TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Љубица @_ne_go_tinka_
#reach: 8517   ( 902nd )
#followers: 0   ( 44996th )
секој ден се повеќе ме фасцинира индија како земја и еве сега си гледам карти за на пролет, универзуме брате ајде ако може на моја страна да си за воа, фала многу, поздрав
1ReTweets16Favorites·Details
многу има што да се кажува на светскиот ден на учителите, ама на крајот, се се сведува на тоа колку оваа работа е најпрекрасното нешто шо постое на планетава земја, колку многу светови се отвараат во училница и колку граници на умот се рушат со квалитетен учител за ментор.
1ReTweets11Favorites·Details
седум лајкови и ви пуштам едно прашање
0ReTweets10Favorites·Details
@abrahadabrah секогаш, децата не се должни да знаат уште од толку мали дека светот е сурово место, заслужуват некој таму шо се пече каа удрен со мокар чарап :))
0ReTweets3Favorites·Details
@Schiffer_PG14 уште сум се од тоа, само не го правам на твитер ❤️
0ReTweets3Favorites·Details
@Schiffer_PG14 дојди у малта и ќе видиш зошто сите се тепат за приватни часеви со мене ❤️
0ReTweets3Favorites·Details
многу благодарна за жените шо си ги имам на островот, за човек како мене шо му е претешко да се отворе тоа шо имам волку духовно богати и отворени и забавни и желни за учење и отварање мозоци жени живот значе, ме обогатува на начини кои немат цена
0ReTweets6Favorites·Details
л у ѓ е

зошто овоа birth chart-от е толку accurate, седам и се крстам на тоа колку ме опишува
0ReTweets5Favorites·Details
кој е твоето јадро? кој те приземјува кога нештата ти се лизгат низ прсти?
0ReTweets2Favorites·Details
@_MarinaJaksic @Shushmula ееее де, се е искуство у животот и секаде има убавина, за шо и да се спремам нема да знам додека не видам и осетам ✨
0ReTweets2Favorites·Details
A natural born leader, the Leo Ascendant woman may have problems because people often associate her with what she does, when she’s more of a combination between what she lets to be seen and what she actually is.
0ReTweets2Favorites·Details
@skrienakamera три дена ти го читам твитов и се обидувам да смислам некој одговор за себе прво и искрено, потврдувањето на дефектот никогаш не доаѓа како такво, туку едноставно преку цела таа работа на себеси човек открива дека е мешавина на се што го опкружува.
0ReTweets1Favorites·Details
@skrienakamera и се се сведува на тој круг и циклус од малку вина, малку простување, малку отварање на срцето, малку сакање на други, и многу, многу враќање на таа љубов кон себе со сите убави зборови на свет шо ги има кон себе, во обид да се надокнади недостатокот од истите.
0ReTweets1Favorites·Details
@skrienakamera и нешто шо мене уште не ми успева во целост ама знам дека станувам подобра секој ден е диетата на умот, диета од сите негативни зборови кои се преубаво сместени во умовите ни шо доведиле до некоја од твоите споменати состојби. свесно менување на умот и триковите кои ги креира.
0ReTweets1Favorites·Details
She’s very preoccupied with her image, so expect her to look amazing, no matter what. It’s unlikely she’ll dress sloppy or not respect the fashion trends.
0ReTweets1Favorites·Details
She expresses a lot of her personality with the way she dresses, this way showing her uniqueness and even the way she feels. When it comes to her character, the Leo Ascendant woman believes in herself and is motivated to succeed.
0ReTweets1Favorites·Details
@KapnKrk ќути чоек, го читам воа и не ми се верува, не знам дали е забегано или не, само знам дека воа сум јас , тоа е тоа
0ReTweets1Favorites·Details
секоја една шега, мотивација, поддршка, почит, љубов, одговорено прашање, доверба дадена и подарена на ученици е бесцената. да се биде учител е доблест и привилегија, да се биде добар учител е мешавина од избор, лична мотивација и неприкосновена посветеност на воздигнување луѓе.
0ReTweets1Favorites·Details
0ReTweets1Favorites·Details
@starlittle341 @metodij_a кругот е малечок а во него сме сите
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Скриена Камераskrienakamera3
2Јаschiffer_pg142
3little starstarlittle3412
4⚪️abrahadabrah1
5Учителката од Тајланд_marinajaksic1
6Sweet enoughshushmula1
7Скорќеkapnkrk1
8Методија да даmetodij_a1