TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Митков @_mitkov_
#reach: 76333   ( 260rd )
#followers: 2583   ( 1394th )
#1
(ФОТО + ВИДЕО): Рожер Федерер пред илјадници фанови ја испеа "Срце тетовирано" од Трифун Костовски. https://t.co/I2oltKGkyn
30ReTweets104Favorites·Details
#2
Македонскиот воз на пат кон ЕУ https://t.co/I4fRxPjL1o
23ReTweets89Favorites·Details
#3
Купи му ЦД од Тамара на некој од власта https://t.co/bhpPOu3Sf1
13ReTweets44Favorites·Details
#4
Новак Ѓоковиќ: Сакам да дојдам во Македонија.

Зоран Заев: Ве чекаме во СЕВЕРНА Македониа. https://t.co/UIdZLGR5RM
15ReTweets38Favorites·Details
#5
УСПЕАВТЕ???

Абе се градит дива бетонска база на само 100 метри од езерово, кој кур успех, катастрофи!!! https://t.co/zOrlkZgkiw
12ReTweets37Favorites·Details
#6
Додека градоначалникот на Охрид со месеци најавува уривање, денес свечено Нефи и Мерко го отворија ресторанот до чинарот.
#Северна https://t.co/IExb7U3VeI
15ReTweets25Favorites·Details
#7
Иначе инспекторо откри информации за незаконско унапредување во научни звања на сегашни владини функционери од редовите на ДУИ.

А #Видана профитира од правдање на криминалот. https://t.co/kk9oU2QyUp
6ReTweets35Favorites·Details
#8
Еднаш ја прашав Видана зошто не протестира за Јанушев како што протестираше за Нешковски.

Ме блокира.
7ReTweets31Favorites·Details
#9
Кур му е, двор му е!!! https://t.co/wzB36yR11n
10ReTweets19Favorites·Details
#10
На градоначалнициве од СДС полека полека им идет паметот, ама ова новинариве се срање невидено!!! https://t.co/jnIQIyWQ50
7ReTweets21Favorites·Details
#11
#ТуристиВоОхрид

-Холангани (западот) во Охрид идат за одмор и да заштедат пари.
-Малезијци/Филипинци идат за Александар Македонски.
-Полјаци идат за шетање и пиво.
-Кинези/Јапонци за сликање се и сешто.
-Турците за ценкање.
-Бугарите за Самуил.
-Македонците за сликање фискални.
5ReTweets24Favorites·Details
#12
Нефи на фејсбук освен видеа со борби со кучиња имат и слики со Заев.
6ReTweets21Favorites·Details
#13
Дали Видана ќе со го смени полот во Васиљ, и Васиљ во Видана?
#ПрашањаКоиМеМачат
6ReTweets18Favorites·Details
#15
-Сопругата на Горан Михајловски 200000 €
-Ордановски 350000 €
-Ласкова 330000€
-За претседателот на СДС Кавадарци 296000€
-За концертите за ЕУ 180000€

....и уште многу други лапачи на државни пари.
2ReTweets22Favorites·Details
#16
#ОнаКога после седница мораш да одиш да садиш марихуана на село. https://t.co/oBHjk9gdbE
1ReTweets20Favorites·Details
#17
Како е тргнато со СДС утре и некој педофил ќе се извинува...
"Не знаев дека има 8 години, мислев има 18, ИЗВИНЕТЕ''
:'(
4ReTweets10Favorites·Details
#18
Јас да сум Нефи ќе оптегнам еден банер од чинарон до пицеријава и ќе пишам
"Urime UNESCO"
4ReTweets10Favorites·Details
#19
Сакам да слушам бомба, како #Видана го организира прикривањето на убиството на Мартин Јанушев.
3ReTweets12Favorites·Details
#20
Племето од соседството. https://t.co/YzKJTu3F4C
2ReTweets14Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Игорче Развигорчеigor_rujo6
2Stojan Stojanovski2Sstojan2s4
3Курвин Водењакjovanowsky3
4Waiterwaitermkd3
5Радмила Шекеринскаsekerinska2
6Зоран Заевzoran_zaev2
7Виктор Стевичviktorstevich2
8Фортификацијаfortifikacija2
9Пецкоatanasoski712
10Слаткар Бавчовabavcov2