TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАРМА @_energija_
#reach: 59140   ( 405th )
#followers: 2646   ( 1518th )
У моментов ни ја тепаат полицијата шиптарите шо протестираат. Да ти ибам државата скапана.
25ReTweets116Favorites·Details
Брутално е претепан Академик Чашуле, познат по своите промакедонски ставови!!!
Шо е ова бе?? Криминалци се величаат а академици се млатат!!!
У кој век живееме у вукојебинава?
Ни у диктатурите го немало ова бе! Говно систем / држава! 🤮 https://t.co/u3mPYDtXTq
25ReTweets93Favorites·Details
У моменгов ПАК ни ја тепаат полицијата.
Има повредени полицајци а врвот на МВР не им дозволува на полицијата да се одбрани.
ПУ! ДА ТИ СЕ ПОСЕРАМ И НА ДРЖАВАТА И НА СВЕ!
11ReTweets67Favorites·Details
Тепана полиција што не смее да реагира е полиција без вредност и значење а со тоа и државата е без никаква вредност и значење , со што се става знак прашалник за нејзиниото понатамошно постоење.
9ReTweets51Favorites·Details
Не ти го крадам.
Сам си доаѓа.
8ReTweets51Favorites·Details
꧁ Дој нешо ꧂ https://t.co/gN4Tj5QwdA
6ReTweets54Favorites·Details
Казина отворени. Школи затворени. Историја и други важни предмети се укинуваат, предмет за хомосексуализам на вторачиња им воведува.
Какви вредности системов форсира и какви идни генерации креира, да го фати страв човек.
8ReTweets46Favorites·Details
Чичко Стоилко 😍 https://t.co/hd1JC4z0de
5ReTweets44Favorites·Details
И ние стануваме Индијанци https://t.co/1zaWqYcAgK
9ReTweets30Favorites·Details
Курва е курва. Нема нација, ни вера.
5ReTweets40Favorites·Details
🌜Те бара само навечер: му се клеца.

🌞Те бара и преку ден: те сака и му се клеца.
5ReTweets37Favorites·Details
ЦАР!!! 🤣🤣🤣 https://t.co/OTwyVoX0Kg
9ReTweets34Favorites·Details
1. За неговото играње курташак, државата направи огромен трошок со вонредно ангажирани, голем број на полициски службеници.
2. Нема одговорност за никој.
3. Трошокот за курташакот го отплаќате вие, преку даноци, казни...
#ФанФактс
5ReTweets18Favorites·Details
@p3rciva1 Ете чоекот на ФБ објави дека нема кој да го заштити. https://t.co/WqAYekRLWy
4ReTweets4Favorites·Details
📌📌📌📌📌📌📌📌📌📌📌📌 https://t.co/do7SbxswXS
2ReTweets10Favorites·Details
@bonitopp Се протестира за да се опипува пулс и до каде се границите. А граници НЕМА! Следно е насилство врз државата како што е у моментов, напаѓаат и има повредени полицајци.
Грљници се уште немат пошо нема кој да постави.
1ReTweets12Favorites·Details
Не си со мене за да мислиш.
1ReTweets4Favorites·Details
@wearepeace123 @bonitopp Додека нема кој да покаже до каде се границите, што значи држава и казна ако не ја почитуваш, се подалеку навлегуваат и си газат а назад не се повлекуваат. Иди во Холандија повреди полицаец па да видиш што ќе и се деси на цела толпа.
1ReTweets4Favorites·Details
@Hedera_Genus Секогаш има право на жалба до Апелација како второстепен суд, но тоа не смее да го попречи извршувањето на казната , т.е бидејќи се работи за тешко кривично дело, притворот треба да биде во казнена притворска установа а не дома.
1ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Justicewearepeace1238
2w e d n e s d a ybonitopp5
3SONDERgirlontop__4
4шиликурантshilikurant4
5Персивалp3rciva14
6Ароматичнаhxdj2qsjtevlluo3
7Нешоnesosk3
8Црнокоса🌶_diamond_662
9⚡zoranveli⚡🤘zoranveli2
10ДиДиvorrennn2