TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Morgana Pendragon @_lady_raven_
#reach: 42165   ( 790rd )
#followers: 5333   ( 528th )
#1
Од луѓе,
Оние со емоционална и интелектуална длабочина. Луѓе кои со страст зборат за нивните луди мисли. Оние кои не се плашат да бидат прашина и перверзија во исто време.
19ReTweets49Favorites·Details
#2
Твоите рани не треба да те претворат во тоа што не си...
13ReTweets44Favorites·Details
#3
Колку ти е гласно она "Остани...", во твоето "Оди си!"?
10ReTweets40Favorites·Details
#4
Животот, има уникатен начин како да ги спои оние кои никогаш и не помислиле дека некогаш ќе се сретнат...
11ReTweets25Favorites·Details
#5
Никој не е доволно богат, да да си го купи назад своето минато....
8ReTweets32Favorites·Details
#6
Патувај доволно далеку, колку што е потребно да се пронајдеш себе...
7ReTweets26Favorites·Details
#7
Не пуштај ме.
Не оди.
Кажи "Остани. Остани овде со мене. Остани овде за мене."
Ако сега овде останеме... Или од овде заминеме...
Ќе останеш?
Ќе дојдеш ?
И покрај изборот, ќе можеме ли на глас да кажеме "Ние..."?
Збогум.
Не пуштај ме...
7ReTweets25Favorites·Details
#8
Кога знаеш каде припаѓаш, не е битно каде одиш... https://t.co/fT3PXoi31z
7ReTweets21Favorites·Details
#9
Who, being loved, is poor? https://t.co/yJJ7arv65p
6ReTweets22Favorites·Details
#10
Поентата во животот е во себе-созревање, себе-развивање, себе-наградување. Постојан стремеж кон подобро Ти...
А, можеби и грешам.
5ReTweets24Favorites·Details
#11
~Вистината е ретко невина и никогаш безболна...~
#ДоброУтро будни и сонувачи https://t.co/vNkmpYT4E6
3ReTweets27Favorites·Details
#12
4ReTweets22Favorites·Details
#13
Oscar Wilde once wrote:
~Nowadays people know the price of everything and the value of nothing... ~

Се паршувам дали мислел на неговото време или на момент ја видел иднината?
3ReTweets22Favorites·Details
#14
Живееме во време каде непотребното е она што најмногу нѝ треба...
#ДоброУтро будни и сонувачи https://t.co/bJxzcJieZQ
2ReTweets22Favorites·Details
#15
Недела... https://t.co/Rx30ffgm8t
0ReTweets23Favorites·Details
#16
Паѓањето, не секогаш е губење...
#ДоброУтро будни и сонувачи https://t.co/2I969M7h4p
3ReTweets14Favorites·Details
#17
Иднината е таа на која ѝ припаѓаме, не минатото...
#ДоброУтро будни и сонувачи https://t.co/NYmcUYQl6M
1ReTweets20Favorites·Details
#18
Недела... https://t.co/hU2r73NeaG
1ReTweets19Favorites·Details
#19
~I have no time to love things that have no soul...~
3ReTweets12Favorites·Details
#20
Едноставно е.
Колку повеќе судиш, толку помалку љубиш...
3ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Галебот Џонатан Ливингстонsadavl_a4
2Амазонbeliotpesjak1
3Евианdotblackend1
4шмек daddytojcrnio1
5Karbonopsinakarbonopsina1
6Girl With Mousy Hairkalakurnica1