба да го известиме и @mkrobot да го испочитува неговото правило и да ги тргне од тајм мк.
1ReTweets2Favorites·Details
#14
@alexaaatray Не би рекол за одвлекување, туку за поврзување скандал на скандал, што е нечесно, власта нема врска со антраксот, ете и во 2015 имало регистрирано антракс што бил наголемо рекламиран и ширена непотребна паника.
1ReTweets2Favorites·Details
#16
Кај да си најдам ваква работа, секој ден во кафичи и кафани на Широк сокак да си пијам кафиња, да си јадам скари и чорби и да внимавам на кутијата? Се собираат донации наводно за манастир, не пишува ни име, ни локација. На секој може да му текне да собира вака, треба контрола. https://t.co/Hv8BGlsjEK
0ReTweets4Favorites·Details
#17
Структурата на не се десило случките:
Лажна вест, лажна вест, лажна вест, лажна вест, лажна вест, лажна вест, лажна вест.
Не можам да тврдам дали е вистина или не, ама кога гледаш што се дешава, ќе се замислиш.
1ReTweets1Favorites·Details
#18
@juvesnake Сликата со рисот е од 2013 година
https://t.co/chu7FWJQqI
0ReTweets3Favorites·Details
#19
@peseva Од ова не знаеме дали на интерфон била активно вклучена во уцената, или само како трета страна "еве да ти докажам дека имам директна комуникација со неа".
Едноставно не можам да верувам дека покрај таква странска и домашна доверба, се осудила на такво нешто, тоа е болест некоја.
0ReTweets3Favorites·Details
#20
@srepop Поентата ви беше дека е изненадна, неочекувана наредба. Сега излегува дека била планирана и редовна операција за бришење на тековните материјали од компјутерите на истражителите и соработниците откако тие предале сѐ на обвинителите.
Затоа не можам да верувам дека ова не е кампања
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џедај до гроп од ex ФИРОМkjosmofon8
2“Њу ејџов треба...” година постар од Јанеpetark7
3Влад Мармаладvlad_marmalad6
4Maximum Overtrollmaximovertroll6
5ЖРТВА НА КАПИТАЛИЗМОТjumalatuoni4
6Cosmopolitanalikiaj4
7Ines Efremovainna_e4
8Aleksandarsaltwatered4
9Shpoksshpoksmk3
10бојанb0stan3